Novi Pentax FA objektivi

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom in AF-jem. V to skupino spadajo objektivi serij: F, FA, DFA in DA.
AF - avtomatsko ostrenje

Moderator: TakumarKid

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 18 mar 2016, 11:08

Jasno. K-1 za 1800$ ni mogoče primerjati z EOS 5DS R za 4000$ ali z D810 za 3000$. Tega nihče ne trdi. Bo pa zanesljivo čisto primerljiv z izdelki v podobnem cenovnem rangu.. kakšne funkcije bodo boljše, kakšne pa slabše, vse skup pa bo gotovo vzorno funkcioniralo.

Prehod na digitalno fotografijo pred 15 leti je pokopal veliko uveljavljenih firm. Pentaxu je komaj uspelo preživeti finančni fiasko, ko je razvil prvi digitalni FF aparat na svetu, ki pa ni ugledal prodajnih polic.
To je bolečina za tovarno in za uporabnike, ki jo bodo (bolje pozno kot nikoli) pozdravili novi K-1 in pet novih FF zoomov, ki so po mojem mnenju temeljito zapolnili manjkajočo ponudbo v naboru objektivov za FF aparat.
S tem je Pentax spet postal igralec na FF področju. Igralcev je le peščica. Še vedno jih lahko poštejemo na prste ene roke.. Sam bi želel, da bi jih bilo več.

Znamka je s K-1 dokazala, da živi in da se trudi loviti korak z drugimi. Mene kaj drugega ta hip niti ne zanima, ker je nakup predrag. Če bi hotel imeti dober FF sistem, bi me stalo cca 5-6000 evrov (K-1 in dva dobra zooma 24-70 in 70-200). Ekvivalent pri konkurenci pa bi bil raje dražji kot cenejši. Brez upoštevanja zbirke objektivov serij K, M, A, F, FA in nekaj FF kompatibilnih objektivov iz serije DA... za K mount.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 18 mar 2016, 15:20

Ja, zanimivi odgovori na moj komentar. Verjetno je v njem nekaj resnice.
Video mene na DSLR aparatu ne zanima. Tisti, ki to uporablja v profesionalne namene je za moje pojme amater oz. si ne more privoščiti kvalitetne video kamere in želi nek kompromis. Video kamera je za video snemanje, DSLR pa za fotografiranje.
Če pa DSLR video uporabljaš za amaterske video posnetke je bolje nabaviti kakšen brezzrcalni aparat.

Jaz si lahko brez kakršnega razprodajanja trenutne opreme nabavim dober Canikon sistem ampak ga ne bom, ker ga enostavno NOČEM. Pentax mi zelo dobro služi za mojo hobi uporabo.
Nisem profesionalni fotograf in si to tudi ne želim, ker za moje pojme to teh časih ni hvaležno delo.

Priznajte že enkrat, da ste si nabavili CANONE zato, da bi izpadli večji profesionalci, saj je ta znamka po tem bolj prepoznavna med potencialnimi naročniki fotografskih storitev. Večina vaše opreme pa je verjetno že precej zastarela ampak to ni preveč pomembno za vašo samozavest, saj na paščku z velikimi črkami piše CANON.

Evo še tale link, da boste še malo bolj ihtavi;
http://cameradecision.com/compare/Penta ... Nikon-D810

BODITE POZORNI NA CENO IN LEP VIKEND!
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 18 mar 2016, 17:44

Borci je napisal/-a:Ja, zanimivi odgovori na moj komentar. Verjetno je v njem nekaj resnice.
Video mene na DSLR aparatu ne zanima. Tisti, ki to uporablja v profesionalne namene je za moje pojme amater oz. si ne more privoščiti kvalitetne video kamere in želi nek kompromis. Video kamera je za video snemanje, DSLR pa za fotografiranje.
Če pa DSLR video uporabljaš za amaterske video posnetke je bolje nabaviti kakšen brezzrcalni aparat.

Jaz si lahko brez kakršnega razprodajanja trenutne opreme nabavim dober Canikon sistem ampak ga ne bom, ker ga enostavno NOČEM. Pentax mi zelo dobro služi za mojo hobi uporabo.
Nisem profesionalni fotograf in si to tudi ne želim, ker za moje pojme to teh časih ni hvaležno delo.

Priznajte že enkrat, da ste si nabavili CANONE zato, da bi izpadli večji profesionalci, saj je ta znamka po tem bolj prepoznavna med potencialnimi naročniki fotografskih storitev. Večina vaše opreme pa je verjetno že precej zastarela ampak to ni preveč pomembno za vašo samozavest, saj na paščku z velikimi črkami piše CANON.

Evo še tale link, da boste še malo bolj ihtavi;
http://cameradecision.com/compare/Penta ... Nikon-D810

BODITE POZORNI NA CENO IN LEP VIKEND!

Ker si še naprej smešen in bi poleg tega rad bil še pameten ti, ker si razmeroma nov na forumu, povem zakaj sem sam v letu 2011 kupil Canona 5DmkII. To sem naredil zato, da lahko na njemu uporabljam PENTAX objektive. Moja zbirka Takumar objektivov, ki obsega cca 40kos je namreč namenjena FF formatu, ki ga Pentax do sedaj še nima. Kasneje sem šele kupil nekaj original Canon objektivov.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a jane7l » 18 mar 2016, 18:32

Bravo borci, zadel si žebljico na glavico. Čestitam. Sam da piše canon na traku.
Zihr maš razlago tudi za vse, ki imajo/imamo nikone, leice, sonije ali se kaj bolj obskurnega, kaj šele film. Al pa celo samo čb film.
pentax k7 + grip, mz-5n, sp 1000, da 15/4 ltd, fa 31/1.8 ltd, fa 77/1.8 ltd, falcon 8/3.5 fisheye, revuenon 55/1.2, leica m7, m8, 50/2, 90/2.8, voigtlander 15/4.5, 25/4, 35/1.4, 50/1.5, mamiya c3
jane7l
 
Prispevkov: 461
Pridružen: 30 apr 2009, 23:28

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 18 mar 2016, 19:27

To kar sem napisal je bilo namenjeno tistim, ki konstantno pljuvate čez Pentax ne glede na to kaj naredijo, sami pa verjetno uporabljate zastarele aparate drugih znamk.

Vem, da nobena kamera ni popolna, jaz to priznam, eni pač ne. Priznam, da ima Canon naprednejši AF, kar se pa tiče senzorja oz DR-ja pa mislim, da zaostaja cca. 10 let.
BTW, uporabljam tudi sonyjev aparat.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Giklab » 18 mar 2016, 19:55

Slika
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 19 mar 2016, 10:36

Kaj pa je pri Pentaxu unikatnega, sodobnega in tega pri drugih znamkah ne bo videti še naslednjih 10 let?

Odgovor je preprost: Pentaxov forum vendar!
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 21 mar 2016, 17:33

TakumarKid je napisal/-a:Vam obljubim, da bom čez vikend s Canonom 5D naredil posnetke s štirimi ali celo petimi različnimi FF objektivi med 100-105mm in me zanima, če boste prepoznali Pentaxa vmes. Močno dvomim, da bo kaj drugačen v barvah in bokeju kot drugi objektivi.


A si mogoče kaj poslikal čez vikend? Take primerjave so zmeraj zanimive. Pentaxa bi mogoče prepoznal, če bi enak objektiv tudi sam uporabljal, v nasprotnem primeru bi verjetno samo ugibal.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a greg » 05 maj 2016, 21:45

K3II +24-70/2.8 od 5:45min do 7:00min na posnetku https://www.youtube.com/watch?v=F_u1_RfLRTE :P
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Giklab » 18 maj 2016, 20:40

Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 19 maj 2016, 06:11

Nemogoče! :o :o :o
Ampak očitno imamo novega prvaka :lol: :lol: :lol:

Pa še nekaj. Baje, da je AF motorček v K1 tišji za cca. 25%, kar je dobrodošlo, da ne bo več toliko :oops: :oops: :oops: ob fokusiranju s starejšimi objektivi.

No zdej pa lahko rečem, da če bi imel kombinacijo K1 + DFA 70-200 bi se pa že počutil samozavestno v visoki družbi canikon "mojstrov" :D
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a iztok » 19 maj 2016, 06:31

Borci je napisal/-a:No zdej pa lahko rečem, da če bi imel kombinacijo K1 + DFA 70-200 bi se pa že počutil samozavestno v visoki družbi canikon "mojstrov" :D


Če za tako samozavest potrebuješ dobro opremo, potem ti tudi ta ne bo pomagala.... Še vedno dobro fotografijo naredi najprej fotograf :lol:
Pentax K-50, K-r, K100D, Pentax ZX-7, Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro, Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD, Sigma 18-250 OS HSM Macro, PENTAX-DA 50mm F1.8, WR PENTAX-DA 18-55mmF3.5-5.6AL WR, Pentax SMC-DA 18-55, Pentax SMC-FA 28-80, Tamron AF 18-200mm XR Di II LD, Mamiya 135 EE, Metz mecablitz 52 AF-1 digital, Pentax AF-360 FGZ, Pentax AF-220, Raynox DCR-250,...
Uporabniški avatar
iztok
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 07 maj 2009, 06:16
Kraj: medvode / zbilje

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax AF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron