Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

1.) Nimam dovolj denarja
12
32%
2.) Ne zanima me polni format
10
27%
3.) Aparat me ne prepriča
1
3%
4.) Pentax sistem me ne prepriča
1
3%
5.) Fotografiram z drugo znamko fotoaparata
7
19%
6.) Drugo
6
16%
 
Skupaj glasov : 37

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 21 okt 2016, 06:26

Big A je napisal/-a:- K-1 ima enega najboljših FF senzorjev na trgu sploh. Vem, da je kar nekaj posameznikov, ki prisegajo, da je le FF tisto 'ta pravo' in so za to pripravljeni tudi plačati.
- učinkovita stabilizacija v bodyu naenkrat izboljša delovanje številnih(okrog 200) razpoložljivih objektivov. Tudi najstarejših. Tudi Takumarji bi na K-1 delovali dosti bolje kot na večini drugih aparatov, ki so brez stabilizacije.
- Po osmih letih je Canon 5D MkII že precej zastarel. Nakup MkIV bi te stal cca 3500 evrov, MKIII
iz leta 2012 pa 2500 evrov. K-1 ima s 1900 evri zelo konkurenčno ceno.

Lepo, da se me trudiš prepričati v nakup K-1. Zagotovo je aparat dober. Iz mojega zornega kota bi mnogo raje vzel 24mp aparat. To se mi zdi nekako optimalna kombinacija za odlično sliko, ki ne bo prevelik šok za moje objektive in računalniško opremo.
Stabilizacija je res plus, ko jo rabiš. Ko jo ne rabiš je minus. Zagotavljam ti, da je fotografija posneta pri 1/500 sekunde in 35mm objektivu bolj ostra brez SR. Sploh to velja, če delaš pokrajinsko fotografijo, ko rabiš ostrino od roba do roba. Vsekakor je vpliv SR-ja precenjen sploh pri objektivih pod 50mm. Sam imam stabilizacijo pri 16-35 izklopljeno in jo vklopim le, ko jo nujno rabim. Pa vseeno rečem, da ima tukaj Pentax K-1 plus proti nestabiliziranim aparatom. Zagotovo je nekaj fotografov, ki jim zna priti prav sledilec zvezd, ki v določenih pogojih podvoji ali potroji čas zajema slike.
Ne boš verjel, a meni se zdi trenutno 3500 eur za Canon 5Div bolj ugoden nakup kot Pentax K-1. Omogoča mi namreč "zastonj" uporabo objektivov 16-35 f4 in 70-700 f4, ki jih pri Pentaxu niti kupit ne morem. Za moje potrebe bi bil več kot dovolj že 6D, ki stane cirka 1400 eur, oziroma naj bi spomladi prišla njegova zamenjava, ki bo verjetno imela ceno nekje blizu K-1.
Zaenkrat torej tale opcija K-1 ni najbolj realna pri meni. Bi pa želel, da bi se prodajal dobro in bi imeli na forumu nekaj aktivnih uporabnikov tega aparata.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a Big A » 21 okt 2016, 10:54

Jože,
5D MkIV stane okroglih 4000 evrov.
K-1 + DFA 24-70/2,8 + Tamron 70-200/2,8 pa tudi 1900 + 1300 + 800 = 4000 evrov.
Cene so iz aktualne ponudbe Beseničarja, razen Tamrona, ki sem mu ceno poiskal drugje.
Ker za enako ceno lahko dobiš 5D Mk IV body only, ali pa sistem K-1 in dva vrhunska objektiva z zaslonko 2,8, ni kaj razmišljati.
Če nameravaš zamenjati zastareli Mk II, je sedaj prilika.
6D je zate premalo. Namesto Mk IV raje za isti denar kupi K-1, DFA 24-70/2,8 in Tamrona 70-200/2,8. Imel boš FF aparat, s katerim boš zadovoljen in dva vrhunska in za celo zaslonko svetlejša objektiva kot jih imaš sedaj...pa še ves nahrbtnik Takumarjev ti bo delal bolje.
Vem, da imaš predsodke zaradi znamke, ampak to so le predsodki. Fuji, Sony, Nikon, Sigma, Pentax.. vsi so Japonci in imajo Sonyev senzor pa še kup drugih delov od istih kooperantov.
Menm tudi, da je za tvoj stil fotografiranja Pentax primernejši od Canona. Za pokrajine, streetshooting, portrete ne potrebuješ izjemno hitrega AF. Tudi za slikanje v slabi svetlobi so aparat z visokim ISO in svetli objektivi dobrodošli.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a dragan » 03 jul 2021, 08:08

Yo forumaši,

Pentax K-1 je odličen DSLR aparat, vendar mu za profesionalno rabo primanjkuje modernih objektivov. Zato je K-1 z mojega zornega kota na žalost le ljubiteljski aparat. Pentax se sicer še nekaj trudi in 2021 morda lahko pričakujemo nov 21mm Limited Series objektiv za K-1, vendar je to premalo.

Pred kratkim je bila obnovljena serija starih D-FA Limited objektivov "tres amigos" 31/43/77. Ti trije objektivi iz analogne dobe predstavljajo prvotno serijo Limited, in so sčasoma pridobili legendaren status. Pentax se je odločil objektive "modernizirati" le s pomočjo novih HD-premazov, vse ostalo so pustili isto. To pomeni, da imajo še zmerom obroček za zaslonko in seveda klasični "šraufenciger" AF-pogon. Obroček za zaslonko sicer zgleda lepo, vendar je na žalost nefunkcionalen, kajti na DSLR se zaslonka nastavlja z elektronskim koleščkom. Namesto da bi mehanični obroč zaslonke odstranili, dodali moderen AF-pogon in objektiv WR-zatesnili, smo dobili samo HD-coating. Še ena zamujena priložnost.

Poleg tega so nekateri novi Pentax objektivi za K-1 v resnici rebrendani Tamron objektivi. V času vladavine lastnika HOYA je kar nekaj optičnih inženirjev odšlo od Pentaxa k Tamronu, tako da je naveza Tamron-Pentax vsaj s tega vidika nekako logična.

Cheers,
D
PENTAX K-3 Mark III, K-3, K-30, K20D, K-S1, K-r, K-x, X-5
LIMITED DA15 ED AL, DA21 AL, DA35 Macro, DA40, DA70, D FA100 Macro WR
DA35 AL, DA50, DA 18-55 AL WR, DA 18-135 ED AL [IF] DC WR, DA 55-300 ED
SIGMA DC 8-16 HSM, DC 17-70 HSM, DG 70-200 HSM II, DG 50mm f1,4 HSM
PENTAX AF-540 FGZ, O-GPS1, VM 6x21 WP RICOH THETA S+V, WG-M1+M2
Uporabniški avatar
dragan
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 08 nov 2009, 18:55

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

cron