K-5 II

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a kostevc » 02 dec 2012, 10:25

Zasledil sem nekaj besed o K5II:

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=3257&z=1


lp, kostevc
kostevc
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 23 jan 2011, 10:47

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a kostevc » 05 dec 2012, 17:22

Kako ste kaj zadovoljni lastniki K5II?


lp, kostevc
kostevc
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 23 jan 2011, 10:47

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a kostevc » 01 jan 2013, 19:20

Ima morda že kdo K5II s in kako se obnese?


lp, kostevc
kostevc
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 23 jan 2011, 10:47

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a kostevc » 25 feb 2013, 20:23

Pozdravljeni,

je že kdo od uporabnikov kaj slikal z K5IIs - so bile kakšne težave z "moire" na fotografijah?


lp, kostevc
kostevc
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 23 jan 2011, 10:47

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a bladesan » 09 mar 2013, 21:19

Živ,

sem novopečeni in zelo zadovoljen lastnik K-5 II.

Bom napisal par besed, če se bo našel nekdo ki se prav tako usmerja na enega izmed sistemov.
Aktivno sem čekiral Canikone in Pentaxe ene pol leta, potem pa sem dobil hčerkico in po mesecu frustracij, da dobim dobre slike brez flasha na kompaktu (Fuji F660) sem se odločil za nakup Pentaxa.

Zakaj Pentax?
Sem mal frik kar se ergonomije tiče - mora biti prikrojeno meni, ne pa da se prilagajam. Primer: ISO gumb je pri Nikonih nekje na levi strani LCD-ja, kar me je izredno motilo. Vsak Nikonaš mi je trdil da se navadiš. Ampak se ne mislim, meni to ne sede - ni logična postavitev :). Tko .. in pentax je ubral zame smiselne korake, kar se gumbov tiče .. no ja, mal me moti izbira AF (glej spodaj)

  • Torej prednost pred Nikoni je zgoraj opisana postavitev ISO gumba in nasplošno ostalih gumbov. S Pentaxom lahko vse opraviš z desno (z levo bi se bolj slišalo, ampak nej bo :)).
  • Majnost - fotklc je manjši od ostalih. Ampak kljub temu da imam večje dlani mi ni pre-majhen. Sem razmišljal - z grip-om ga lahko povečaš; če imaš večjega fotklca obratne poti ni. Še to .. eno poroko sem poslikal z D5100 in mi je majhnost prav prišla.
  • Zelen gumbek, ki ponastavi na 0.0 - škoda ker ni čisto izkoriščen, vsaj še za recimo za Auto WB (tako bi z Tungsten na AWB prišel z enim klikom) ..
  • Prednost D7000, ki ima AF med snemanjem je takoj nulificiral posnetek na youtube-u, ki kaže kako se AF lovi - neuporabno. Torej v vsakem primeru moraš ročno ostriti - hočem povedati da manjek AF ni slabost K-5 .. ni pa ravno prednost :).
  • In-body stabilizacija
  • Pentax rove ledino v ozadju .. to mi je bilo cool. Za Canikon se govori da so tata-mata - potem pa vidim da sploh niso tako zelo dodelani. Canon se mi zdi veliko bolj roki prijazen od Nikonov, kar se gumbov tiče - ampak se mi zdijo preveliki.

Zakaj nisem izbral K-5?
Ker so popravili ravno nekaj, kar bi mene potencialno lahko motilo, če bi kupil K-5.
K-5 II fokusira kot zmešan v slabi svetlobi (ne vem če se v enem mesecu 5x prikazala zelena AF lučka), pa dost slikam tamalo v temnih razmerah.
Zaslon je OK viden v močni sončni svetlobi .. včasih si je treba z roko pomagati. Ampak če je na K-5 odsev (oz slabše), potem že zdej vem da nebi bil tok zadovoljen s K-5.


Kar *mene* malce moti:
  • Izbira AF točk v SEL načinu. Ta 1sec pritisk na OK. To je bolj tko-tko. Moja rešitev: gumb RAW bi moral imeti možnost "Select AF" - ko bi ga držal bi lahko izbiral AF, ko spustiš pa bi smerne tipke opravljale svojo default funkcijo (flash, WB, ..). Lahko bi dodali dedicated gumb pod RAW (pozicija tam bi bila fajn).
  • Ni dedicated record movie gumba .. Dial je potrebno za 180° obrnit, če si recimo na Av .. To je odveč IMO: daš LV in record gumb.
  • V preview načinu quick zoom vedno približa na sredino .. fino bi bilo, če bi na izbrano AF točko, da takoj vidiš kolk si ga usral.
  • Dragi objektivi :D


Skratka .. sem dokaj nov v teh vodah in me je že na daleč (youtube, forumi) K-5 še najbolj prepričal. BTW .. bližnja srečanja sem imel z 20D, 50D, D5100, D7000, D90.
Zdaj ko ga imam, pa lahko rečem da je to to (zame!).
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a adminko » 09 mar 2013, 21:34

Najprej dobrodošel na forumu.

bladesan je napisal/-a:Izbira AF točk v SEL načinu. Ta 1sec pritisk na OK. To je bolj tko-tko. Moja rešitev: gumb RAW bi moral imeti možnost "Select AF" - ko bi ga držal bi lahko izbiral AF, ko spustiš pa bi smerne tipke opravljale svojo default funkcijo (flash, WB, ..). Lahko bi dodali dedicated gumb pod RAW (pozicija tam bi bila fajn).


S tem verjetno misliš da moraš najprej stisniti ok in nato smerne tipke. Stvar se da obrniti, če v meniju nastaviš pod rubriko: Operate at AF Point "SEL" (imam k7, zato je pri tebi lahko da drugače) select AF Point Preference.

Potem se zadeva obrne in postanejo sekundarne funkije, katere so narisane na smernih tipkah. Se pravi najprej ok in potem levo za nastavitev WB.
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a adminko » 10 mar 2013, 10:04

phpBB [video]


Če pogledam zgornji video iz youtuba, ko pride do izbire af points (začni gledati na 2:08 s) mislim da ne stisne gumba ok za izbiro točk (nisem pa 100% siguren da ga res ne)?

Malce dvomim da bi to nastavitev kar umaknili, verjetno so jo skrili kam drugam ali jo preimenovali. Spomnim se da začetni firmware modela k7 še ni vseboval te opcije in je bilo kar veliko nezadovoljstva med uporabniki. Izdali so verzijo Firmware updat-a 1.01, ki je bila namenjena samo temu meniju ;).
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a bladesan » 10 mar 2013, 10:47

Nope .. te funkcije ni.

Je pa tako, da če greš iz AUTO11/Single na SEL, potem te vrže v način za izbiranje AF točk - to je čist ok.
Od tam naprej moraš držati OK za preklaplanje med AF in funkc. na smernih tipkah.

Uuuu .. sem zgruntal, da ni treba držati 1sec, če si v WB/flash načinu - samo enkrat stisneš OK in gre na AF. Nice .. ampak .. zakaj ni tako za preklop nazaj (je 1sec), ker pritisk na OK nima neke funkcionalnosti - ali pač?
Tole je muchos better, ampak ni konsistentno.

Še zmeri bi sedel dedicated gumb, s primary/secondary nastavitvijo, kot je napisal adminko. Vedno gre tako kot je nastavljeno v primary, potem pa z gumbom shiftaš funkcionalnost. To bi lahk kakšn firmware rešil .. kdo ima veze s Pentax co. :)


Še question - ko posnamem film (3 min recimo), mi skoraj pol minute kaže Busy. Kako je pri vas? Imam Class 6 kartico, bi hitrejša kaj pomagala?
Zadnjič spremenil bladesan, dne 27 jun 2013, 10:54, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 10 mar 2013, 13:28

Jah, to je pa pač omejitev manjšega ohišja, da je vseeno treba kak gumb sprogramirat na več funkcij. Mene je najbolj motila nastavitev WB preko menija, namesto dedicated gumba in zgornjega LCDja. Ampak vseeno mislim, da ni neke take panike, da se ne bi bilo možno navaditi...
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a bladesan » 10 mar 2013, 16:56

Ni take panike to .. lahko bi ponucali potencialni "dedicated gumb" (RAW/fx gumb), ki že obstaja in ima presenetljivo malo custom nastavitev.
Sicer pa če naredim follow-up na tist OK gumb .. niti ni treba da je dedicated. V firmware bi lahko dodali "Long ali Short press OK to change function", kot sedaj vidim da že na pol deluje.

Se pa strinjam da ima vsak svoje poglede/potrebe .. mar bi bil vsak gumb custom, pa je hehe :).
Recimo mala zamerka je ta: jest bi Exposure in ISO ravno obratno postavil; ampak to je res malenkost.

Sicer jest ful kompliciram .. do neke mere se lahk tud navadim in preživim hehe. Sej Pentaxa sem izbral, ker ima najmanj zame čudnih in ima več dobrih odločitev.
Tale tvoja z WB recimo je fajn .. ampak jest bi imel tako, da v nastavitvah obkljukaš katere WB načine naj ti cycle-a. In si nastaviš na 3-4, ter točno veš kje si (favorites). Imaš AWB, Daylight, Tungsten .. nato spet AWB, D... ni treba čez 5 takih ki jih večinoma ne nucaš. Ali pa če ti je všeč tako kot je, pustiš vse obkljukano. V WB zaslonu, bi imel pa vse - s tem da so tvoji izbrani na vrhu. Ja ja, se zavedam da bi na koncu bi rabil quad core in bi zadeva delala počasneje kot windowsi :D lol.
Spet, to ni kritika na K-5 .. je mogoče feature, ki bi ga nekoč lahko imel kakšen izmed DSLR-jev (ali pa že ga ima?).

K-5 v globalu je majka.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a greg » 12 mar 2013, 15:03

Bravo Luka!, oz. "Všeč mi je" po FB. :P
Končno en ravno prav obširen uporabniški slovenski test K5II:
http://www.besenicar.si/aktualno/pentax ... porabnika/
Tudi uporabniško mnenje bladesan-a mi je všeč :P , dobrodošel!
.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a bladesan » 12 mar 2013, 20:07

Hvala greg :).

No jest sem kar Pentax USA napisal feature request za tale OK gumb.
Če lahko nekako kontaktirajo izvajalce/pristojne, da v naslednjih firmware-ih vključijo nastavitev za "Long Hold/Short Press OK to change function".
So odpisali, da bodo kontaktirali PENTAX corp. in da radi vidijo takšne inpute (kar ni videti, lahko bi bil kakšen spletni obrazec; ampak ok hehe - mogoče spremljajo forume).

No živi bili pa videli :).
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

cron