MZ-... motorček, baterije,...

... tema za zveste ljubitelje filma, temnice in kemikalij

Moderator: TakumarKid

MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a adminko » 25 feb 2013, 19:35

Je kdo že imel problem z katerim koli modelom fotoaparata iz MZ serije z ogledalcem (mislim da je problem v nekem motorčku če se ne motim)? Kdo ve kolikšen je strošek popravila? Stvar na vsake 15 posnetkov zaštrajka za kakšnih 5 minut.

In še ko smo ravo pri MZ- seriji, vsaj MZ6 uporablja dve "dokaj dragi" CR2 bateriji. Z ozirom na to, da je v aparatu že winder, af in kupček elektronike, koliko filmov vam kaj zdržijo?
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a BeerBelly » 08 mar 2013, 13:59

Doma imam en lep MZ-7, ki ima pokvarjen shutter oz. mirror. Ve kdo koliko pride popravilo tega oz. je to že kdo sam popravljal?
En Nikon na dan, prežene slabe fotke stran...
BeerBelly
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 19 nov 2010, 09:21

Re: MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a sofist » 08 mar 2013, 19:39

adminko je napisal/-a:In še ko smo ravo pri MZ- seriji, vsaj MZ6 uporablja dve "dokaj dragi" CR2 bateriji. Z ozirom na to, da je v aparatu že winder, af in kupček elektronike, koliko filmov vam kaj zdržijo?


Poglej malo na ebay.co.uk. Recimo:

http://www.ebay.co.uk/itm/10-x-Duracell ... 43a225fd52

Manj kot 2 € na kos.
sofist
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 25 maj 2009, 08:31

Re: MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a adminko » 08 mar 2013, 23:44

BeerBelly je napisal/-a:Doma imam en lep MZ-7, ki ima pokvarjen shutter oz. mirror. Ve kdo koliko pride popravilo tega oz. je to že kdo sam popravljal?


Ali ti oddaja nek tak zvok, ko ga prižgeš ali stisneš gumb? Na mojem MZ-6 ogledalce ni hotelo dol, ko pa sem ga prižgal je nekaj oddajalo zvok podoben vibraklicu v telefonu. Problem naj bi bil v nekem motorčku (obstajajo navodila za MZ-5, tu sklepam da je enako, le dobiti ga na mz-6 je precej težje, za mz7 ne vem).

Drugače pa imajo nasplošno tele analogni aparati radi problem z ogledalcem. Pri starejih gre tista penca, katere ni problem zamenjati (če ga uporabljaš je dobro menjati vsa tesnila), potem obstaja še neka druga varianta, kjer je ponekod potrebno sneti samo dno, spet drugod je treba odpreti pol aparata (LX recimo).

sofist je napisal/-a:Poglej malo na ebay.co.uk. Recimo:
[url]
http://www.ebay.co.uk/itm/10-x-Duracell ... 43a225fd52
[/url]
Manj kot 2 € na kos.


Mhm, pa res. Pri nas so po trgovinah cene nekje med 5 in 7€ na kos, kar nanese dokaj visoko z ozirom na to, da morata bit v aparatu dve in še za povrhu imaš winder,... .

Sam sem rahlo obupal nad temi plastik fantastik električnimi čudesami. Je lepo ko se v okularju vse bliska, a ročni pomik filma v kombinaciji z LR44 gumbnimi baterijami za svetlomir je še vedno zakon ;)
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a BeerBelly » 09 mar 2013, 14:50

adminko je napisal/-a:Ali ti oddaja nek tak zvok, ko ga prižgeš ali stisneš gumb? Na mojem MZ-6 ogledalce ni hotelo dol, ko pa sem ga prižgal je nekaj oddajalo zvok podoben vibraklicu v telefonu. Problem naj bi bil v nekem motorčku (obstajajo navodila za MZ-5, tu sklepam da je enako, le dobiti ga na mz-6 je precej težje, za mz7 ne vem).

Drugače pa imajo nasplošno tele analogni aparati radi problem z ogledalcem. Pri starejih gre tista penca, katere ni problem zamenjati (če ga uporabljaš je dobro menjati vsa tesnila), potem obstaja še neka druga varianta, kjer je ponekod potrebno sneti samo dno, spet drugod je treba odpreti pol aparata (LX recimo).


Sliši se zvok in mam občutek da je šel tisti plastični del motorčka kar je tudi dosti običajna napaka. Posnel sem tole da se sliši in vidi kaj je narobe:
phpBB [video]
En Nikon na dan, prežene slabe fotke stran...
BeerBelly
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 19 nov 2010, 09:21

Re: MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a adminko » 09 mar 2013, 15:25

No, enak problem je imel moj MZ-6.

Pri mojemu se je to zgodilo ko sem dvignil zrcalce.
Ker sem ga dobil za nekaj € in je bila vrednost pokrovčkov večja od nabavne cene aparata sem ga odprl že kakšnih 10 dni nazaj (motorček je precej bolj zapleteno vstavljen kot pri MZ-5 vsaj po slikah sodeč). Kolikor sem sam gledal je bil tisti zobnik na motorčku popolnoma brezhiben, tako da sumim, da je problem v tem, ker je motorček vstavljen v aparat precej po domače in z veliko tolerance za gibanje, zobniki pa so miniaturni (če boš sam servisiral ti svetujem da si zapisuješ kateri vijak gre kam, če si sam nebi bi vse pomešal, ker je ene 10 različnih vijakov).

V glavnem, sestavil sem ga nazaj in zaenkrat deluje brezhibno. Žal pa vanj še nisem dal filma, kot sem rekel LR44 in ročno napenjanje sta zakon ;) . Kaj si ga kupil pred kratkim ali ga imaš že dolgo doma?
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a BeerBelly » 11 mar 2013, 07:58

Dobil sem ga pred kratkim od kolega...(že v takem stanju). Ima mogoče kdo kakšen link do navodil za popravilo motorčka?
En Nikon na dan, prežene slabe fotke stran...
BeerBelly
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 19 nov 2010, 09:21

Re: MZ-... motorček, baterije,...

OdgovorNapisal/-a adminko » 11 mar 2013, 14:10

Ni isti model, je pa podobno narejen od znotraj tako da nebi smelko biti preveč problemov. Svojega mz6 sem odprtu po spodnjih navodilih in je šlo enako.

Servisna navodila za mz-50 (pdf)
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13


Vrni se na Pentax - analogni SLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron