YS : T2 : M42 navoj

Debata o ostalih objektivih, ki jih lahko neposredno ali z adapterjem uporabljamo na aparatih Pentax.

Moderator: TakumarKid

YS : T2 : M42 navoj

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 19 maj 2009, 12:10

YS osnova pomeni v bistvu T mount http://www.butkus.org/chinon/y-s_mount/ys.htm . T mount, pa pomeni 42mm navoj, skoraj enak kot M42, vendar ima razmake med zavoji malce ožje (0.75 : 1.00), vendar kljub temu omogoča recimo 3 obrate v (M42) adapterju. Meni to zadošča in imam tako navit objektiv celo raje kot z adapterjem, saj imam tako zaradi krajše razdalje do čipa (Flange) bolj "trdno" ostrenje v neskončnost. Gre zato, da lahko objektiv z osnovnim YS navojem navijete v vaš adapter neposredno, ali pa daste vmes še YS(T2)-M42 adapter. Prostora je načeloma dovolj. Najboljše bi po mojem bilo, če bi nabavili kar T2 na Pentax (ali poljuben drugi DSLR) adapter. Ti adapterji niso dragi in jih imajo tudi pri nas.

YS (T2) kot pišem že zgoraj, pa verjetno ni najbolj jasno, ni adapter, ampak podlaga zanj. Podobno kot Tamronov Adaptall. Zaradi podobnosti z M42 navojem, pa lahko adapter kar izpustimo in s tem pridobimo kar nekaj milimetrov Flange razdalje. To je perfektno in celo nujno za Nikone, ki tako ne potrebujejo vmesne leče.

Tole sem napisal, ker sem moral že večkrat razlagat, pa bom zdaj samo linkal ;).
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Vrni se na Ostali objektivi za Pentax (tudi M42)

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron