Novi Pentax FA objektivi

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom in AF-jem. V to skupino spadajo objektivi serij: F, FA, DFA in DA.
AF - avtomatsko ostrenje

Moderator: TakumarKid

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 17 feb 2015, 15:12

mato je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:Govoriš, da Pentax 'nasuho nateguje svoje kupce', pri tem pa si do politike Canona popolnoma nekritičen.

Kaj čem bit kritičen? Canon vsaj ponuja izbiro za vsako denarnico, pri Pentaxu si obsojen na 2 jurja in pika. Že tako se ne bo noben tepel zanj s tako ceno pa sploh ne.
..


Hm, motiti se je človeško. Ne poznaš ponudbe fant! Tam kjer si ti postavil piko, še zdaleč ni konec.
1.Pentax 70-200/f2.8 - 2200$
2. Tamron 70-200/f2.8 - 770$
3.Pentax DA* 50-135/f2.8 - 1000$
4.Obstaja še kup cenejših objektivov manjše svetlobne moči. Tudi Takumarji pašejo gor... O tem povprašaj Jožeta..
5.Če je še vedno predrago, si je pač enako kot pri Canonu treba poiskati kaj bolj skromnega in mogoče drugih znamk (Sigma, Tamron, Samyang)..
Odveč je reči, da vsi zgoraj omenjeni uporabljajo stabilizator v bodyu..

Vem, da ima Canon v ponudbi več objektivov. Če bi rad imel v omari 100 objektivov, je to lahko odločilno. Če jih imaš dovolj 30, boš pa tudi s Pentaxom zadovoljen

lp

Andrej
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a mato » 17 feb 2015, 15:37

Nič se nisem motil in pri piki tudi je konec, ker govorimo le o Pentaxu in Canonu.
O ponudbi pa ne bi in verjemi, da poznam vso. Vidim pa, da o CaNikonu nimaš blage veze in se sproti učiš.
Kaj ponujajo neodvisni proizvajalci me v tej debati ne zanima, ker konec koncev je ponudba za Canon še večja kot za Pentax.
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 17 feb 2015, 16:04

Big A je napisal/-a:Hm, motiti se je človeško. Ne poznaš ponudbe fant! Tam kjer si ti postavil piko, še zdaleč ni konec.
1.Pentax 70-200/f2.8 - 2200$
2. Tamron 70-200/f2.8 - 770$
3.Pentax DA* 50-135/f2.8 - 1000$
4.Obstaja še kup cenejših objektivov manjše svetlobne moči. Tudi Takumarji pašejo gor... O tem povprašaj Jožeta..
5.Če je še vedno predrago, si je pač enako kot pri Canonu treba poiskati kaj bolj skromnega in mogoče drugih znamk (Sigma, Tamron, Samyang)..
Odveč je reči, da vsi zgoraj omenjeni uporabljajo stabilizator v bodyu..

Samo te res ne razumem zakaj mešaš jabolka in hruške. Kaj počne tu DA50-135? A bom kupil FF body in zanj dal verjetno okrog 2.000 eur, da bom natikal nanj crop objektiv? Tega ne bo počel nihče, če pa lahko kupiš normalen krop body že za 500eur. Tamron je še edini, ki ima 1 (en) FF objektiv tudi za FF Pentax navoljo in to sorazmerno star in stružnica style AF. Je opcija, ni pa neka atraktivna zadeva.
Kako bo pa stabilizator delal na vseh teh objektivih je šele za videt. Jaz mu iz svojih izkušenj z K30 in K20d ne zaupam preveč.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Entry » 17 feb 2015, 16:29

Na kratko...Pentax is Doomed™

haha :D

Dva filmčka o novih objektivih s PF:
https://www.youtube.com/watch?v=c-X6EiqKHqg
https://www.youtube.com/watch?v=CcD83_iQJJ0

LP
Pentax K5, 16-50*, 50-135*, 18-55 WR, Sigma 10-20 3,5
Entry
 
Prispevkov: 307
Pridružen: 27 jul 2011, 22:12

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 17 feb 2015, 19:38

TakumarKid je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:Hm, motiti se je človeško. Ne poznaš ponudbe fant! Tam kjer si ti postavil piko, še zdaleč ni konec.
1.Pentax 70-200/f2.8 - 2200$
2. Tamron 70-200/f2.8 - 770$
3.Pentax DA* 50-135/f2.8 - 1000$
4.Obstaja še kup cenejših objektivov manjše svetlobne moči. Tudi Takumarji pašejo gor... O tem povprašaj Jožeta..
5.Če je še vedno predrago, si je pač enako kot pri Canonu treba poiskati kaj bolj skromnega in mogoče drugih znamk (Sigma, Tamron, Samyang)..
Odveč je reči, da vsi zgoraj omenjeni uporabljajo stabilizator v bodyu..

Samo te res ne razumem zakaj mešaš jabolka in hruške. Kaj počne tu DA50-135? A bom kupil FF body in zanj dal verjetno okrog 2.000 eur, da bom natikal nanj crop objektiv? Tega ne bo počel nihče, če pa lahko kupiš normalen krop body že za 500eur. Tamron je še edini, ki ima 1 (en) FF objektiv tudi za FF Pentax navoljo in to sorazmerno star in stružnica style AF. Je opcija, ni pa neka atraktivna zadeva.
Kako bo pa stabilizator delal na vseh teh objektivih je šele za videt. Jaz mu iz svojih izkušenj z K30 in K20d ne zaupam preveč.


Ljudje smo različni. Ti si kupil drag FF aparat in gor natikaš pol stoletja stare objektive za par evrov. Jaz to razumem in v tem ne vidim nič slabega. Posebej ker se pri tem očitno zabavaš. Moti me le, ker na objektivih stran piliš štifte. Nekako se mi zdi nehigienično. Bi bilo bolje, če bi počakal na Pentaxov FF. Piljenje bi odpadlo in vsi tvoji stari objektivi bi imeli stabilizacijo :D. Ampak najbrž imaš ti drugačne plane....

lp

Andrej
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 18 feb 2015, 05:37

Big A je napisal/-a:
TakumarKid je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:Hm, motiti se je človeško. Ne poznaš ponudbe fant! Tam kjer si ti postavil piko, še zdaleč ni konec.
1.Pentax 70-200/f2.8 - 2200$
2. Tamron 70-200/f2.8 - 770$
3.Pentax DA* 50-135/f2.8 - 1000$
4.Obstaja še kup cenejših objektivov manjše svetlobne moči. Tudi Takumarji pašejo gor... O tem povprašaj Jožeta..
5.Če je še vedno predrago, si je pač enako kot pri Canonu treba poiskati kaj bolj skromnega in mogoče drugih znamk (Sigma, Tamron, Samyang)..
Odveč je reči, da vsi zgoraj omenjeni uporabljajo stabilizator v bodyu..

Samo te res ne razumem zakaj mešaš jabolka in hruške. Kaj počne tu DA50-135? A bom kupil FF body in zanj dal verjetno okrog 2.000 eur, da bom natikal nanj crop objektiv? Tega ne bo počel nihče, če pa lahko kupiš normalen krop body že za 500eur. Tamron je še edini, ki ima 1 (en) FF objektiv tudi za FF Pentax navoljo in to sorazmerno star in stružnica style AF. Je opcija, ni pa neka atraktivna zadeva.
Kako bo pa stabilizator delal na vseh teh objektivih je šele za videt. Jaz mu iz svojih izkušenj z K30 in K20d ne zaupam preveč.


Ljudje smo različni. Ti si kupil drag FF aparat in gor natikaš pol stoletja stare objektive za par evrov. Jaz to razumem in v tem ne vidim nič slabega. Posebej ker se pri tem očitno zabavaš. Moti me le, ker na objektivih stran piliš štifte. Nekako se mi zdi nehigienično. Bi bilo bolje, če bi počakal na Pentaxov FF. Piljenje bi odpadlo in vsi tvoji stari objektivi bi imeli stabilizacijo :D. Ampak najbrž imaš ti drugačne plane....

lp

Andrej

Andrej kot oboževalec K bajoneta bi lahko vedel, da le tega pred pol stoletja še ni bilo in torej tudi piliti nimam kaj pri pol stoletja starih FF objektivih. Tak objektiv je greh rabit na pokriplanih in krop teleščkih na katerem piše Pentax, a s Pentaxom nimajo ne duhovno in ne tehnično kaj dosti skupnega. Canon in predvsem Sony sta v tem smislu bolj Pentax kot Pentax sam.
Če te zanima moje piljenje štiftov na K bajonet objektivih, le tega ne počnem, oziroma sem le to naredil le na enem že itak pokvarjenem objektivu. Je pa tak popiljen objektiv bolj uporaben tako na Pentaxu kot na Canonu. Pentax je namreč ob tako opevani kompatibilnosti pozabil, da se je K bajonet začel leta 1975 in ne šele leta 1984 z A serijo, to je le tri leta pred prvimi AF objektivi od Canona s katerimi je moj Canon 5DII še danes popolnoma kompatibilen in še celo AF deluje.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 18 feb 2015, 07:28

a nimajo Takumarji navoj M42?
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 18 feb 2015, 10:11

mato je napisal/-a:Nič se nisem motil in pri piki tudi je konec, ker govorimo le o Pentaxu in Canonu.
O ponudbi pa ne bi in verjemi, da poznam vso. Vidim pa, da o CaNikonu nimaš blage veze in se sproti učiš.
Kaj ponujajo neodvisni proizvajalci me v tej debati ne zanima, ker konec koncev je ponudba za Canon še večja kot za Pentax.


Glede canikona imaš prav.. o njem ne vem prav dosti ker me ne zanima. Glavni razlog ne vidim v kvaliteti opreme ampak v filozofiji in obnašanju, ki očitno sodita zraven.
Si bolj dogmatičen canonovec kot sem si lahko predstavljal.

http://petapixel.com/2014/08/23/cheap-s ... ted-cheap/
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 18 feb 2015, 10:41

@mato, si prvi nikon uporabnik, ki si je prislužil laskavo titulo dogmatičnega canonovca! Čestitam :)


Big A je napisal/-a:
Glede canikona imaš prav.. o njem ne vem prav dosti ker me ne zanima. Glavni razlog ne vidim v kvaliteti opreme ampak v filozofiji in obnašanju, ki očitno sodita zraven.
Si bolj dogmatičen canonovec kot sem si lahko predstavljal.


@Big A, te smem ob tem povprašat kakšno filozofijo in obnašanje goji pentax?

lp, Luka
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a AVivod » 18 feb 2015, 10:44

:oops: Vsi na suho nategevajo. Od prvega do zadnjega. Eni bolj, drugi pa še bolj. Kar poglejmo kako so šle cene v zadnjih nekaj letih v nebo. Ja, je treba znižat stroške, lubrikant stane. :lol:
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 18 feb 2015, 11:48

ploski4 je napisal/-a:...

@Big A, te smem ob tem povprašat kakšno filozofijo in obnašanje goji pentax?

lp, Luka


No ja. Še najboj bi to lahko razložil z odnosom med Nemci in Slovenci. Ni dvoma, da so Nemci večji in tehnološko boljši od Slovencev.
Ampak to jim po mojem mnenju še ne daje pravice, da se obnašajo arogantno in pokroviteljsko. Sem pač predstavnik majhnega naroda in mi to ni všeč.
Saj posamezni Nemci pravzaprav niso nič krivi, da so predstavniki velikega naroda, ampak bi bilo vseeno prav, da se malo zadržijo.
Ta hip namreč debatiramo o novi Pentax FF liniji, ki jo na policah sploh še ni. Pa se je nekaterim že povesil nos, ker je zanič in predraga. Brez resnih argumentov - nekako po kmečki pameti.

Zaradi podobnh debat sem nehal sodelovati na e-fotogafiji. Sem mislil, da je tukaj Pentax forum, pa izgleda prevladujejo prebežniki.

lp

Andrej
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 18 feb 2015, 13:15

OK, se pravi govoriš o filozofiji uporabnikov, ne firme... Sem slutil obratno iz zgoraj zapisanega. Kljub temu, tu je kvečjem govora o slovencih, ki so odšli v nemčijo. Te pa nimajo nemške perspektive, temveč perspektivo pripadnika slovenskega naroda, čigar država je slab gospodar in služi svojim interesom, namesto obratno, zato je iskal svojo srečo in uspeh drugje. Če že vlečeš družbene vzporednice. Včasih moraš iti kam drugam, da vidiš kako je bilo nekje. To je dejstvo. Sicer je pa je tudi slovencem lastno prepričanje, da imamo največja bogastva in največje delovne etike in najvišjo moralo med vsemi ;) S tem pa zaključujem vleko vzporednic, da ne zaidemo na družbeno raven in politične debate... Opažam iz parih prebranih postov, da že brez tega rad na osebnem nivoju zbodeš.

BTW, še vedno imam pentax aparat in objektiv, sem mislil da smem izraziti svoje mnenje. Očitno moram imeti več aparatov, dražje objektive in peti le hvalospeve, da se smem tu oglasiti.

lp, Luka
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax AF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron