Novi Pentax FA objektivi

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom in AF-jem. V to skupino spadajo objektivi serij: F, FA, DFA in DA.
AF - avtomatsko ostrenje

Moderator: TakumarKid

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 16 mar 2016, 13:20

Jaz ne sodim ničesar, le izpostavil sem dejstvo, da je edini pokazatelj vrednosti optična kakovost in kakovost izdelave. Potem je tu še uporabna vrednost. Vzamiva samo hipotetičen primer, na nič ne namigujem tu... Recimo, da je cena objektiva 2000 eur in z njim lahko slikam le korito za rože, ker ostalo zaradi počasnega fokusa pobegne iz kadra, je lahko optično vrhunska leča, pa nima upravičene cene. Kdo razglablja tu, kaj je ugodno in kaj ne? In to na podlagi specifikacij? Jaz?
Pozitivna pričakovanja so pa pomembna samo za firme, ki se na njih šlepajo. Ne vem, zakaj bi rabil fotograf gojiti neka pozitivna pričakovanja do nekega kosa opreme. Primeš v roke, stestiraš, če ne zadovolji tvojih potreb, greš pač dalje in kupiš kos, ki ti ustreza. Ali se motim?
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 16 mar 2016, 14:25

Ni vse v hitrosti, važna je tehnika :)
Mislim, da Pentax trenutno še ni med najboljšimi glede hitrosti AF zato imaš za slikanje športnih dogotkov boljšo izbiro pri konkurenci. Seveda tudi dosti dražjo, vsaj kar se kamere tiče.

Pri Pentaxu pa boš mogoče oz. verjetno dobil objektiv, ki bo risal lepše barve, kontrast, bokeh,.. in z njim slikal kakšno poroko na kateri ne bo preveč hiperaktivne neveste oz. ženina :) :)
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 16 mar 2016, 16:31

Interes kupca je, da je izbira čim bolj pestra in da je med znamkami zdrava konkurenca.
Če so obstoječe znamke res tako dobre kot se govori, se nimajo česa bati.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 16 mar 2016, 17:56

Borci je napisal/-a:Pri Pentaxu pa boš mogoče oz. verjetno dobil objektiv, ki bo risal lepše barve, kontrast, bokeh,.. in z njim slikal kakšno poroko na kateri ne bo preveč hiperaktivne neveste oz. ženina :) :)


Eno čisto resno vprašanje... Kaj je tisto, kar naredi pentax fotko tako prepoznavno, da izstopa od ostalih, če jih gledamo v skupini? Lahko tudi prestavimo debato, da ne zajadramo. Me pa res zanima, tako, po mnenju uporabnikov, kaj je tisti "žmah", kot bi rekel greg?
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 16 mar 2016, 20:03

ploski4 je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:Pri Pentaxu pa boš mogoče oz. verjetno dobil objektiv, ki bo risal lepše barve, kontrast, bokeh,.. in z njim slikal kakšno poroko na kateri ne bo preveč hiperaktivne neveste oz. ženina :) :)


Eno čisto resno vprašanje... Kaj je tisto, kar naredi pentax fotko tako prepoznavno, da izstopa od ostalih, če jih gledamo v skupini? Lahko tudi prestavimo debato, da ne zajadramo. Me pa res zanima, tako, po mnenju uporabnikov, kaj je tisti "žmah", kot bi rekel greg?


Ni štos v sliki ampak v sledečem:

1. Pentax ima zgodovino, je nekaj drugačnega od svoje konkurence v pozitivnem smislu seveda.

2. Ima serijo legendarnih objektivov kateri majo svoje različne ter zanimive karakterje in je to težko razlagat nekomu, ki tega ni sam sprobal. Mislim, da je to tudi glavni razlog, da se še naprej prodajajo pentax DSLR aparati.
Dober fotograf lahko te karakteristike ter "pixie dust" :) prenese na sliko ne glede na znamko aparata.
Lahko jih daš celo v kakšno vitrino sredi dnevne sobe, kar je tudi neka dodana vrednost :).

3. Sam ne pripadam množici, ki sledi močnemu marketingu zato mi je znamka z neko uspešno zgodovino kot jo ima pentax bolj zanimiva, pa četudi ni toliko prepoznavna med mlajšo generacijo.
Za hobi uporabo, se razume!
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Giklab » 16 mar 2016, 20:14

ploski4 je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:Pri Pentaxu pa boš mogoče oz. verjetno dobil objektiv, ki bo risal lepše barve, kontrast, bokeh,.. in z njim slikal kakšno poroko na kateri ne bo preveč hiperaktivne neveste oz. ženina :) :)


Eno čisto resno vprašanje... Kaj je tisto, kar naredi pentax fotko tako prepoznavno, da izstopa od ostalih, če jih gledamo v skupini? Lahko tudi prestavimo debato, da ne zajadramo. Me pa res zanima, tako, po mnenju uporabnikov, kaj je tisti "žmah", kot bi rekel greg?


Mah, meni je všeč kako aparat sede v roko. Kot recimo pri tastarih mehanskih ki imajo koleščka in gumbe in tako :), samo na svoj način.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 16 mar 2016, 20:16

Se pravi smo spet pri tem, da ni važno kaj slikaš in kaj ven pride, važno je s čim slikaš. Dodana vrednost v nastali fotografiji je v bistvu fotografova sentimentalnost do uporabljene opreme? Vseeno vztrajam pri svojem vprašanju. Rad bi slišal še kak razlog, ki se nanaša na tisti "žmah", ki pride iz aparata...
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 16 mar 2016, 20:25

ploski4 je napisal/-a:Se pravi smo spet pri tem, da ni važno kaj slikaš in kaj ven pride, važno je s čim slikaš. Dodana vrednost v nastali fotografiji je v bistvu fotografova sentimentalnost do uporabljene opreme? Vseeno vztrajam pri svojem vprašanju. Rad bi slišal še kak razlog, ki se nanaša na tisti "žmah", ki pride iz aparata...


Kdo pa je rekel, da ni važno kaj ven pride. Meni je način risanja pentaxovih leč všeč.

Tisti "žmah" ni za vse enak. Saj veš tisti pregovor "vsak malar ima svoje oči".
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 16 mar 2016, 21:40

Ravno zato sprašujem, vendar. ;)
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Giklab » 16 mar 2016, 22:09

Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a greg » 16 mar 2016, 22:55

ploski4 je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:Pri Pentaxu pa boš mogoče oz. verjetno dobil objektiv, ki bo risal lepše barve, kontrast, bokeh,.. in z njim slikal kakšno poroko na kateri ne bo preveč hiperaktivne neveste oz. ženina :) :)


Eno čisto resno vprašanje... Kaj je tisto, kar naredi pentax fotko tako prepoznavno, da izstopa od ostalih, če jih gledamo v skupini? Lahko tudi prestavimo debato, da ne zajadramo. Me pa res zanima, tako, po mnenju uporabnikov, kaj je tisti "žmah", kot bi rekel greg?

Fullframe "žmah" :D , po tistih semplih na dpr, lep kremast bokeh, kontrast, barve. Nekaj naredi fotograf, nekaj svetloba, nekaj pa leča. Dobre leče praviloma bolj pomagajo k fullframe navdihu fotk. :)
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 17 mar 2016, 06:45

Vam obljubim, da bom čez vikend s Canonom 5D naredil posnetke s štirimi ali celo petimi različnimi FF objektivi med 100-105mm in me zanima, če boste prepoznali Pentaxa vmes. Močno dvomim, da bo kaj drugačen v barvah in bokeju kot drugi objektivi.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax AF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron