Pentax K-X - praznjenje baterij

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Pentax K-X - praznjenje baterij

OdgovorNapisal/-a pyerm » 27 avg 2014, 11:12

K-x sem kupil pred 3. leti in je delal dobro.Letos sem ga po 6. mesecih zopet začel uporabljat- imam še dva fotoaparata, pa ugotovim, da imam po cca 15. posnetkih prazne baterije. Ker imam več kompletov baterij, sem preizkusil tudi z drugimi vendar enak rezultat. Iste baterije mi v drugem aparatu delajo normalno. Aparata nisem mnogo uporabljal niti mi ni padel na tla. Tako, da ne vem, kaj bi bilo narobe. Prosim za nasvet. Lp
K-x,K5-II,K3-II
pyerm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 23 avg 2014, 13:59

Re: Pentax K-X - praznjenje baterij

OdgovorNapisal/-a greg » 27 avg 2014, 18:58

Zdravo, poizkusi z novimi baterijami. Nekatere naprave hočejo imeti večjo kapaciteto oz bolj neizrabljene baterije. Meni se je to dogajalo na starem kompaktu, da ni hotel dolgo delati z novejšimi baterijami. Ali pa preveri v aparatu kateri tip baterij je nastavljen.
Lp
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax K-X - praznjenje baterij

OdgovorNapisal/-a pyerm » 27 avg 2014, 20:50

sem preizkusil tri pakete-novih baterij AA Ni-Mh enak učinek.V samem aparatu ni nastavitvenih sprememb. Sem še danes malo preizkusil fotografirat, mi je po cca 25 posnetkih pokazalo še samo pol napolnjene, ko pa sem preklopil na live pogled na zaslon, pa mi je pokazalo zeleno-torej polno baterijo, tako da sem še lahko dodal še 10 do 15 fotografij.Sem pa zasledil, da je zunaj novi softver, kateri bi naj odpravil neke napake z baterijo.Bi ga zamenjal vendar se bojim, da mi ne bi prej spraznilo bateri,ker 220V priključka nimam.Bom pa še probal kontaktirat servis Beseničar, če mi bodo hoteli povedat če lahko sam odpravim napako ali pa ga poslat v servis. Lp
K-x,K5-II,K3-II
pyerm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 23 avg 2014, 13:59

Re: Pentax K-X - praznjenje baterij

OdgovorNapisal/-a pyerm » 28 avg 2014, 18:50

Sem že ugotovil napako .Pokaže prazne baterije, vendar so baterije še polne, sem preveril baterije.To napako se da odpravit z novim softwerom 1,02 in 1,03. To pa je naslednje kar moram naredit. Sporočim, kako bo uspelo Lp
K-x,K5-II,K3-II
pyerm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 23 avg 2014, 13:59

Re: Pentax K-X - praznjenje baterij

OdgovorNapisal/-a greg » 28 avg 2014, 18:56

Super.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax K-X - praznjenje baterij

OdgovorNapisal/-a pyerm » 29 avg 2014, 19:34

Nadgradnja uspela.Jutri pa grem fotografirat naše rimljane na Ptuju. Istočasno test baterij. Lp
K-x,K5-II,K3-II
pyerm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 23 avg 2014, 13:59


Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

cron