Pentax Optio A30 težava z LCD zaslonom

vse kar nas zanima o Pentaxovih kompaktnih aparatih...

Moderator: TakumarKid

Pentax Optio A30 težava z LCD zaslonom

OdgovorNapisal/-a Iggy » 25 okt 2009, 12:55

Zdravo!

Sem nov na tem forumu in bi prosil za pomoč. Pred kakšnim letom dni je sestra kupila omenjeni fotoaparat v Turčiji in sicer v Istanbulu.
Kupila ga je v trgovini in ne na stojnicah ali kaj podobnega. Stal je okrog 200 eur.

Kakšen mesec nazaj je ugotovila da LCD zaslonček na fotoaparatu ne deluje (ni počen). Ko ga vklopiš se LCD osvetli ampak ne pokaže nobene slike oziroma zaslon postane sive barve ampak objektiv se razširi kot ob normalnem delovanju . Tudi zoom očitno deluje samo slike ni. Po nekaj časa se fotoaparat ugasne sam od sebe.

Sedaj me zanima če ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe. Ali je mogoče potrebno zamenjati samo LCD ali firmware ponovno naložiti ali kaj podobnega? Zanima me tudi kako je z garancijo. Ob nakupu je prejela listek na katerem je datum nakupa in podpis. Ali lahko garancijo uveljavlja kje pri nas in koliko časa naj bi trajala za te fotoaparate?

Zahvaljujem se za vaše odgovore!

LP, Igor
Iggy
 

Re: Pentax Optio A30 težava z LCD zaslonom

OdgovorNapisal/-a Iggy » 25 okt 2009, 14:54

Zdravo!

Hvala za odgovor. Bom poskusil mogoče najti kak LCD na internetu pa ga zamenjati. Če ga odnesem serviserju bodo stroški vrjetno večji kolikor je vreden. :mrgreen:

LP
Iggy
 

Re: Pentax Optio A30 težava z LCD zaslonom

OdgovorNapisal/-a Smrkec » 25 okt 2009, 22:32

Stane nekje 10-20€, da ti naredijo predračun, če se prav spomnim...

LP!
Smrkec
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 03 maj 2009, 13:20

Re: Pentax Optio A30 težava z LCD zaslonom

OdgovorNapisal/-a Iggy » 27 okt 2009, 15:34

Smrkec je napisal/-a:Stane nekje 10-20€, da ti naredijo predračun, če se prav spomnim...

LP!


Kje pa je to? Misliš Foto Beseničar al kaj je že? Njih sm na googlu najdu pod serviserja Pentaxov. A obstajajo še kateri serviserji v sloveniji, da bi vsaj dele dobil?
Iggy
 

Re: Pentax Optio A30 težava z LCD zaslonom

OdgovorNapisal/-a AVivod » 27 okt 2009, 19:50

Da, mislim da se razen Fotobeseničarja nihče ne ukvarja s Pentaxi.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55


Vrni se na Pentax - kompaktni aparati

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron