Nakup K-x kompleta

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a tonix » 01 apr 2010, 22:27

Najprej lep pozdrav vsem!

Po nekaj letih občasnega "šklocanja" z ixusom sem se odločil malce resneje začeti ukvarjati s fotografijo, zaradi česar se odločam za nakup novega entry-level dslra. Po nekaj urah (dnevih) branja review-ov mi je v oči padel Pentax K-x, ki je po vseh testih zelo dober fotoaparat za svoj razred, pa tudi cenovno ustreza predvidenemu budgetu, zato sem se zanj kar precej ogrel. Opazil sem, da je cenovno ugodno kupiti komplet fotoaparata z dvema objektivoma, vendar pa je drugi objektiv poleg kit objektiva v veliki večini tele objektiv. Ker me bolj kot tele zanima širokokotna fotografija me zato zanima, če se kje pri nas (ali v EU) prodajajo tudi k-x v kompletu s širokokotnimi objektivi?

Kot drugo me zanima, kateri širokokotni objektiv bi mi priporočili za neko zmerno ceno? Slišal in bral sem o Sigmi 10-20mm, vendar sem roko na srce začetnik in prav veliko o tovrstnih objektivih ne vem, zato tudi ne poznam kakšen je ta objektiv v primerjavi z ostalimi? Nikjer tudi nisem zasledil, če ta objektiv premore mehansko stabilizacijo slike?

Kot zadnje me pa zanima kako se obnese Sigmin 18-50/2.8-4.5 objektiv v primerjavi z osnovnim Pentax 18-55 kit objektivom? Ali se splača investirati teh nekaj evrov več in si ga priskrbeti namesto osnovnega kit objektiva?

Hvala za pomoč že vnaprej!

(Verjetno) bodoči Pentax uporabnik :)
tonix
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 apr 2010, 21:01

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 02 apr 2010, 07:36

pozdravljen!
Jaz bi ti svetoval dvojni kit komplet, ker je zelo ugoden, poleg tega pa imaš širok razpon milimetrov. Kasneje vseeno lahko dokupiš sigmo 10-20, ki je super zadeva. Pri teh milimetrih stabilizacija v bodyju več kot odlično deluje. Stabilizacija v objektivu je bolj učinkovita le v tele področju.
Preglej si pa še temo "Informacije in predlogi" in boš opazil še kako ugodnost ;)
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a AVivod » 04 apr 2010, 19:07

Tudi jaz bi ti svetoval dvojni kit. Tele je najbrž Tamronov 70-300, ki ni high end, vendar za začetek zadošča, saj je milimetrov vedno premalo in ti zapolni celotno tele območje. Kit objektiv že ima široki kot, vendar ti še širšega priporočam šele, ko boš imel nekaj več izkušenj in ko boš kit prerastel (kar hitro boš ugotovil, kdaj bo to). Delovanje z UVA je malo zahtevnejše kot s kitom, ker moraš upoštevati različne kreativne in tehnične značilnosti UVA-jev.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a Rok » 21 apr 2010, 12:00

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj nadaljeval.
Sem nov član na forumu in se prvič odločam za vstop v DSLR svet. Sicer v foto svetu nisem čisti zelenec. Kljub temu sem do sedaj v glavnem uporabljal samo kompakte, vendar take, ki so mi omogočali kar nekaj nastavitev - Minolto A1 in do nedavnega Canona G9, katerega je žal uspešno zrihtal moj nadebudni 4 letnik :(
Pri pregledu aparatov na trgu, sem na koncu kolebal med Nikonom D90 in K-x. Po tem kar sem prebral do sedaj, pa sem skoraj 100%, da vzamem slednjega.
Sem pa v dilemi ali naj sploh vzamem kit objektiv? Slišal sem da ni ravno najboljši. Zanima me vaše mnenje predvsem ali je bolje vzeti Sigmo 18-50/2.8-4.5 HSM OS ali pa celo Sigmo 17-70 / 2.8-4.
Nadalje pa me zanima kako se obnesejo kaj stari objektivi? Vem da bom moral imeti adapter ampak kako se obnesejo na K-x? V mislih sem imel predvsem objektiva Asahi Super-Takumar 1.4/50mm in pa Pentacon 2.8/135mm oz. bi prosil za mnenje za kaj podobnega.

V naprej hvala za vse informacije

LP Rok
Rok
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 apr 2010, 11:00

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 21 apr 2010, 12:27

Pozdravljen na forumu!
Mislim, da z nakupom kit objektiva ne fališ, za tistih nekaj evrov dobiš zelo spodoben objektiv, ki ti bo zadovoljil večino potreb. Ko se malce privadiš na DSLR in ko boš videl katera področja fotografije te resnično zanimajo boš pač nadgrajeval. Moja izkušnja je, da sem si namesto kit objektiva kupil Tamrona 17-50 f2,8, ki ga nisem imel že vsaj tri mesece na bodiju. Pa ne da je slab objektiv, nasprotno odličen je, le da so moje fotografske želje s časom postale drugačne in tako danes gledam na to kot nepotreben nakup.
Stari manualci se na DSRL povečini dobro obnesejo. Jaz zadnjih šest mesecev rabim le Takumar objektive, ki mi dajejo odlične rezultate. Malce se moraš privaditi na ročno ostrenje (v pomoč ti bo druga medlica in povečevalo okularja) in na malce telovadbe z stop-down merjenjem svetlobe ali pa z kompenzacijami v prioriteti zaslonke. Ostri so stari objektivi povečini dovolj tudi za današnje standarde. Pri tele objektivih zna bit problem CA, a je to čisto odvisno od primerka do primerka. Super Takumar 50 f1,4 ti bo zagotovo super delal tudi na Kx.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a zk1018 » 22 apr 2010, 12:39

