Menjava pentaxa za drugo znamko

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a petra » 07 nov 2010, 15:25

En lep pozdrav,


sem videla, da je že bila debata o tem pred letom, dvem. In me zanima, če se želiš bolj resno ukvarjati s fotografijo ali je pentax dovolj kvaliteten? Predvsem se za "street photography" pa tudi za naravoslovno fotografijo. Sem uporabnica pentaxa dve leti in mi je neki fotograf rekel, da se je nekoliko bolje držati Nikona ali Canona, zaradi samih napredkov.

Ali je pentax dovolj kvaliteten za poglobljeno fotografijo


Hvala .....
petra
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 okt 2010, 19:14

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a Carlito » 07 nov 2010, 15:37

Sama moraš vedeti, če ti Pentax ponuja dovolj :?
Spotmatic SP | Ricoh XR-2s | Auto Revuenon 28/2.8 | Porst 50/1.7 | Takumar 55/2 | Avanar 135/2.8

Slika
Uporabniški avatar
Carlito
 
Prispevkov: 367
Pridružen: 06 maj 2009, 16:17

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a iztok » 07 nov 2010, 15:57

mislim, da je danes itak vsaka firma več kot dovolj dobra za profi fotografijo... Ista vprašanja imajo nekateri pri videu, češ da je samo sony zakon... Verjemi mi, da je najpomembnejši fotograf... kaj ti pomaga npr. Mamiya na polici doma, če ne greš ven fotkat... Ali pa ne znaš skadrirat... Skratka, fotoaparat v roke in fotkat!
Pentax K-50, K-r, K100D, Pentax ZX-7, Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro, Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD, Sigma 18-250 OS HSM Macro, PENTAX-DA 50mm F1.8, WR PENTAX-DA 18-55mmF3.5-5.6AL WR, Pentax SMC-DA 18-55, Pentax SMC-FA 28-80, Tamron AF 18-200mm XR Di II LD, Mamiya 135 EE, Metz mecablitz 52 AF-1 digital, Pentax AF-360 FGZ, Pentax AF-220, Raynox DCR-250,...
Uporabniški avatar
iztok
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 07 maj 2009, 06:16
Kraj: medvode / zbilje

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a vinc » 07 nov 2010, 16:49

Tisti,ki se namerava "bolj resno ukvarjati s fotografijo", mora odgovor na to vprašanje že poznati. Če odgovora ne veš, je primeren najcenejši vstopni model katerega koli proizvajalca.
Sicer pa naj ti "neki fotograf" razloži, kaj pomeni "zaradi samih napredkov" in v čem sta Nikon ali Canon bolj napredna od npr. Olympusa. Tudi termin "poglobljena fotografija" je nejasen, pravzaprav ne pomeni ničesar.

Moje mnenje je (mnenje začetnika), da je prednost pri Nikonu in Canonu predvsem v širši paleti dodatne opreme.
vinc
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 okt 2010, 00:02

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a dragan » 07 nov 2010, 16:57

V 25 letih profesionalne fotografije sem menjal dosti sistemov. Menjava sistema je vedno pogojena s tem, da te nekaj v obstoječem sistemu moti oziroma nekaj kar pogrešaš. Nekaterih fotografij enostavno ne moreš uresničiti, ker te tvoj sistem omejuje ali ti otežuje delo. V najslabšem primeru „zamudiš“ dobro fotografijo, ker ti aparat ne reagira dovolj hitro in/ali pravilno. Čisto preprosto se moraš vprašati ali kaj od naštetega zate drži.

Za konkretna področja uporabe, ki jih omenjaš je Pentax idealen. Zakaj najbrž sama veš: ker je Pentax edini proizvajalec, ki ima zbirko zelo kvalitetnih kompaktnih objektivov z fiksno goriščnico (Limited Edition). Z nevpadljivo opremo lahko v „street photography“ narediš boljšo fotografijo, seveda pa je veliko odvisno tudi od prezence in nastopa fotografa samega. Pentax je tudi nekoliko bolj „varen“ pred krajo, ker so tatovi po večini bolj seznanjeni z Canikonom.

So pa med nami ljudje, ki dajo dosti na mnenja drugih in jim je nerodno, če izstopajo, pa četudi gre le za znamko fotoaparata. Boljše bi bilo, če bi izstopali s kvaliteto svojih fotografij.

Glede napredkov pa samo toliko, če morda še nisi seznanjena, Pentax K-5 je postavil nov benchmark na DxO Labs za APS-C razred in se po kvaliteti globoko nagnil v Fullframe segment.

cheers,
d
PENTAX K-3 Mark III, K-3, K-30, K20D, K-S1, K-r, K-x, X-5
LIMITED DA15 ED AL, DA21 AL, DA35 Macro, DA40, DA70, D FA100 Macro WR
DA35 AL, DA50, DA 18-55 AL WR, DA 18-135 ED AL [IF] DC WR, DA 55-300 ED
SIGMA DC 8-16 HSM, DC 17-70 HSM, DG 70-200 HSM II, DG 50mm f1,4 HSM
PENTAX AF-540 FGZ, O-GPS1, VM 6x21 WP RICOH THETA S+V, WG-M1+M2
Uporabniški avatar
dragan
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 08 nov 2009, 18:55

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a Odyn » 07 nov 2010, 17:24

Za konkretna področja uporabe, ki jih omenjaš je Pentax idealen. Zakaj najbrž sama veš: ker je Pentax edini proizvajalec, ki ima zbirko zelo kvalitetnih kompaktnih objektivov z fiksno goriščnico (Limited Edition). Z nevpadljivo opremo lahko v „street photography“ narediš boljšo fotografijo, seveda pa je veliko odvisno tudi od prezence in nastopa fotografa samega.

