S-M-C Takumar 120 f2,8

Tema namenjena Pentaxovim objektivom pred K bajonetom. V to skupino spadajo objektivi z navojem m37 in m42

Moderator: TakumarKid

Re: S-M-C Takumar 120 f2,8

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 12 apr 2011, 07:03

28-35mm objektivi so nekako normalne zadeve na malem formatu kar se tiče širine, meni trenutno bolj paše 28mm, ki ga precej rabim za svoje street pohode. 35mm pa mi bolj sede za naravo. Če pa gremo gledat še tretjo dimenzijo, to je globino je pa še vedno 50mm normalen objektiv, saj 28mm že precej popači globinsko perspektivo, stvari zgledajo bolj daleč kot to zaznava človeško oko. Zato mi je tudi 50mm še vedno nekako tudi normalen objektiv.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: S-M-C Takumar 120 f2,8

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 12 apr 2011, 07:12

dAhlila je napisal/-a:
Pancolart je napisal/-a:
SMC Pentax-M 2/35mm



A je tale objektiv iz serije, ki jo Jože omenja?

(sem totalen analfabet, kar se starejših leč tiče, zato sprašujem)

Ploski, se strinjam z teboj. Me zanima pa, zakaj je bilo potem izdelanih toliko objektivov z goriščnico 50mm. Mogoče zaradi okrogle številke, k ise lepše sliši?

Pentaxova M serija je prišla na dan leta 1977, ko je Pentax lansiral tudi aparate MX in ME. Tako bodiji kot lensi slovijo po svoji kompaktnosti, so kar vsi po vrsti zelo majhni. Mehansko so še zelo dobro narejeni, optično so se že soočali z nekaterimi kompromisi, tako, da je vmes tudi kakšen bolj povprečen lens. Tale 35/2 naj nebi bil med tistimi. So pa to seveda lensi z K bajonetom in ne M42 navojem.
Zakaj toliko 50mm lensov, zato ker je bil to v času filma in filmskega formata kit objektiv. To je tako kot če bi danes poleg K5 dobil recimo DA30mm f2 za 50 eur. Vsak bi ga vzel, zato torej gora 50mm objektivov
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Prejšnja

Vrni se na Takumar objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron