Berolina 3.5/135mm silver line M42

Debata o ostalih objektivih, ki jih lahko neposredno ali z adapterjem uporabljamo na aparatih Pentax.

Moderator: TakumarKid

Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 12 nov 2011, 13:06

Navdušen nad lensom. Pred časom sem imel razstavljenega in vem, da vsebuje konkreten "čunk of glass" pod prvim elementom.
Skratka sodi med prave Sonnarje in je zagotovo boljši od vseh japanskih generikov.
Tale nekoliko obdelana, ampak ravno paše v pixel omejitve foruma.

Slika
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a greg » 13 nov 2011, 09:22

Dobra Pancolart. :)
Očitno je bila včasih konkurenca pri objektivih enormno večja kot danes, pa še enoten mount...
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 13 nov 2011, 11:16

Zagotovo. Veliko več kvalitetne butične proizvodnje, tudi ročna izdelava... Je pa hec pri japonskih M42, da je bilo tam pred 1980 res veliko sodelovanja. Distribucijska imena so različna, pri izdelavi je sodelovalo več izdelovalcev, ki so ostali precej nepoznani do danes (Kawanon, Norita, Sankor, Sun...).
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 13 nov 2011, 21:14

Lepa fotka Jure!
Ja s temi 135 f3,5 je tako kot z 50mm, težko najdeš slabega ne glede na ime na objektivu. Če pa hočeš f2,8 ali bolj svetle dobre kvalitete se spisek zelo skrajša. Jaz tistih, made in DDR ne povoham več, ker kvaliteta izdelave enostavno ne štima kot bi morala. Idealno bi bilo, da bi optiko od DDR spakirali v Tokina ohišje.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a mato » 13 nov 2011, 23:07

Jure fantastična je, toning da svoje optika pa tudi!
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 17 nov 2011, 08:59

jozeG je napisal/-a:Lepa fotka Jure!
Ja s temi 135 f3,5 je tako kot z 50mm, težko najdeš slabega ne glede na ime na objektivu. Če pa hočeš f2,8 ali bolj svetle dobre kvalitete se spisek zelo skrajša. Jaz tistih, made in DDR ne povoham več, ker kvaliteta izdelave enostavno ne štima kot bi morala. Idealno bi bilo, da bi optiko od DDR spakirali v Tokina ohišje.


Hvala. Early Tamron je tole, ne Nemec. Tokina? Mora, da se šališ. Si že imel Tokino odprto? DDR-jevce je najbolj lepo razdret in ponovno sestavit - pesmica. Apokalipso bodo preživeli kot ščurki.

Seveda je bil post-war quality control slabši kot na Zahodu. Ampak napajali so celi Varšavski pakt in naokoli. Serije lensov o katerih govoriš (dvomim, da misliš na kakšen dražji lens) so bile nekaj milijonov. Evo za obnovitev, kaj npr. ne povohaš več: http://captjack.exaktaphile.com/Zeiss%20page.htm
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 17 nov 2011, 10:02

Pancolart je napisal/-a:DDR-jevce je najbolj lepo razdret in ponovno sestavit - pesmica. Apokalipso bodo preživeli kot ščurki.


Pa tole razdiranje moraš skoraj dnevno ponavljat (če hočeš fotkat z njimi), tako da bi ga lahko počasi že miže razstavil. Zaslonko moraš imet že srečo, da dobiš tako da se odpira, fokusirni obroč teče tako da misliš da bi bo lens zdaj zdaj razpadel v rokah. Skratka, ko greš na izlet z DDR lensi ti ni dolgcajt, pa zraven moraš mus vzet še malo orodja. Fotke pa delajo dobre, priznam. Take so moje izkušnje z njimi.
S Tokinami sem imel v glavnem dobre izkušnje, optično so solidne, nekaj povprečnih, kakšen tudi vrhunski, vse pa narejene tako da preživijo atomski udar. Skoraj tako kot Takumarji.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 17 nov 2011, 10:22

Pa te moram vprašat, ko že posplošuješ - s koliko od tehle si slikal: http://www.pbase.com/kkawakami/mylens_prakticars

Sicer se pa seveda strinjam s tabo glede subtilne izdelave Takumarjev (v primerjavi s Pentaconi). Hec je tudi, da so kapitalistični Takumarji mnogo bolj komunistično izdelani. Tisti nižjega razreda so izdelani skoraj enako kvalitetno kot hoch roba, medtem, ko so komiji za svoje politkomisarje izdelali precej boljšo robo kot tisto dostopno raji ;).
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 17 nov 2011, 18:40

S Praktikarjem nobenim, ga do sedaj nisem imel kam namontirat. Tile zgledajo kanček boljši, zgleda da se jih je kapitalizem dotaknil ;) .
Pri starejših M42 pa res ne vem, če sem dobil v roke že kakega brezhibnega. Všeč mi je bil sonnar 135/3,5 pa mu blenda ni dolgo delala, s Flektagonom 35 f2,4 se nisem razumel, v kontroliranih pogojih (live view fokusiranje streh in rožic na balkonu) je bil super, v realnem fotkanju pa povprečen. Tvoj Oreston 100 f2,8 je optično zelo dober, drugo pa je spet bolj tako tako. Mogoče bi moral probat kakega 180 f2,8 pa se mi zdi krepko predrag. Sicer pa zgleda, po cenah sodeč, da je večina na tvoji strani, saj zna imeti Flekto 35 tako ceno, da padeš dol. Dražji zna biti od primerljivih AF objektivov.
Vsekakor so tile DDR lensi boljši od Takumarjev v kontroli CA (vsaj za CZJ objektive to velja). Sicer smo v tejle primerjavi malce krivični do Takumarjev, ki imajo desetletje ali dve več, a CZJ lensi po tej plati nesejo tudi večino bolj modernih Pentax leč.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Berolina 3.5/135mm silver line M42

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 18 nov 2011, 10:02

Sicer sem se zamislil nad svojimi otročjimi reakcijami, ampak Jože sej vidiš moj nick no :). Komaj čakam, da kak shootout spet narediva. Samo primerjalno, nič tekmovalnega.
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10


Vrni se na Ostali objektivi za Pentax (tudi M42)

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron