da 560mm f5.6

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom in AF-jem. V to skupino spadajo objektivi serij: F, FA, DFA in DA.
AF - avtomatsko ostrenje

Moderator: TakumarKid

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a mato » 23 apr 2013, 22:00

Ploski4 si pa čuden no, zakaj kupiš Pentaxa 560mm ja zato, ker boš čez 20 let zanj več dobil kot za Nikona :lol:
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a AVivod » 24 apr 2013, 06:52

adminko je napisal/-a:Zakaj vsi mislite, da bo šla 560-ka iz prodaje in bo zelo neuspešen objektiv?


Saj ne za to, da ti bil slab ali neuspešen, problem je v tem, da delajo objektiv z zelo ozkim potencialnim krogom kupcev, za nas ostale pa zevajo luknje in moramo kupovati razne Sigme pa Tamrone. Pa še ti nas ne podpirajo več. Že pri tako ozkem naboru leč, bi dosti bolj prav prišlo kaj kvalitetnega za široke ljudske množice. Ko bodo luknje zapolnili, pa naj gredo na 560 in več mm, in takrat bom čisto tiho. Kaj res ne morejo narediti enega 70-200/2.8?
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 24 apr 2013, 07:46

Adminko, če prav razumem je cel tvoj argument okoli tega objektiva, da ga bo kupil nek amaterski fotograf, ki ga optična kvaliteta sploh ne zanima, ampak ima denar in si ga lahko mimogrede privošči po banalni ceni? Hočemo ali nočemo, DA560 je zelo specifičen lens s preprosto optično zasnovo, povprečnim IQ in nadpovprečno ceno. Če pa bo čez 20 let ta objektiv visoko cenjena redkost, ker se jih bo zaradi prej omenjenih razlogov prodalo vsega skupaj zgolj 5, potem pa naj se amaterski fotografski zbiratelji kar tepejo zanj na ebayu. ;)

Res je zanimivo, da so se odločili delati poljudne aparate in nišne objektive...
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a Giklab » 24 apr 2013, 12:02

Avivod, enega 70-200 2.8 so patentirali EDIT oktobra 2010. Derp. Celo pokriva 35mm senzor.
Zadnjič spremenil Giklab, dne 24 apr 2013, 14:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a adminko » 24 apr 2013, 13:28

AVivod je napisal/-a:Saj ne za to, da ti bil slab ali neuspešen, problem je v tem, da delajo objektiv z zelo ozkim potencialnim krogom kupcev, za nas ostale pa zevajo luknje in moramo kupovati razne Sigme pa Tamrone. Pa še ti nas ne podpirajo več. Že pri tako ozkem naboru leč, bi dosti bolj prav prišlo kaj kvalitetnega za široke ljudske množice. Ko bodo luknje zapolnili, pa naj gredo na 560 in več mm, in takrat bom čisto tiho. Kaj res ne morejo narediti enega 70-200/2.8?


Ja to je dejstvo, a se mi zdi da je bilo dosti besed tudi o tem, da ima Pentax samo 300mm f4. Sam sem še vedno mnenja da bi bilj boljši en vrhunski 300mm 2.8 z enim dobrim TC-jem, in bi tako ubili dve muhi na en mah. Je pa res da ima Pentax maneverski prostor za še kar nekaj objektivov pod 300mm in tudi prodajne številke bi bile znatno večje, a to je že debata za drugo temo ;) .

ploski4 je napisal/-a:Adminko, če prav razumem je cel tvoj argument okoli tega objektiva, da ga bo kupil nek amaterski fotograf, ki ga optična kvaliteta sploh ne zanima, ampak ima denar in si ga lahko mimogrede privošči po banalni ceni? Hočemo ali nočemo, DA560 je zelo specifičen lens s preprosto optično zasnovo, povprečnim IQ in nadpovprečno ceno. Če pa bo čez 20 let ta objektiv visoko cenjena redkost, ker se jih bo zaradi prej omenjenih razlogov prodalo vsega skupaj zgolj 5, potem pa naj se amaterski fotografski zbiratelji kar tepejo zanj na ebayu. ;)


Ma veliko uporabnikom je rezultat kakršnega daje 560 tudi na 5.6 čisto ok. Meni osebno na 5.6 res ni nek presežek, in takšnega objektiva mislim da nebi kupoval, ker me tovrstno lečovje niti ne zanima (po finančni, interesni in prostorski plati). Glede 5-ih kosov so tvoje ocene zelo skromne ;). Se mi zdi kolikor spremljam zadeve da imamo ravno v določenih delih Evrope (najbolje da se osredotočim na Slovenijo) ljudje največ predsodkov glede Pentaxa. In koliko nas je? Vseh skupaj za eno vasico v Aziji :lol:. Zunaj mislim da nimajo problemov s tem kaj je best buy in kako je z 560mm objektivom na 5.6. Dober motiv na tem objektivu bo tudi na 5.6 izgledal povsem solidno.

Zakaj bi torej nekdo kupoval CanNik body za en objektiv katerega bi uporabljal amatersko? Z ozirom na to da si sam Nikonaš, boš kupil še enega Canona, ker je en objektiv pri Canonu boljši in po enaki ceni (ali ker ga Nikon nima)?

Poleg tega dvomim da bodo objektivi, ki jih izdelujejo danes (z izjemo Zeissa, Leice,...) ravno zbirateljski kosi čez 30 let. Če ne drugega bo verjetno začela plastika popuščati ;).
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 24 apr 2013, 22:35

Da te popravim. Tukaj ne gre za predsodek do pentaxa. Gre za objektivno vrednotenje objektiva, ki po nadpovprečni ceni daje kvečjemu povprečni rezultat. In v časih današnje ekonomije rad verjamem, da še tako razsipni ljubitelji opreme radi pametno zapravijo svoj denar. Sploh pri tako visokih zneskih. To je pa to z moje strani. Se mi zdi da kam dalj debate ne bomo pripeljali :lol:

lp, Luka
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a BeerBelly » 25 apr 2013, 07:15

Točno. Tudi menio se zdi da je Pentax naredil povprečen objektiv za premium ceno. Ko so najavili objektiv sem pričakoval dosti manjšo ceno, glede na blendo in dizajn, ki nista vrhunska. Ne vem...ne zdi se mi to tip objektiva katerega uporabniki ne bi iskali najboljše kvalitete slike. In trenutno pri Pentaxu kar se tiče novih objektivov in dolge goriščnice primat še vedno drži Sigma 500mm f4.5 za pol cene Pentaxa 560mm.

Ljudje, ki jim je dovolj sprejemljiva kvaliteta slike, bojo vzeli enega izmed Sigminih zoomov, ki so rabljeni od 350€ naprej. Mogoče kombinacija 300-ke in TC-ja, ki je (vsaj po mojih izkušnjah) boljši IQ od zoomov (razen od Jožetovega primerka :))...ne vidim pa da bi se nekdo, ki ima denar in ki ve kaj hoče, odločil za 560-ko, namesto za Sigmino 500-ko. Nažalost.
En Nikon na dan, prežene slabe fotke stran...
BeerBelly
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 19 nov 2010, 09:21

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a adminko » 25 apr 2013, 19:56

ploski4 je napisal/-a:Da te popravim. Tukaj ne gre za predsodek do pentaxa. Gre za objektivno vrednotenje objektiva, ki po nadpovprečni ceni daje kvečjemu povprečni rezultat. In v časih današnje ekonomije rad verjamem, da še tako razsipni ljubitelji opreme radi pametno zapravijo svoj denar. Sploh pri tako visokih zneskih.


Z besedo predsodki sem imel v mislih Pentax na splošno, neodviso od tega objektiva. V časih današnje ekonomije pa grejo prestižne zadeve precej lažje v denar kot nekaj povprečnega. Če bi to dal v razred prestiž je spet stvar o kateri bi lahko debatirali kakšnih 30 strani na forumu, dejstvo pa je, da dosegajo določeni rabljeni Pentaxovi objektivi vrtoglave zneske (A*400, F*600, F*250-600, FA*600, FA250-600,...), vrtoglave zneske za 95% uporabnikov Pentaxa.
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a adminko » 26 apr 2013, 05:27

Tukaj je še nekaj posnetkov z 560mm (niso vsi s 560 zato pri vsakem posnetku poglejte spodaj ).
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: da 560mm f5.6

OdgovorNapisal/-a Giklab » 27 mar 2014, 19:39

DOGODEK, LJUDJE BOŽJI, DOGODEK IMAMO!!
Je sicer že malo star ampak vseeno DOGODEK!!1!11

Nekdo je dejansko kupil 560ko! :lol:

http://www.dpreview.com/forums/post/53296171

Zdaj ko gledam te slike... Opa ;)

Edit: Alex Jansen ga ima očitno tudi, skupaj s Sigmo 500/4,5 O_O
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Prejšnja

Vrni se na Pentax AF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron