K-1 je prvak

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a mato » 14 jul 2016, 21:50

Pentax je bil od nekdaj extravaganza :lol:
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 14 jul 2016, 21:59

ploski4 je napisal/-a:Jaz sem seveda govoril o tem, da glede na to, da je dobavljiv v EU državah, ga bodo menda poslali tudi slovenskemu uradnemu uvozniku, če bo interes...

@JureKo: Svetujem pregled pri urologu, bolečine v tistem predelu so verjetno lahko zelo neprijetne. Verjetno so lahko tudi razlog vzkipljivosti.

lp, L

Ma daj ploski .. kakšne bolečine - a ne bereš kaj piše vijolica?
:lol:
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 14 jul 2016, 22:13

Vijolica11 je napisal/-a:Upam da si se nasmejal tudi na svoja zadnja dva članka. Ne morem se načuditi kako te prizadane ko nekdo ne hvali foto beseničar. Za mene in verjetno še koga "ni point of all points" da kupujem opremo pri foto beseničar, kar želiš poudarjati že odkar si ustvaril svoj račun. Tvoj prejšnji članek je ena neposrečena reklama, če strnem: po novi K1 se ve kam - foto beseničar. Pristop podoben S. Korejski propagandi, vse kar je izven naših meja je zanič in moramo očrniti.

Bodo prišli fotoaparati v nekaj dneh v Slovenijo in si se moral potrudil z oglaševanjem? Naslednja stopnja je da me zbrišete ker ne tulim s teboj.

Adijo


Vijolica - ti si zmešana od sovraštva do Beseničarja.
:lol:

Naj ti povem koliko sem kupil pri njem: Canona (niti ne vem tipa - nekaj ne preveč resnega) za hčerko in 2 kit objektivčka + 50mm/1,8 .. to je vse.

Celo življenje sem pa kupoval opremo pri Foto Wanderer v Celovcu (na žalost je zaprl), pa pri Majdiču ... zadnji fotoaparat pa preko interneta .. en objektiv in fotoaparatek pa ko sem bil na konvenciji v USA.

V bistvu sem pa upokojenec, ki se ljubiteljsko ukvarja tudi s fotografijo (drugače pa prevajam D in GB .. takole za znance z €).

Vijolica o stranskih učinkih interneta se obvezno posvetuj s svojim psihoterapevtom ali vratarjem v norišnici.
:lol: :lol: :lol: :lol:
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 15 jul 2016, 09:21

@JureKo: Vijolica je napisala nekaj v povsem kulturni maniri, čeprav se ni strinjala s teboj. Odgovoril si v zelo nekorektnem tonu in načinu z žaljivkami na osebnem nivoju. Iskreno povedano sem želel v tem sestavku tudi sam tvoje poste označiti s kakšnim primernim pridevnikom, zapisanim v kapitelkah in obarvanih v rdečp barvo, kar je očitno v tvojem stilu. Pa se mi ne zdi primerno...

Zaključujem debato z odgovorom na gregovo vprašanje.
Vtis ergonomije, zgradbe, viewfinderja je dober. Zaklop je tih. O kvaliteti slike so ljudje, ki so se bolj poglobili v zadevo, že kar nekaj napisali. O AF pa žal ne morem kaj dosti lepega napisat. Čeprav sem se le kratek čas igral z aparatom, me ni ravno navdušil. Iskreno tudi nisem pričakoval, da bi me. Mogoče mu delam krivico, kaj pa vem...Pa naj poudarim, da niti ne pričakujem avtofokusa za šport v takem aparatu, a sliko tekajočega psa, kolesarja v gibanju ali poročnega para, ki teče iz poročne dvorane je pa ja fino imeti v fokusu, kajne. Pri tem se bolj opiram na že narejene teste, kot na lastne vtise. Sam sem opazil le, da obotavlja pri zaklepanju fokusa na statične predmete. Saj veste, klasični "tk tk tk tk pibiip", ko aparat že skoraj sfokusira, potem pa naredi še 4 majhne popravke, predno se odloči, da je ok. Problem je v tem, da se na 36 mp senzorju vsaka anomalija v delovanju AF precej potencira. Ima pa aparat definitivno določene stvari, ki marsikomu prav pridejo in prevagajo odločitev na njihovo stran, čeprav se meni osebno zdijo kakšne od teh nepotrebne... Tipičen primer tega sta pixel shift in astrotracer. Meni ne pomeni nič, nekomu pa verjetno glavni atribut, zaradi katerega se odloči za nakup. Za fotografa, ki uporablja večinoma AF-S in slika bolj statične stvari, pa je verjetno sposoben podati vrhunske rezultate.
Osebno sem se pri kupovanju novega aparata pred kakšnim mesecem na veliko izognil 36 mp aparatom. Stroški, ki pridejo s tem, so mi enostavno nesprejemljivi, čeprav po mnenju nekaterih serjemo denar. Za nekoga, ki fotografira v RAW formatu je 78 mb velik fajl pač overkill.

Žal mi je, da se ne organizira kak dan odprtih vrat za testiranje tega aparata, glede na to, kako dolgo je bil pričakovan...

lp, L
Zadnjič spremenil ploski4, dne 15 jul 2016, 11:35, skupaj popravljeno 1 krat.
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a greg » 15 jul 2016, 11:07

Hvala ploski4 za korekten odgovor.
ploski4 je napisal/-a:Osebno sem se pri kupovanju novega aparata pred kakšnim mesecem na veliko izognil 36 mp aparatom. Stroški, ki pridejo s tem, so mi enostavno nesprejemljivi, čeprav po mnenju nekaterih serjemo denar. Za nekoga, ki fotografira v RAW formatu je 78 mb velik fajl pač overkill.

Žal mi je, da se ne organizira kak dan odprtih vrat za testiranje tega aparata, glede na to, kako dolgo je bil pričakovan...

lp, L

Imam podoben pogled na 36mpx-raw. Po eni strani se da naštimati 24mpx jpg, ampak tisti filing brezskrbnosti v raw formatu bi preveč pogrešal.

Ja, en tak dan testiranja bi bil zelo dobrodošel. Predvsem bi sprobal objektive, ki so doma, na K1.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 15 jul 2016, 12:45

Giklab je napisal/-a:Kdaj se vprašam, ali je ta forum slučajno socialni experiment.

:) Indeed. Sem celo pomislil, da sta JureKo in Vijolica, kar en in isti osebek.

Sicer pa priznam, da bi K-1 v prvi vrsti nabavil zato, da bi bil največji đek na tem forumu ;).
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Big A » 15 jul 2016, 16:20

Pancolart je napisal/-a:Sicer pa priznam, da bi K-1 v prvi vrsti nabavil zato, da bi bil največji đek na tem forumu ;).


Ta trditev je vprašljiva, ker ni čisto jasno, koliko aktivnih članov foruma je iz Pentaxovega tabora in koliko je drugih.. :D :D :D

Pri Beseničar lahko porabimo cca 3,5K evrov tudi, če K-1 ni na zalogi ... za nakup objektivov DFA 150-450 in DFA 15-30...
Ker itak brez dobrega objektiva tak aparat nima smisla.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Maksimvs » 16 jul 2016, 19:16

Vijolica11 je napisal/-a:Mene moti pri Beseničarju da dobiš s police vedno "rabljen" objektiv. Hoteli so "najprej imeti v rokah in si ogledati, potežkati" že nešteti pred mano, ki niso imeli denarja a so kljub temu želeli videti kako deluje objektiv na njihovi kartici...


Včeraj sem pri Beseničarju kupil Tamrona 70-200 f2.8.
Prasec mi je kot novega prodal istega, ki sem ga že testiral pred enim tednom. Protestiram! :D
Uporabniški avatar
Maksimvs
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 jan 2012, 15:07

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a anzeax » 20 jul 2016, 10:37

Sto ljudi sto čudi, sam tudi prodajam, stranki sem kazal prenosni računalnik, original zapakiran se je odprl, ko se je odločila za nakup pa je želela zapakiranega, tako je tudi pri njih, vsi radi gledamo na koncu pa bi imeli vse v škatlici.
Pentax K-3; DA*16-50, DA*50-135, DA*300, DA10-17, A50/1,7, FGZ360, Pentax Flucard 16 gb, HD PENTAX-DA AF REAR CONVERTER 1.4X AW
anzeax
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 06 jul 2012, 14:32

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 20 jul 2016, 15:09

anzeax je napisal/-a:Sto ljudi sto čudi, sam tudi prodajam, stranki sem kazal prenosni računalnik, original zapakiran se je odprl, ko se je odločila za nakup pa je želela zapakiranega, tako je tudi pri njih, vsi radi gledamo na koncu pa bi imeli vse v škatlici.

Sem že mislil, da si kupil K-1 in se boš pohvalil s kako fotko, pa nekaj od prenosnikov pišeš. Imam te namreč v ožjem izboru za prvo fotko s tem aparatom. Sem vplačal stavo in se že veselil dobitka.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a mato » 20 jul 2016, 16:28

TakumarKid je napisal/-a:
anzeax je napisal/-a:Sto ljudi sto čudi, sam tudi prodajam, stranki sem kazal prenosni računalnik, original zapakiran se je odprl, ko se je odločila za nakup pa je želela zapakiranega, tako je tudi pri njih, vsi radi gledamo na koncu pa bi imeli vse v škatlici.

Sem že mislil, da si kupil K-1 in se boš pohvalil s kako fotko, pa nekaj od prenosnikov pišeš. Imam te namreč v ožjem izboru za prvo fotko s tem aparatom. Sem vplačal stavo in se že veselil dobitka.


Haha Jože, tudi jaz sem stavil nanj :-)
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a anzeax » 21 jul 2016, 11:33

:lol: Oba bosta stavi izgubila, sem se moral oglasit.
Pentax K-3; DA*16-50, DA*50-135, DA*300, DA10-17, A50/1,7, FGZ360, Pentax Flucard 16 gb, HD PENTAX-DA AF REAR CONVERTER 1.4X AW
anzeax
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 06 jul 2012, 14:32

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron