Pentax K100d?

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax K100d?

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 21 okt 2009, 15:09

Pomojem vsi sodobni polnilci sami prekinejo tok, ko je baterija napolnjena. Sem pa kar prepričan, da sem spadajo tudi polnilci, stari do cca. 5 let ;)
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Pentax K100d?

OdgovorNapisal/-a gmajna » 21 okt 2009, 19:31

twist je napisal/-a:No po vsem tem sem se odločil za nakup novih akumolatorjev, sedaj pa me zanima katere naj vzamem. Kot vidim vsi hvalite Sanyo baterije, vendar ne vem ali naj vzamem Eneloop 2000mah ali 25000mah.


Vsekakor Eneloop. (pa še cenejše so kot 2500mAh variante, npr 12 € na mimovrste)

twist je napisal/-a:Zanima pa me tudi ali je potrebna menjava polnilca, ali bo GP-jev vredu?


Če je hiter polnilec, npr GP Smart II, je v redu; če pa je eden tistih, ki jih polni 8 ur ali celo več (GP Quick serija), ga vrži stran. Ali pa poglej v navodila, pri dobrem polnilcu piše:

- Equipped with 4 individual charging channels
- Termination methods:
- Individual minus delta voltage (-dV)
- Individual temperature sensor
- Individual safety timer
- Over-temperature protection
- Primary and damaged batteries detection

pri slabem pa takole:

* Equipped with 2 charging channels
* Charge 2 or 4 pcs of AA or 2 pcs of AAA rechargeable batteries
* Safety timer

Pentagor je napisal/-a:vendar pa so po mojih izkušnjah eneloopke tako "trpežne", da jim je prav vseeno kdaj, s čim in koliko časa jih polniš. Poleg tega pa se ob neuporabi skoraj ne praznijo, za razliko od kakih GP, s katerimi imam res slabe izkušnje.


BTW, danes imajo že vsi proizvajalci baterije, ki se minimalno praznijo ob neuporabi in se obnašajo podobno kot Eneloop, npr Ansmann MaxE, Hahnel Synergy, GP Recyko, Duracell Precharged...
gmajna
 

Re: Pentax K100d?

OdgovorNapisal/-a Zgaga » 22 okt 2009, 11:07

Kunto je napisal/-a:Kupil sem držalo (60€) in od takrat je zgodba popolnoma drugačna.


Lahko kakšen namig, kje si tole našel?
Uporabniški avatar
Zgaga
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 21 avg 2009, 06:35
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: Pentax K100d?

OdgovorNapisal/-a Pentagor » 22 okt 2009, 12:15

Matjazz je napisal/-a:
Pentagor je napisal/-a:Zelo dobre so po mojih izkušnjah tudi Duracell-ke.

Podobne GP ali Sanyo baterijam?


Duracell po mojih izkušnjah izstopa po kvaliteti pred drugimi, ne dosega pa sanyo eneloopk.
Pentagor
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 02 maj 2009, 21:08
Kraj: Vrhnika

Re: Pentax K100d?

OdgovorNapisal/-a Kunto » 28 okt 2009, 22:30

Zgaga je napisal/-a:
Kunto je napisal/-a:Kupil sem držalo (60€) in od takrat je zgodba popolnoma drugačna.


Lahko kakšen namig, kje si tole našel?


Sorry za malce pozen odgovor.

To je ansmanovo baterijsko držalo, kupil sem ga pa pri tej firmi:

http://www.rt-tri.si

Lp.
Kunto
 

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

cron