Težave Sigma AF 18-50mm f/2.8-4.5 DC HSM OS

Debata o objektivih Sigma za aparate Pentax.

Moderator: TakumarKid

Težave Sigma AF 18-50mm f/2.8-4.5 DC HSM OS

OdgovorNapisal/-a zk1018 » 25 jan 2014, 20:17

Pozdravljeni,

danes se je v naslovu omenjen objektiv začel čudno obnašati. Ko zoomiram, slika v iskalu "skoči", sliši se tudi nek zvok. Če objektiv pogledaš med zoomiranjem s sprednje strani, se vidi, kako en element "zaniha". To se zgodi samo pri prižganem fotoaparatu, ne glede na to, ali je OS vklopljen ali ne. Objektiv imam 3 leta in pol, naredil sem slabih 5000 slik, pa še to ne samo s tem objektivom. S fotoaparatom in objektivi delam previdno, vse je shranjeno v ustrezni torbi, fotoaparat in objektiv nista bila deležna nobenih pretresov, zato me je presenetilo to poskakovanje. Na kvaliteto sicer slik ne vpliva, imam pa zelo slab občutek, ko se to dogaja.

Našel sem tudi posnetek enakega problema, ampak na drugem objektivu (prav tako Sigma):

http://youtu.be/mQ7l2tOt2Jw?t=3m30s - problem --> "loose element", kar je serviser v 40 minutah popravil...

Zanima me, če se še komu pojavlja ta težava in ali je na štajerskem koncu kak serviser za Sigmo? Do Trzina sem relativno daleč, pa koliko sem prebral, zna en čas trajati, da se zadeve porihtajo...

Lp,
Zvonko
zk1018
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 apr 2010, 13:02

Vrni se na Objektivi Sigma

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron