Pentax K-3

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 30 apr 2014, 11:23

bladesan je napisal/-a:Na žalost malce opažam, da smo lastniki Pentaxov sicer zelo zadovoljni lastniki, ampak z očitno premalo časa za slikanje (pa vseeno dovolj, da izgubljamo čas s prepiranjem a ima večjega Canikon ali Pentax) :).
Kmalu bo tema Canon FF imela več slik kot celotna podizba Galerija ;).

Canikon ima večjega, ima pa Pentax zagotovo najhitrejšega :)
http://www.stevehuffphoto.com/2014/04/1 ... my-medina/

Bladesan, a mi lahko razložiš kako opaziš razliko med Pentax/Nikon/Sony 1,52 kropom in Canon 1,6 kropom, ker jaz jo ne? Nekateri namreč ne opazijo razlike niti med 1,52 in FF. Saj ne, da hočem branit Canon, njihovi krop aparati so mi še precej bolj mimo od Pentaxa, samo firbec me daje.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a bladesan » 30 apr 2014, 18:52

Tole streljanje zrcala sem doživel tudi sam na K-5II .. Jasno sem se ustrašil, ampak to je bilo enkrat in edinkrat (na srečo .. sam sem to vzel kot warm-up, bi bil pa razočaran če bi bil pogost pojav).. Sux, ko vidim da se dogaja na K-3, nisem pa zasledil ali se je istim uporabnikom pojavilo večkrat.
To, flash delay, par UI kiksov in AF select (sicer je locen gumb boljši od K5, ampak pomoje si K-2 zasluži joystick + BB-AF če pritisnes ) me moti pri K3 - če koga zanima :D.

Faktor 1.6 me moti pri računanju ekvivalentov, v praksi imaš še bolj tele objektive .. Verjamem, da se ne opazi razlika.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a greg » 22 maj 2014, 21:24

Je že kdo s K3 fotkal kakšno adrenalinsko zvrst fotografije(poroka, reportaža...) in kako se obnese?
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a bladesan » 01 jul 2014, 07:41

Ricoh je izdal rešitev za mirror-flop. Ne vem, če (zaenkrat) Beseničar to lahko odpravi, bi pa morali.
V glavnem odnesite ga na popravilo, ker bo zastonj samo v garancijskem obdobju :cry:. Torej bomo morali paziti na nepopravljene rabljene, ki so izven garancije.

Govorice pa so, da bo izšel tudi firmware, ki to odpravlja...
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a bladesan » 24 jul 2014, 08:40

K-3 Prestige Edition (klik)

Očitno gre prodaja Silver spešal edišnov zelo dobro - sedaj smo dobili tudi Prestižno edicijo.
Glede na to, da je folku všeč in razmišlja o menjavah/nakupih, je Ricoh dobro raziskal interese (svojih) končnih kupcev. Tudi kar se FF tiče, saj bi ga vsi imeli, zelo malo pa dejansko kupili :).
Zdaj čakamo Limited objektive v Prestige barvah - seveda s kakšne 20% dražjo ceno ..

Kaj bodo naredili pri Canikonu .. hja, nove bodije: tako da bo cena starih padla, folk ki ima futuritis bo pa kupoval nove - spet win-win.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 24 jul 2014, 11:24

To nujno rabi Pentax tabor!
Že K3 je bolj limited verzija aparata, ker se bere, da gre prodaja bolj slabo. Razlogov je več, od slabše kvalitete slike pri višem isu, brzostrelka sindroma, do tega, da malo objektivov dejansko zmore tisto kar 24mp senzor rabi.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a bladesan » 24 jul 2014, 17:01

Me pa zanima koliko Limited PentaxEdition K-3 brez Ricoh napisa pod LCDjem bi prodali ;). To pa bi bil naval, glede na negodovanje folka.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 24 jul 2014, 21:33

bladesan je napisal/-a:Me pa zanima koliko Limited PentaxEdition K-3 brez Ricoh napisa pod LCDjem bi prodali ;). To pa bi bil naval, glede na negodovanje folka.

Meni niti napis Canon ni motil, ko sem kupoval nov fotoaparat :) . Mislim, da se tistemu napisu posveča mnogo preveč časa in besed. Mene bolj moti ukinitev oznake SMC na objektivih. Ampak roko na srce, problemi Pentaxa niso napisi na aparatih in objektivih. Niti ni toliko problem v K3, ta bi ob pravi podpori (tehnični in marketinški) lahko bil pravi prodajni hit. Problem nastane že ko ga daš na prodajne police skupaj z 18-55 ali 18-135 objektivom. Takoj razvrednotiš vrednost aparata in ga postaviš v kategorijo plastik fantastik poceni krop Canonov. In kdo bo dal za tak aparat 1000 eur, če lahko Canona kupi za pol manj. Pa bodimo pošteni kvaliteta slike iz K3 in zgoraj omenjenimi objektivi bo ravno taka kot z 300 eur vrednim Nikonom D3100 in 18-55. To, da kupiš leta 2014 sistem, ki se še vedno pretežno zanaša na kardan AF je tudi malce mimo. Canon pozna USM motorčke že 25 let, Nikon kako leto manj, brezzrcalni Sony, Fuji in ostali so tehnologijo osvojili v par letih, Pentax pa še v letu 2014 ni sposoben izdelati zanesljivega in hitrega motorja v objektivu. Skratka, tile napisi so res le izgovor za precej večje probleme v ozadju.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a bladesan » 16 apr 2015, 13:56

Kot kaže bo K-3 dobil pomladitev v obliki K-3II. Bomo videli kako mu bo šlo, glede na to da večina Pentax fanov zapira pipice zaradi FF :).
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a greg » 16 apr 2015, 19:04

Upam, da se bo vodnjak napolnil do ff, če ne že do K3II. :)
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a Nu88switz » 05 maj 2015, 09:48

Se strinjam
Nu88switz
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 maj 2015, 10:36

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron