K100Ds in vgrajena bliskavica

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

K100Ds in vgrajena bliskavica

OdgovorNapisal/-a Kunto » 06 nov 2011, 16:59

Pozdravljeni.

Naj vas na začetku najprej pozdravim. Že dolgo nisem fotografiral pravtako pa nisem bil nič na forumu saj mi je kronično primankovalo časa.

No končno sem se zopet lahko posvetil fotografiji. In sem bil zadnje dneve kar aktiven. Aparat je delal super do včeraj. Ko sem slikal (uporabljal sem bliskavico na aparatu) je vse delalo ok. Nato sem aparat ugasnil in čez kakšne dve uri ko sem zopet prižgal aparat in hotel slikati z bliskavico sem opazil da se kamera ne odziva :x (ne fokusira in ne proži). Ko pa sem bliskavico zaprl pa je vse delalo normalno. Pomislil sem da je morda premalo napetosti v bateriji (uporabljam Ansmanov grip) zato sem jo napolnil do konca in ni bilo nikakršne spremembe. Pregledal sem komplet nastavitve če sem morda kaj v nastavitvah zašuštral in je bilo vse normalno. Potem sem v custom setings nastavil da lahko proži tudi ko je bliskavica dvignjena in nenapolnjena (Release when Chrging - off). Potem je aparat prožil seveda pa bliska ni bilo.

Ali mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe oz kakršen koli nasvet :?: .

Hvala in lp.

Kunto
Lp,
Kunto.


Pentax K100Ds in oba kit objektiva
Uporabniški avatar
Kunto
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 nov 2011, 02:05

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

cron