Zdravo,

Bom še jaz izrabil to temo, upam da ne bo hude krvi :) ..tudi jaz, kot novinec v svetu SLR fotografije, imam v ožjem izboru nabavo K-x. Gledal sem komplet z 18-55 in 55-300 objektivoma. Čeprav, po testih sodeč, bi bil 18-250 od Tamrona tudi dobra izbira namesto prejšnjih dveh. Za začetek :)

Edina težava je, da aparata nikjer ne dobim v roke :( Comtron, ki ga prodaja, ga v Mariboru nima na zalogi - še več, odsvetovali so mi ga tam, ker ni kvalitetno ohišje itd... Drugje pa nisem opazil, da bi ga imeli...A bom res moral v Ljubljano? V rokah sem imel Canon 550D, Nikona D5000 in D90, rad bi poskusil še Pentax-a, predvsem zaradi njegove majhnosti, pa ga ni nikjer. Kje na Štajerskem ga je možno dobiti, če sploh?

Lp,
Zvonko
zk1018
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 apr 2010, 13:02

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 22 apr 2010, 19:36

zk1018 je napisal/-a:Comtron, ki ga prodaja, ga v Mariboru nima na zalogi - še več, odsvetovali so mi ga tam, ker ni kvalitetno ohišje itd...


Prav neverjetno je kaj vse se zmislijo trgovci, da bi prodali nekaj za kar so ali bolje plačani ali jim pa ostaja na zalogi. Verjetno sploh niso imeli še dotičnega bodija v rokah. Enkrat sem v Trstu opazoval, kako so enemu začetniku na vse pretege hoteli prodat Olympusa in odsvetovali vse drugo, češ da ima le Olympus objektive prilagojne novim senzorjem in da vsi drugi imajo objektive za film, ki na digitalcu niso najboljši ... Malo je manjkalo, da nisem skočil vmes, ker me je pošteno živciralo nakladanje trgovca.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 22 apr 2010, 20:23

Kx je super aparat z izjemnim senzorjem in performansi. Predvsem pa je izdelava bodija na izredno visokem nivoju.
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a iztok » 22 apr 2010, 20:47

jozeG je napisal/-a:Prav neverjetno je kaj vse se zmislijo trgovci, da bi prodali nekaj za kar so ali bolje plačani ali jim pa ostaja na zalogi.


Tukaj je seveda stvar tudi prodajne politike uvoznika Pentaxa... Sem ravno kupoval LCD Tv pa sem ugotovil, da je v Slo pač Sony najbolj trgovcem prijazen, in ti tako na isti polici kažejo enega poleg drugega sony in philips, samo na sony je priklopljen blueray na philipsa pa navaden tv signal. in kupec ne razmišlja, sony je lepši,... prodajalec pa ti off the record pove, da ima pač sony super pogoje... Isto je pri foto opremi, a se vam ne zdi,da je Nikon povozil vse s prodajnimi akcijami, tudi Canona, ki se je včasih trudil... Kar se pa naše ljube firme tiče, je pa itak jasno... Uporabniki smo najboljši kanal za reklamiranje, samo premalo nas je :lol: Kje ste že v zadnjem letu videli reklamo za Pentax? enkrat v mercator tehniki... :oops: In to naj bi bil priklic poznavanja blagovne znamke...

Torej, ti kar kupi Pentax, boš v klubu tistih, ki imamo odlično opremo, samo drugi ne vedo, kako dobra je, dokler je ne preiskusijo...
Pentax K-50, K-r, K100D, Pentax ZX-7, Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro, Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD, Sigma 18-250 OS HSM Macro, PENTAX-DA 50mm F1.8, WR PENTAX-DA 18-55mmF3.5-5.6AL WR, Pentax SMC-DA 18-55, Pentax SMC-FA 28-80, Tamron AF 18-200mm XR Di II LD, Mamiya 135 EE, Metz mecablitz 52 AF-1 digital, Pentax AF-360 FGZ, Pentax AF-220, Raynox DCR-250,...
Uporabniški avatar
iztok
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 07 maj 2009, 06:16
Kraj: medvode / zbilje

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a mato » 22 apr 2010, 21:31

Naj ti to pomaga pri odločitvi: http://www.tipa.com/english/award-detai ... ntry+Level, da boš vedel, da kupuješ najboljše za denar.
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a Rok » 23 apr 2010, 20:52

Ola!

Ste me prepričali in da se pohvalim sem od danes naprej ponosen lastnik K-x. Vzel sem ga kar z osnovnim kit objektivom. Foto je super in sem zelo zadovoljen, objektiv pa je res zelo soliden. Se že veselim jutri, da ga bolje preizkusim.

Bo pa kasneje treba it še v lov za adapter in kakšen dober Takumar. Sploh kaj za portrete, kakšen 1,4 /50 me zelo zanima.

LP Rok
Rok
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 apr 2010, 11:00

Re: Nakup K-x kompleta

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 24 apr 2010, 21:21

Dobrodošel v naši družini ;)
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode


Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

cron