K-1 je prvak

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a gnd » 07 jul 2016, 19:14

Big A je napisal/-a:Je kje v galeriji omenjen K-3 II?


viewtopic.php?p=40913#p40913
Tale je narejena s K-3 II ...
Slika
K-3II; Gitzo GT2531 + PhotoClam PC-36; F-Stop Satori; Sigma 10-20/3.5; Tamron 17-50/2.8; Pentax 18-55/3.5-5.6WR; Zeiss 20/4; Pentax M28/2.8; Pentax A35-105/3.5; Pentax FA50/1.4; Pentax M50/1.7; Pentax DA*60-250/4; Vivitar S1 90/2.5 Macro; Pentax M200/4; Pentacon 300/4; Sigma EF-530
Uporabniški avatar
gnd
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 24 avg 2009, 14:36
Kraj: Lukovica

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a gnd » 07 jul 2016, 19:18

mato je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:Zakaj bi bilo čudno, da na forumu ni nobenih slik s K-1?


Verjetno zato, ker je pet forumašev izjavilo, da ga bodo kupili v letu 2016, če nekaj težko pričakuješ potem pač tudi kupiš ali pa se morda čaka na božične popuste :)
No mogoče pa je že kdo ponosen lastnik pa se noče hvaliti z slikami ;)


Tudi če bi ga kdo hotel kupiti ga pri Beseničarju ne more, ker ga le-ta nima in ne ve, če/kdaj ga bo sploh dobil ...
Slika
K-3II; Gitzo GT2531 + PhotoClam PC-36; F-Stop Satori; Sigma 10-20/3.5; Tamron 17-50/2.8; Pentax 18-55/3.5-5.6WR; Zeiss 20/4; Pentax M28/2.8; Pentax A35-105/3.5; Pentax FA50/1.4; Pentax M50/1.7; Pentax DA*60-250/4; Vivitar S1 90/2.5 Macro; Pentax M200/4; Pentacon 300/4; Sigma EF-530
Uporabniški avatar
gnd
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 24 avg 2009, 14:36
Kraj: Lukovica

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Big A » 09 jul 2016, 13:31

gnd je napisal/-a:
mato je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:Zakaj bi bilo čudno, da na forumu ni nobenih slik s K-1?


Verjetno zato, ker je pet forumašev izjavilo, da ga bodo kupili v letu 2016, če nekaj težko pričakuješ potem pač tudi kupiš ali pa se morda čaka na božične popuste :)
No mogoče pa je že kdo ponosen lastnik pa se noče hvaliti z slikami ;)


Tudi če bi ga kdo hotel kupiti ga pri Beseničarju ne more, ker ga le-ta nima in ne ve, če/kdaj ga bo sploh dobil ...


Beseničar nima vsega na zalogi. To velja za vse štiri znamke dslrjev, ki jih prodaja. Če bi šel tja na obisk in pokazal trden namen za nakup, bi K-1 najbrž precej hitro nabavili. Še bosebej, če bi bilo takih interesentov pet ali več.
Če ga nima na zalogi, je vzrok najbrž to, da ne pričakuje prav velikega navala. Za tako sklepanje ni treba biti prav hud analitik.
V tem ne vidim problema. Če se nekomu res mudi, ga za isto ceno lahko takoj dobi v številnih trgovinah v soseščini.
Poleg tega.. če ga kdo že ima, ni rečeno, da bo takoj objavil slike na tem forumu.

lp
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a greg » 12 jul 2016, 19:26

gnd je napisal/-a:
mato je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:Zakaj bi bilo čudno, da na forumu ni nobenih slik s K-1?


Verjetno zato, ker je pet forumašev izjavilo, da ga bodo kupili v letu 2016, če nekaj težko pričakuješ potem pač tudi kupiš ali pa se morda čaka na božične popuste :)
No mogoče pa je že kdo ponosen lastnik pa se noče hvaliti z slikami ;)


Tudi če bi ga kdo hotel kupiti ga pri Beseničarju ne more, ker ga le-ta nima in ne ve, če/kdaj ga bo sploh dobil ...

Podobna situacija je v skandinaviji: http://www.pentaxforums.com/forums/190- ... nties.html
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 13 jul 2016, 10:49

Mislim, če so v EU državah na voljo, bodo tudi v SLO kakšnega poslali, če bo interes. Prejšnji teden sem se igral z njim...
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a greg » 14 jul 2016, 13:58

ploski4 je napisal/-a:Mislim, če so v EU državah na voljo, bodo tudi v SLO kakšnega poslali, če bo interes. Prejšnji teden sem se igral z njim...

Kakši so vtisi?
Meni je všeč, da sta dva aparata v enem, 15 mpx apsc+36mpx ff, čeprav se mi zdi 36mpx čisto preveč, ampak potem nebi bilo 15mpx apsc. :)
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 14 jul 2016, 16:26

Ali je kdo pomislil na to, da je v bistvu za marsikoga to velik denar - recimo za mene - 2.000 € kolikor naj bi stal, ni kar tako. Vse pa kaže, da sem najrevnejši tule, da me sploh skrbi kaj takega.

Hvala Bogu, da ste tako finančno močni, da vam te misli ne pridejo na kraj pameti.

Poskusite me razumeti, čeprav verjetno za vas 2000 € ni noben omembe vreden denar.

1
Če za tak velik denar nekaj kupim, potem hočem to najprej imeti v rokah in si ogledati, potežkati .. to je le zverina. In moj prvi tako drag fotoaparat. Morda s svojo kartico narediti nekaj poskusnih fotk, da vidim, kako taki veliki 'fajli' delujejo v PS na mojem pcju in ne bi kasnje čakal kot pri norcih, da se kaj zgodi .. vseeno so to skoraj 3X večje slike kot so moje zdaj.

2
Nočem imeti nobene zajebancije, če bi kaj šlo narobe - najraje imam trgovca v svoji okolici s katerim se pogovorim iz oči v oči, ne pa nekega dobavitelja iz D, s katerim si bom dopisoval mesece, preden bomo kaj ukrenili - kaj šele dobil denar nazaj zaradi kake poškodbe v pošiljki.

V bistvu me ne zanima, če vi tako drage fotoaparate kupujete, kot jaz kepco sladoleda na 3M v Lj. Bolj me zanima, če se vam to zdi razlog za to, da v SLO še ni K1 .. namreč:
Beseničar se boji naročiti tako drag fotoaparat nepriljubljene znamke v državi, kjer je Canon-Nikon alfa in omega fotografije, morebitni kupci pa čakajo iz podobnih razlogov kot jaz.

Lp
:)
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Vijolica11 » 14 jul 2016, 18:44

JureKo je napisal/-a:Ali je kdo pomislil na to, da je v bistvu za marsikoga to velik denar - recimo za mene - 2.000 € kolikor naj bi stal, ni kar tako. Vse pa kaže, da sem najrevnejši tule, da me sploh skrbi kaj takega.

Hvala Bogu, da ste tako finančno močni, da vam te misli ne pridejo na kraj pameti.

Poskusite me razumeti, čeprav verjetno za vas 2000 € ni noben omembe vreden denar.

1
Če za tak velik denar nekaj kupim, potem hočem to najprej imeti v rokah in si ogledati, potežkati .. to je le zverina. In moj prvi tako drag fotoaparat. Morda s svojo kartico narediti nekaj poskusnih fotk, da vidim, kako taki veliki 'fajli' delujejo v PS na mojem pcju in ne bi kasnje čakal kot pri norcih, da se kaj zgodi .. vseeno so to skoraj 3X večje slike kot so moje zdaj.

2
Nočem imeti nobene zajebancije, če bi kaj šlo narobe - najraje imam trgovca v svoji okolici s katerim se pogovorim iz oči v oči, ne pa nekega dobavitelja iz D, s katerim si bom dopisoval mesece, preden bomo kaj ukrenili - kaj šele dobil denar nazaj zaradi kake poškodbe v pošiljki.

V bistvu me ne zanima, če vi tako drage fotoaparate kupujete, kot jaz kepco sladoleda na 3M v Lj. Bolj me zanima, če se vam to zdi razlog za to, da v SLO še ni K1 .. namreč:
Beseničar se boji naročiti tako drag fotoaparat nepriljubljene znamke v državi, kjer je Canon-Nikon alfa in omega fotografije, morebitni kupci pa čakajo iz podobnih razlogov kot jaz.

Lp
:)

Če je aparat drag je odvisno od posameznika do posameznika in njegovega premoženskega položaja. V kolikor ti je aparat predrag ga ne kupiš in je. Jaz bi morda želela Rolls-Royca pa mi je predrag. Sem prebolela, grem dalje, če ne drugače, peš. Če prav razumem je na tem forumu za ta aparat najbolj zainteresirano nekaj trolov in nekaj takih katerim je predrag.

Da ti odgovorim še po ostalih točkah.

1. Če te zanima kako deluje tak velik "fajl" na tvojem računalniku si prenesi kakšen testni posnetek s spleta. Ne razumem zakaj bi se bilo potrebno trgovcu foto opreme ukvarjati s teboj če potrebuješ nov računalnik ali če si tako na tesnem s časom, da ne moraš počakati da se fotografija naloži. Morda ker je za tebe to veliko denarja? Ali ker je to tvoj prvi tako drag fotoaparat?

2. Da je v Sloveniji boljša storitev kot v EU se ne strinjam. Jaz sem nabavila v EU že kar nekaj opreme in nikoli ni bilo nikakršne komplikacije. Po elektronski pošti odgovarjajo vsi v roku nekaj ur, odpošljejo po prejeten plačilu isti ali naslednji dan. Mene moti pri Beseničarju da dobiš s police vedno "rabljen" objektiv. Hoteli so "najprej imeti v rokah in si ogledati, potežkati" že nešteti pred mano, ki niso imeli denarja a so kljub temu želeli videti kako deluje objektiv na njihovi kartici. Upam da si opazil povezavo s točko no. 1? Če naročiš iz tujine velikokrat prejmeš originalno zaprto embalažo - varnostna etiketa ali pa res totalno nov objektiv. Kako je z aparati ne vem, a z objektivi je zagotovo tako.

Na koncu se morda bojijo naročiti K1, morda ker vedo da bi prišlo le kup radovednežev s prazno denarnico.

Pa lep dan :mrgreen: .
Vijolica11
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 mar 2016, 20:15
Kraj: Logatec

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 14 jul 2016, 19:26

Vijolica11 je napisal/-a:
JureKo je napisal/-a:Ali je kdo pomislil na to, da je v bistvu za marsikoga to velik denar - recimo za mene - 2.000 € kolikor naj bi stal, ni kar tako. Vse pa kaže, da sem najrevnejši tule, da me sploh skrbi kaj takega.

Hvala Bogu, da ste tako finančno močni, da vam te misli ne pridejo na kraj pameti.

Poskusite me razumeti, čeprav verjetno za vas 2000 € ni noben omembe vreden denar.

1
Če za tak velik denar nekaj kupim, potem hočem to najprej imeti v rokah in si ogledati, potežkati .. to je le zverina. In moj prvi tako drag fotoaparat. Morda s svojo kartico narediti nekaj poskusnih fotk, da vidim, kako taki veliki 'fajli' delujejo v PS na mojem pcju in ne bi kasnje čakal kot pri norcih, da se kaj zgodi .. vseeno so to skoraj 3X večje slike kot so moje zdaj.

2
Nočem imeti nobene zajebancije, če bi kaj šlo narobe - najraje imam trgovca v svoji okolici s katerim se pogovorim iz oči v oči, ne pa nekega dobavitelja iz D, s katerim si bom dopisoval mesece, preden bomo kaj ukrenili - kaj šele dobil denar nazaj zaradi kake poškodbe v pošiljki.

V bistvu me ne zanima, če vi tako drage fotoaparate kupujete, kot jaz kepco sladoleda na 3M v Lj. Bolj me zanima, če se vam to zdi razlog za to, da v SLO še ni K1 .. namreč:
Beseničar se boji naročiti tako drag fotoaparat nepriljubljene znamke v državi, kjer je Canon-Nikon alfa in omega fotografije, morebitni kupci pa čakajo iz podobnih razlogov kot jaz.

Lp
:)

Če je aparat drag je odvisno od posameznika do posameznika in njegovega premoženskega položaja. V kolikor ti je aparat predrag ga ne kupiš in je. Jaz bi morda želela Rolls-Royca pa mi je predrag. Sem prebolela, grem dalje, če ne drugače, peš. Če prav razumem je na tem forumu za ta aparat najbolj zainteresirano nekaj trolov in nekaj takih katerim je predrag.

Da ti odgovorim še po ostalih točkah.

1. Če te zanima kako deluje tak velik "fajl" na tvojem računalniku si prenesi kakšen testni posnetek s spleta. Ne razumem zakaj bi se bilo potrebno trgovcu foto opreme ukvarjati s teboj če potrebuješ nov računalnik ali če si tako na tesnem s časom, da ne moraš počakati da se ti fotografija naloži. Morda ker je za tebe to veliko denarja? Ali ker je to tvoj prvi tako drag fotoaparat?

2. Da je v Sloveniji boljša storitev kot v EU se ne strinjam. Jaz sem nabavila v EU že kar nekaj opreme in nikoli ni bilo nikakršne komplikacije. Po elektronski pošti odgovarjajo vsi v roku nekaj ur, odpošljejo po prejeten plačilu isti ali naslednji dan. Mene moti pri Beseničarju da dobiš s police vedno "rabljen" objektiv. Hoteli so "najprej imeti v rokah in si ogledati, potežkati" že nešteti pred mano, ki niso imeli denarja a so kljub temu želeli videti kako deluje objektiv na njihovi kartici. Upam da si opazil povezavo s 1. alinejo? Če naročiš iz tujine velikokrat prejmeš originalno zaprto embalažo - varnostna etiketa ali pa res totalno nov objektiv. Kako je z aparati ne vem, a z objektivi je zagotovo tako.

Na koncu se morda bojijo naročiti K1, morda ker vedo da bi prišlo le kup radovednežev s prazno denarnico.

Pa lep dan :mrgreen: .


Draga Vijolica!
Hvala lepa za tako zelo 'prijazno' razlago.

Tega, da je občutek "da je aparat predrag" različen od človeka do človeka pa RES nisem vedel ... in praviš celo, da je to odvisno od premoženjskega stanja. FAK !!! Pa kje si ti hodila celo moje življenje? Jaz tavam izgubljen v temi neznanja, iščem odgovore na vprašanja - evo ... pa prideš ti, Modrost na dveh nogah in mi razložiš zadevo!
:lol:
Res sem se nasmejal! Podobne nasvete in rešitve človek lahko vsak dan pobere med solataricami na ljubljanski tržnici - ampak ti si presegla vse rekorde. Drugič se bom raje tam posvetoval, kot pa tule težil in poskusil nekaj razložiti. Sicer je očitno, da iz celotnega texta pobereš 3 stavke in iz tega sestaviš svojo naduto zgodbo kot kaka jasnovidka, ki gleda kavno usedlino.

VAŽNO POMEMBNO NAJVAŽNEJŠE

In pri tem spregledaš najbolj pomembno - napisano v zadnjem odstavku in celo označeno z rdečo in modro barvo.
Naj ponovim bolj preprosto - morda boš zdaj razumela:
BMK kako vi kupujete vašo drago opremo .. to ni point of all points. - in to velja tudi za tebe. Torej: BMK kako TI kupuješ ...
morda razumeš veliko bolj tako izrazoslovje?
8-)
Kaj je s teboj narobe, da si tako agresivna?

BODI POZORNA, KER JE TO BISTVO ODGOVORA NA TVOJE NAKLADANJE

Tvoje "razmišljanje", da se bojijo preizkuševalcev pri K1, je seveda slabo ali pa nič premišljeno, saj sem sam pri njih preizkusil
Pentax 645 Z

brez problema in je aparat bil 4X dražji od K1.
_______________
Kar se pa "šlatanja" objektivov tiče, sem jih pa nekajkrat kupoval v A, D in celo GB in povsod dobil v roke karkoli me je zanimalo - pa po tem, ko sem jih vrnil, jih gotovo niso poslali nazaj proizvajalcu ampak prodali drugemu kupcu. Ko sem pa naročil nekaj dragih zadev po internetu (ebay.de) sem imel pa celo štalo.
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Vijolica11 » 14 jul 2016, 20:24

Upam da si se nasmejal tudi na svoja zadnja dva članka. Ne morem se načuditi kako te prizadane ko nekdo ne hvali foto beseničar. Za mene in verjetno še koga "ni point of all points" da kupujem opremo pri foto beseničar, kar želiš poudarjati že odkar si ustvaril svoj račun. Tvoj prejšnji članek je ena neposrečena reklama, če strnem: po novi K1 se ve kam - foto beseničar. Pristop podoben S. Korejski propagandi, vse kar je izven naših meja je zanič in moramo očrniti.

Bodo prišli fotoaparati v nekaj dneh v Slovenijo in si se moral potrudil z oglaševanjem? Naslednja stopnja je da me zbrišete ker ne tulim s teboj.

Adijo
Vijolica11
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 mar 2016, 20:15
Kraj: Logatec

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 14 jul 2016, 21:07

Jaz sem seveda govoril o tem, da glede na to, da je dobavljiv v EU državah, ga bodo menda poslali tudi slovenskemu uradnemu uvozniku, če bo interes...

@JureKo: Svetujem pregled pri urologu, bolečine v tistem predelu so verjetno lahko zelo neprijetne. Verjetno so lahko tudi razlog vzkipljivosti.

lp, L
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Giklab » 14 jul 2016, 21:46

Kdaj se vprašam, ali je ta forum slučajno socialni eksperiment.
Zadnjič spremenil Giklab, dne 15 jul 2016, 14:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

cron