Auto Takumar 35 f2,3

Tema namenjena Pentaxovim objektivom pred K bajonetom. V to skupino spadajo objektivi z navojem m37 in m42

Moderator: TakumarKid

Re: Auto Takumar 35 f2,3

OdgovorNapisal/-a adminko » 22 sep 2013, 18:57

Prvi del zaslonke je mislim da samo za filter, nato pa na ta del priviješ zaslonko. Dokaj zanimiva filozofija.

Te rokavičke ne vem kje dobiš, mam jih doma nekaj in se jih da lepo prati, za kakšne stvari kjer ne sme biti nič prahu ravno niso ;)
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Auto Takumar 35 f2,3

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 23 sep 2013, 08:35

Adminko najbolje bi bilo, da si kar inkubator dobiš za tvojo zbirko :) .
A kupil si senčilo, lensa pa še nimaš al kako? Sicer pa je precej težje dobit senčilo kot objektiv, le da je meni bistvo objektiv, vse drugo je bolj kolateralna škoda. Pač nisem pravi zbiralec, pa objektive imam v prvi vrsti za nucat.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Auto Takumar 35 f2,3

OdgovorNapisal/-a adminko » 23 sep 2013, 19:30

TakumarKid je napisal/-a:A kupil si senčilo, lensa pa še nimaš al kako? Sicer pa je precej težje dobit senčilo kot objektiv, le da je meni bistvo objektiv, vse drugo je bolj kolateralna škoda. Pač nisem pravi zbiralec, pa objektive imam v prvi vrsti za nucat.


Ja vidiš si si kar sam odgovoril, zaslonke se pojavijo zgolj na nekaj deset če ne še več objektivov, in če je lepa po fer ceni zakaj pa ne ;). Do sedaj sem jih za ta lens videl v prodaji zelo malo, navadno jo lahko kupiš zraven objektiva redkeje kot enkrat na leto, cene z zaslonko pa narastejo na precej nenormalne številke tudi če je oboje v nezbirateljskem stanju. Imam pa morda malo bolezenskega stanja da rad kupim za vsak objektiv če se le da še originalno zaslonko ;). Plastične oglate so pri določenih objektivih zelo redke in se pojavijo enkrat na nekaj mesecev morda celo redkeje kot enkrat na leto.


Malo mi obrazloži tole: "Pač nisem pravi zbiralec, pa objektive imam v prvi vrsti za nucat". Kako imaš lahko 18 kg takumarjev za nucat. Zame objektive katere ne nosiš vedno s seboj nimaš za nucat. Torej verjamem da se vsaj kakšnih 15 kg Takumarjev dolgočasi doma ko se ti potepaš in so posledica LBA-ja ;).
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Auto Takumar 35 f2,3

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 26 sep 2013, 17:06

Pač napisal sem, da nisem pravi zbiralec ampak predvsem uporabnik. Vsake toliko pridejo prav vsi Takumarji na vrsto za kak izlet. Nobenega od njih ne prijemam z rokavičkami in mi ga ni škoda vzet v gore ali kam drugam. Zbirka je več ali manj dobila svojo končno podobo, tisti ta dragi bodo pač ostali izven nje, ker se mi zdi potrata denarja pačevat več kot je njihova uporabna vrednost, ta pa le v redkih primerih presega 130-150 eur.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Prejšnja

Vrni se na Takumar objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron