K-5 II

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a crabro » 29 jan 2015, 19:00

Tudi gramofonom in 'longplejkam' so že zdavnaj napovedali izumrtje... Pa so še vedno med nami! In zvenijo lepše kot katerikoli biti ;)
http://t-mikec.blogspot.com/

Slika


Pentax K-5 II, K-20D (upokojen) - DA L 18-55mm F/3,5-5,6 AL - Tamron AF 70-300 mm F/4-5,6 Di LD Makro, SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 Di II LD, 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD - Samyang 85 mm f/1,4 Aspherical IF MC, 8 mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye - Metz 58 AF-2 digital - Velbon Sherpa 750R
Uporabniški avatar
crabro
 
Prispevkov: 104
Pridružen: 18 feb 2010, 19:24

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a tsutsi » 30 jan 2015, 08:01

crabro je napisal/-a:Tudi gramofonom in 'longplejkam' so že zdavnaj napovedali izumrtje... Pa so še vedno med nami! In zvenijo lepše kot katerikoli biti ;)



:D +++

Lp E
Logic will take you from A to B
Imagination will take you everywhere else.
(Einstein)

PENTAX K100 D Super, Pentax DA 18-55, Tamron 17-50 f/2,8, Pentax DA 50-200,Pentax K SMC 100 f/4,
tsutsi
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 18 jul 2012, 14:54

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 30 jan 2015, 11:13

crabro je napisal/-a:Tudi gramofonom in 'longplejkam' so že zdavnaj napovedali izumrtje... Pa so še vedno med nami! In zvenijo lepše kot katerikoli biti ;)

Zato v osebnem avtu poslušaš LP plošče in na sprehod ali rekreacijo vlačiš gramofon s seboj. Drgač pa ja, nekateri še imajo tudi LP plošče, tudi sam jih imam še kakih 30 kosov, ki jih lahko samo še gledam.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a tsutsi » 30 jan 2015, 12:53

TakumarKid je napisal/-a:
crabro je napisal/-a:Tudi gramofonom in 'longplejkam' so že zdavnaj napovedali izumrtje... Pa so še vedno med nami! In zvenijo lepše kot katerikoli biti ;)

Zato v osebnem avtu poslušaš LP plošče in na sprehod ali rekreacijo vlačiš gramofon s seboj. Drgač pa ja, nekateri še imajo tudi LP plošče, tudi sam jih imam še kakih 30 kosov, ki jih lahko samo še gledam.



Ja sej ravno v tem je štos ,da ti "longplejke" gledaš, jaz (pa še kdo drug ),ki jih še ima, jih pa še vedno tudi poslušamo in kupujemo nove.Drugače se pa jaz (pa imam kar nekaj kilometrine za sabo) niti slučajno ne spomnim ,da bi kdo vlačil v avto ali na sprehod gramofon in "longplejke".Iz zgodovine vemo, da je bil v avtu avtoradijo, na sprehodu walkman,danes pa imaš v obeh primerih samo še telefon pardon če je tak s fotičem pa lahko z njim mimogrede narediš še kakšno fotografijo.Pol je pa lahko kar 3 v enem.Ko pa stopiš iz avta in prideš domov iz rekreacije se zlekneš v fotelj in naviješ "longplejko" na gramofon,po možnosti na tistega od mojstra Kuzme. :D
Logic will take you from A to B
Imagination will take you everywhere else.
(Einstein)

PENTAX K100 D Super, Pentax DA 18-55, Tamron 17-50 f/2,8, Pentax DA 50-200,Pentax K SMC 100 f/4,
tsutsi
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 18 jul 2012, 14:54

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Giklab » 30 jan 2015, 17:22

TakumarKid je napisal/-a:
crabro je napisal/-a:Tudi gramofonom in 'longplejkam' so že zdavnaj napovedali izumrtje... Pa so še vedno med nami! In zvenijo lepše kot katerikoli biti ;)

Zato v osebnem avtu poslušaš LP plošče in na sprehod ali rekreacijo vlačiš gramofon s seboj. Drgač pa ja, nekateri še imajo tudi LP plošče, tudi sam jih imam še kakih 30 kosov, ki jih lahko samo še gledam.


Lahko pa storr...kupiš .flac ripe vseh možnih plošč. Nekje imajo sigurno tudi digitalno verzijo Edisonovih voščenih valjev, če bi slučajno koga prijelo to poslušat v vsej gloriji... Navsezadnje so gramofonske plošče le kompromis zaradi velikosti napram tem valjem ;) .
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Zgaga » 16 avg 2018, 13:37

Ojla...

Da obudim staro temo. Iz omare sem potegnil dinozavra k100d in mi je začel štrajkat okoli osnovnih nastavitev. Enostavno si ne zapomni datuma itd. Ker še imam nekaj steklovine in ostale opreme me zanima ali je smiselno iskati rabljen K-5 II ali K-5 IIs glede na ponudbo trenutnih hobi canikonov?!

Ponudba za k5ii je od 300-400€. Za 400€ pa morda dobim novejši hobi canikon...
Uporabniški avatar
Zgaga
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 21 avg 2009, 06:35
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a cylon » 19 avg 2018, 23:00

K-5 II ni slab fotoaparat in za ceno 300EUR nisem prepričan če se da najti kaj boljšega v nobenem taboru. (Sploh če ti video ni pomemben.) Mislim da ga hobi fotograf ne more prerasti, to je praktično nemogoče. Še nekaj let bo vrhunski stroj. Af dela v redu. Kvaliteta slike je v RAW odlična, pri jpeg rezerve so, a mene to ne zanima. Jaz mu nimam kaj očitat. Če te skrbi denar si pa lahko najdeš tudi kaj cenejšega in starejšega in ti bo prav tako dobro služilo. Potegne pa to za sabo tudi kakšen kompromis.
cylon
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 03 dec 2013, 23:29
Kraj: Vipava

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Zgaga » 22 avg 2018, 19:59

Hvala za odgovor. Sam izhajam še iz časov BW fotografije, ko smo v kopalnicah imeli laboratorije s povečevalniki. :) Torej bo toliko več veselja pri kreativnosti.

Me pa malo skrbi delo v zelenem. Fotoaparat bo v roke kdaj vzela tudi boljša polovica, ki ve samo kje mora pritisnit, da "rata" fotka... Zato se morda spogledujem z drugim, ki imajo že na vrtljivem knofu izbor zelenih nastavitev.

Lp.-
Uporabniški avatar
Zgaga
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 21 avg 2009, 06:35
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Giklab » 25 avg 2018, 14:28

Čisto avtomatiko imata tudi K-5 in II/s, če te to skrbi. Če AF ni problem, sta oba še vedno zelo dobra (v primerjavi s K-100D pa tudi af ne bo razočaral). Če se da, predlagam II ali IIs.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron