Pentax K-3

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a Big A » 25 apr 2014, 11:51

Big A je napisal/-a:Segment, v katerem je K-3 zmagal, je kljub poplavi raznih mirrorlessov in FF senzorjev, zanimiv za kupce. Pomembnejše od nagrade so prodajne številke, ki pri K-3 niso slabe.


Popravek:
Segment, v katerem je K-3 zmagal, je kljub poplavi raznih mirrorlessov in FF senzorjev, zanimiv za precej kupcev. Pomembnejše od nagrade so prodajne številke, ki pri K-3 niso slabe.

Jože, če meniš, da je z drugo opremo mogoče delati boljše slike, je to tvoje osebno mnenje in s tem ni nič narobe. Če ti ni prav, ker nekateri mislijo drugače, pa je to lahko problem, ker s tem negiraš osebno svobodo izbire. Anketa 'Katera znamka dslr je najboljša' kaže, da sodi Pentax med najuglednejše znamke http://francoismalan.com/2012/07/jdpowe ... n_ranking/
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 25 apr 2014, 12:41

Big A je napisal/-a:Jože, če meniš, da je z drugo opremo mogoče delati boljše slike, je to tvoje osebno mnenje in s tem ni nič narobe. Če ti ni prav, ker nekateri mislijo drugače, pa je to lahko problem, ker s tem negiraš osebno svobodo izbire. Anketa 'Katera znamka dslr je najboljša' kaže, da sodi Pentax med najuglednejše znamke http://francoismalan.com/2012/07/jdpowe ... n_ranking/

Ravno obratno menim! S K3 se da delati verjetno boljše slike. Če bi malo bolje prebral kaj sem pisal v zadnjih postih bi videl, da sem prepričan, da s K3 ni popolnoma nič narobe. Še enkrat in zadnjič napišem, da škoda da Pentax okoli takega aparata nima sistema kot mu pritiče. Dober ekspert razred aparat ne pomeni dosti, če podpora (sistem) ni ekspert razred. Tudi moj Canon 5D ni ekspert razred če nanj nataknem Takumarja 55mm f1,8. In to nima nobene veze s kvaliteto slike ampak z uporabno vrednostjo aparata in z možnostmi, ki jih v realnem življenju in pol poklicnem delu (čemur naj bi bil K3 namenjen) aparat skupaj s sistemom ponuja.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a iztok » 25 apr 2014, 12:44

Fantje, ne pipetkat, kateri je po specifikacijah boljši. Najboljši je tisti, ki ga imaš pravi trenutek v roki in lahko ujameš nepozaben trenutek. Vse ostalo je manj pomembno, četudi se o tem razpravlja največ... Dajte raje v galerijo več fotk, pa razglabljajmo o nastavitvah in steklovini ob konkretnih fotkah...
Pentax K-50, K-r, K100D, Pentax ZX-7, Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro, Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD, Sigma 18-250 OS HSM Macro, PENTAX-DA 50mm F1.8, WR PENTAX-DA 18-55mmF3.5-5.6AL WR, Pentax SMC-DA 18-55, Pentax SMC-FA 28-80, Tamron AF 18-200mm XR Di II LD, Mamiya 135 EE, Metz mecablitz 52 AF-1 digital, Pentax AF-360 FGZ, Pentax AF-220, Raynox DCR-250,...
Uporabniški avatar
iztok
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 07 maj 2009, 06:16
Kraj: medvode / zbilje

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a joc » 25 apr 2014, 19:44

To Iztok! Tako se govori!

L.p.
Joc
"Majhne stvari postanejo velike takrat, ko jih pogledamo z drugega zornega kota"


http://www.pristavec.si
joc
 
Prispevkov: 520
Pridružen: 14 jul 2009, 16:49
Kraj: Borovnica

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a bladesan » 25 apr 2014, 21:06

Pomoje smo zatavali .. nihče ni napisal, da je K-3 slab, še manj pa je bilo govora o specifikacijah - leteli so celo superlativi.
Bolj je težava kako dojemamo sistem ko celota. Meni (amatersko slikanje, brez uporabe naprednih flashov, dodatne opreme, izposoje opreme, servisov) je Pentaxov sistem bolj pri srcu - majhni/kvalitetno narejeni objektivi ter body-ji, z možnostjo uporabe 3rd party hitrih objektivov, če si želim. Tukaj se pri meni zadeva ustavi - nimam potrebe po takorekoč profi opremi Canikona - in verjetno nikoli ne bom imel. Zaradi svojega pomankljivega poznavanja pro opreme in sistemov ne bom več nadaljeval to debato :). Vem, da nič od naštete pro Canikon robe ne potrebujem .. razumem pa TakumarKid-ov vidik.

ploski4: Canon 70D s 40mm ali 18-135 je kar precej večji. Pentaxov 18-135 je WR. Prav mi pride SR (sploh pri snemanju). Canonov 1.6 crap faktor mi ni všeč, D7000 body mi ni všeč (ozek grip, spužvasti gumbi, plastičnost). Za moje pojme ima Pentax manj slabosti :). Ko po kakšni seansi s kolegovim D7000 zopet primem Pentaxa se mi pač nariše nasmešek na obraz - to je glavno.

Glede nagrade, gledano z drugega vidika - neglede na to ali je v kategoriji sam ali ne, bi bilo zelo neugodno, če nagrade nebi dobil :).
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a Big A » 26 apr 2014, 08:22

TakumarKid je napisal/-a:...Če bi malo bolje prebral kaj sem pisal v zadnjih postih bi videl, da sem prepričan, da s K3 ni popolnoma nič narobe....


Če bi malo bolje prebral kaj sem pisal v zadnjih postih bi videl, da ti tega nisem očital
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a Giklab » 26 apr 2014, 09:42

bladesan je napisal/-a:Ko po kakšni seansi s kolegovim D7000 zopet primem Pentaxa se mi pač nariše nasmešek na obraz - to je glavno.


Zanimivo, jaz sem se že večkrat zalotil, da primem aparat in slikam brezveze slike, ki jih potem zbrišem. Samo držanje aparata mi že dela dobro voljo.

Kako je že šla reklama - Pentax, just hold one?
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 28 apr 2014, 09:25

Sej to je super, da vas Pentax veseli in da uživate pri delu z njim. To je bistvo vsega. Smo pa tu večinoma (z mano vred) bolj nezahtevni uporabniki, ki nam je to kar ponuja K3 precej preveč. Vsem bi bil vrh glave že aparat razreda K500 ali kvečjemu K50. Nekomu, ki mu je fotoaparat tudi del kruha in resnično rabi sistem za pol profesionalno rabo ter kupuje ta segment aparatov (recimo mu ekspert razred, če je že dobil nagrado v tem razredu) pač Pentax kot sistem nima kaj dosti za ponudit poleg dobrega K3.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a anzeax » 28 apr 2014, 13:28

:lol: Ko pa slovenčki radi kupimo kako "funkcijo" na rezervo saj nikoli ne veš kdaj bo prav prišla...
Pentax K-3; DA*16-50, DA*50-135, DA*300, DA10-17, A50/1,7, FGZ360, Pentax Flucard 16 gb, HD PENTAX-DA AF REAR CONVERTER 1.4X AW
anzeax
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 06 jul 2012, 14:32

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a FrancD » 28 apr 2014, 20:25

Berem debato in vsi imate prav.

Prav ima TakumarKid s svojo kritiko, kajti Pentax dejansko ni najboljsi sistem.
Ce omenim le to, da so ze pri K20 imeli "tethering" sedaj pa ga ne zmorejo ponuditi za 645D in K3 ...

In prav imajo tisti, ki pisejo da je K3 pravi biser, ki z razpolozljivim priborom omogoca lahkost fotografiranja o kakrsnem smo pred samo nekaj leti lahko le sanjali.

In sedaj smo pri poanti vsega. Fotografiranje!
Fotoaparat je samo orodje.
Le orodje, ki je izdelano za opravljanje specificnega opravila.
Enako kot kladivo in oblic pri mizarjih.
Od znanja in inspiracije uporabnika pa je odvisno kako bo orodje uporabljeno in kaksni rezultati bodo nastali.
V rokah mojstra nastane milozvocna violina, v manj izkusenih rokah pa le drva ...

In kot zanimivost.
Se nisem zasledil, da bi se mizarji med seboj prepricevali kateri "sekular" ima na voljo vec pripomockov ali morda, da bi ob svojih izdelkih pisali "Izdelano s sekularjem ZMRLJ XC125 in s klino SX230 pri 2500 vrtljajih/m.
Je pa res, da so le mizarji in v drugi "manj nobel profesiji".

Za konec mojega razmisljanja pa pozdrav vsem in cim lepso svetlobo v prihodnje.
FD
FrancD
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 feb 2011, 17:22

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 29 apr 2014, 10:48

FrancD je napisal/-a:...
Fotoaparat je samo orodje.
Le orodje, ki je izdelano za opravljanje specificnega opravila.
Enako kot kladivo in oblic pri mizarjih.
...

Fotoaparat in pritikline so za vsaj 50% lastnikov fetiš. Bolj kot kladivo velja primerjava z avtomobili, ki sicer so prevozno sredstvo, v veliki meri pa tudi podaljšek osebnosti.

Če pogledaš koliko profesionalnih fotografov Slovenija pri svoji populaciji in vsesplošni revščini, ki napreduje, dejansko potrebuje (plačuje) je številka verjetno tam okoli sto. Ostali se lahko samo tako ali drugače udejstvujemo tj. postavljamo :).
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Pentax K-3

OdgovorNapisal/-a bladesan » 30 apr 2014, 10:07

Na žalost malce opažam, da smo lastniki Pentaxov sicer zelo zadovoljni lastniki, ampak z očitno premalo časa za slikanje (pa vseeno dovolj, da izgubljamo čas s prepiranjem a ima večjega Canikon ali Pentax) :).
Kmalu bo tema Canon FF imela več slik kot celotna podizba Galerija ;).
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

cron