+ sami aparati visokega razreda (K7, sedaj K5) so relativno gledani majhni, kar tudi pripomore k neopaznosti.
Pri naravoslovni fotografiji je pa plus zatesnjenst aparatov in nekaterih objektivov. Minus pa, da je najdaljši objektiv v pentaxovi proizvodnji DA*300mm 2.8. Canon in Nikon imata tudi daljše (se pa dobijo za Pentax tudi kaki tadolgi od Sigme).
Odyn
 
Prispevkov: 474
Pridružen: 02 maj 2009, 13:11

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a vinc » 07 nov 2010, 17:36

Za tiste, ki jih zanimajo bolj tehnični podatki kot fotografija sama:

http://www.dxomark.com/index.php/en/Our ... -Pentax-K5

A tu je že govora o konkretnem modelu in ne več o znamki-izdelovalcu. Preferirati posamezno firmo je tudi nekoliko nelogično iz tega vidika: Ne proizvajajo posamezne znamke vseh gradnikov same. Marsikateri del se nabavi na prostem trgu. Tako je naprimer Pentax k-x zgrajen okoli istega senzorja kot Nikon D5000. Ta senzor izdeluje Sony in se verjetno nahaja tudi v katerem od Sonyjevih fotoaparatov.
vinc
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 okt 2010, 00:02

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a joc » 07 nov 2010, 20:12

mi je neki fotograf rekel, da se je nekoliko bolje držati Nikona ali Canona


Buče! Nekdo je nekaj rekel ... so mi rekli ... itd. Ko slišim takšno ali podobno izjavo dotičnega, vedno povprašam kdo je ta oz. so te osebe. In tu se zadeva konča (vsaj do sedaj se je vedno). To, da se da z, kako že rečete, z Canikonom narediti boljšo fotko se mi zdi povsem za lase privlečeno.

Najboljšega fotoaparata ni! Vsaka znamka ima nekaj po čemer je boljša od druge in obratno. Vsak se mora seveda sam odločiti kaj potrebuje in s kakšno zvrstjo fotografije se bo ukvarjal. Za to, kar si omenila te Pentax prav gotovo ne bo pustil na cedilu. Petra, obilo lepih fotk ti želim! ... In naj mi profesionalni fotografi oprostijo, če sem kaj narobe rekel, saj je moja amaterska fotogrfska kilometrina zelo kratka.

To je moje skromno mnenje, ki se ne nanaša samo na fotografijo ampak je na splošno tako!
L.p. Jože
"Majhne stvari postanejo velike takrat, ko jih pogledamo z drugega zornega kota"


http://www.pristavec.si
joc
 
Prispevkov: 520
Pridružen: 14 jul 2009, 16:49
Kraj: Borovnica

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a AVivod » 07 nov 2010, 20:16

Če sama ne veš odgovora, je logičen samo en odgovor: Ne.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 08 nov 2010, 08:43

Pozdravljena Petra,

Za začetek lepo pozdravljena med nami. Mi je kar hudo, ko si napisala: "Sem uporabnik Pentaxa že dve leti..." in ob tem opazim, da na našem forumu še nisi objavila niti ene fotke ;) Za začetek ti predlagam, da se aktivno vključiš v našo skupnost in z nami podeliš svoje fotografije...

Drugače pa moraš sama vedeti ali ti tvoj Pentax ponuja dovolj ali je morda pri tvojem načinu fotografije "prekratek". Osebno menim, da Pentax vsakemu amaterskemu fotografu ponuja dovolj ali celo več kot konkurenca, sploh na obeh področjih ki ju omenjaš. Mogoče bi nam zaupala kakšno opremo imaš in potem boš zagotovo deležna še bolj konkretnih nasvetov in mnenj.

Lep pozdrav, Nurtuby

P.S.: Temu nekemu fotografu reci da napredek ni odvisen samo od fotoaparata :twisted:
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 09 nov 2010, 11:37

petra je napisal/-a:En lep pozdrav,

Ali je pentax dovolj kvaliteten za poglobljeno fotografijo

Hvala .....


Odgovor na to, ti lahko da naš Matjaž iz prve roke. On je z Pentaxom fotkal že zelo poglobljeno. :D

No šalo na stran. Za tip fotografije, ki si ga imenila (street in narava) bi jaz od vseh sistemov vzel najraje Pentaxa. Mislim, da v street fotki Pentaxa z kakšnim DA35 in DA21 težko premagaš z drugim sistemom, mogoče ednino z kakšnim brezzrcalnim aparatom (recimo Samsung NX10 in njihovim 30 f2).
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a pakul » 09 nov 2010, 14:33

petra je napisal/-a:Ali je pentax dovolj kvaliteten za poglobljeno fotografijo

Hvala .....


Zelo preprosto:
- za "poglobljeno" fotografijo je več kot dovolj dober.
- za profesionalno pa ne, saj niti ne nastopa v tem segmentu (varianta Nikonu d3, Canon 1D MarkIV,...), kar mislim, da tebe niti ne zanima s frazo poglobljene fotografije :)

Prosim. :mrgreen:

P.s.: še dobronamerni nasvet glede street fotkanja. Sam se na velikost aparatov / opreme za razliko od marsikoga tukaj, ne oziram, pri tej zvrsti je pomembno oko (no to je itak povsod :)) in direkten, neboječ in pogumen pristop. Tako da ti raje svetujem, da glej striktno IQ objektiva in samo hitrost (ki je na ulici zelo pomembna). Pa ne misliti, da s tem ciljam na to, da palačinke niso primerne za na ulico ;)
Uporabniški avatar
pakul
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 maj 2009, 10:23
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron