TELE-OBJEKTIVI mnenja ter izkušnje

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom a brez AF-ja. V to skupino spadajo objektivi serij: Takumar Bayonet, K, M in A.
MF - ročno ostrenje

Moderator: TakumarKid

Re: TELE-OBJEKTIVI mnenja ter izkušnje

OdgovorNapisal/-a BeerBelly » 03 nov 2013, 19:51

Za moje pojme...raje šparaj kot da bi kupoval nek 500/8 mirror. Ker ga boš težko prodal ko boš hotel nekaj boljšega in to boš sigurno hotel...Če ti rata dobiti dober primerek Sigminega zooma, bi šparal za to. Je pa res potrebno stestirati ker nekateri so dobri na blizu, nekateri na daleč, nekateri nikjer, nekateri...in te hočeš dobiti, so pa dobri povsod. Enega takega je imel/ima TakumarKid. Mogoče ti ga proda :)

Sam sem pa še vseeno pristaš 300/4 in TC. Definitivno lažji komplet in z dobro 300-ko ne izgubiš nič na kvaliteti v primerjavi z zoomom...še dobiš.
viewtopic.php?f=78&t=2660
En Nikon na dan, prežene slabe fotke stran...
BeerBelly
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 19 nov 2010, 09:21

Re: TELE-OBJEKTIVI mnenja ter izkušnje

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 04 nov 2013, 06:52

BeerBelly je napisal/-a:Za moje pojme...raje šparaj kot da bi kupoval nek 500/8 mirror. Ker ga boš težko prodal ko boš hotel nekaj boljšega in to boš sigurno hotel...Če ti rata dobiti dober primerek Sigminega zooma, bi šparal za to. Je pa res potrebno stestirati ker nekateri so dobri na blizu, nekateri na daleč, nekateri nikjer, nekateri...in te hočeš dobiti, so pa dobri povsod. Enega takega je imel/ima TakumarKid. Mogoče ti ga proda :)

Sam sem pa še vseeno pristaš 300/4 in TC. Definitivno lažji komplet in z dobro 300-ko ne izgubiš nič na kvaliteti v primerjavi z zoomom...še dobiš.
viewtopic.php?f=78&t=2660

V kombinaciji z nesojenim Pentaxom K30 je bil pravi bingo. Za vreč vse skupaj v smeti :).
Dobro da si me spomnil, da je ta lens pri meni, bi ga moral malo prezračit. Na K20 je res užitek za ga nucat. Lepo oster že odprt do kakih 400mm, na 500mm pa je prporočljivo da ga za en klik zapreš. Na K20d dela AF bolje kot z bilo katerim drugim objektivom, zelo redko kiksne.
Če ga primerjam s Takumarjem 400mm f5,6 (ki je vsaj 35 let starejši) je na 400mm Takumar blizu, le kontrasta in barv nima tako izrazitih. Pa seveda pri CA je precej slabši. Na teh mm je manual fokus precej težaven in razmerje zadetih in faljenih fotk je v prid faljenih.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: TELE-OBJEKTIVI mnenja ter izkušnje

OdgovorNapisal/-a dragan » 08 jul 2022, 13:21

Tokina SD 5,6/400mm je soliden in poceni teleobjektiv, če ne nameravaš ravno loviti jastrebov v nizkem letu.

Imam A-verzijo za Pentax, ki je neproblematična, pravtako glede ostrenja pri APS-C formatu, 100% se lahko zaneseš na AF-confirm. Tubus je narejen iz aluminija vključno s teleskopsko sončno zaslonko. Vgrajen ima izredno kompakten obroč za montažo na stojalu za hitro obračanje med pokončnim in ležečim formatom. Gre za kvalitetno izdelan japonski vintage objektiv relativno kompaktnih dimenzij, samo za pribl. 2 cm je daljši od Sigme DG f2,8/70-200mm SDM II, vendar nekoliko lažji.

https://www.pentaxforums.com/userreview ... -6-sd.html
PENTAX K-3 Mark III, K-3, K-30, K20D, K-S1, K-r, K-x, X-5
LIMITED DA15 ED AL, DA21 AL, DA35 Macro, DA40, DA70, D FA100 Macro WR
DA35 AL, DA50, DA 18-55 AL WR, DA 18-135 ED AL [IF] DC WR, DA 55-300 ED
SIGMA DC 8-16 HSM, DC 17-70 HSM, DG 70-200 HSM II, DG 50mm f1,4 HSM
PENTAX AF-540 FGZ, O-GPS1, VM 6x21 WP RICOH THETA S+V, WG-M1+M2
Uporabniški avatar
dragan
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 08 nov 2009, 18:55

Prejšnja

Vrni se na Pentax MF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron