K-5 II

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a rudyv » 11 mar 2014, 22:52

ja tako nekako, +- 24 oz 240 mikro metrov, stestirano in zagotovo drži. Res je, da je včasih zelo težko izluščit točne podatke iz raznoraznih debat po forumih, praviloma je potrebno prebrat kar veliko tem in postov preden se dokopljemo do prave informacije. Isto je,( bom iskoristil kar to temo ) ravno tako glede nastavitev BF/FF, možnost apply all ali apply one, kjer je veliko uporabnikov trdilo, da se nastavljene vrednosti iz obeh opcij seštevata. To seveda ne drži, opciji se med seboj izključujeta, kar je tudi edino smiselno. V primeru, da na aparat nataknemo objektiv, kateremu predhodno nismo naredili "individualne" nastavitve, aparat upošteva globalno korecijo, če pa smo ga predhodno že nastavljali, pa aparat upošteva le to.

LP
rudyv
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 28 dec 2010, 20:59

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a grega » 11 mar 2014, 23:38

Entry je napisal/-a:Si pri kalibraciji odstranil filter na objektivu, dal fotoaparat na stativ, uporabil žično prožilo/IR prožilo?

Vse namreč vpliva na rezultat :)

LP,
Matej


stativ ja, proženo z zamikom, edino filter pa res nisem odstranu :D se bom še mal poigral
grega
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 03 maj 2009, 09:35

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a grega » 18 okt 2014, 21:59

a je že kakšen lastnik k5ii primerjal pentaxa z fujifilmovim xA1, xM1, xE1 ?!? kakšni vtisi, nasveti :) ?
grega
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 03 maj 2009, 09:35

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 19 okt 2014, 17:45

grega je napisal/-a:a je že kakšen lastnik k5ii primerjal pentaxa z fujifilmovim xA1, xM1, xE1 ?!? kakšni vtisi, nasveti :) ?

Ne bom ti odgovoril na konkretno vprašanje, dal ti bom le nekaj svojih izkušenj z rokovanjem z brezzrcalneži brez EVF (pri meni je to Samsung) in DSLR aparati. Če si ljubitelj fiksnih objektivov je brezzrcalnež prava stvar, nasprotno če imaš raje zoom objektive je brezzrcalnež, kot si jih navedel slabši od DSLR-ja. Če imaš rad vse v enem (objektive tipa 18-135 ali 200mm) je tak brezzrcalneš sploh mimo. Če si ljubitelj objektivov nad 135mm je brezzrcalnež kot si jih navedel spet bolj kot ne poluporaben.
Torej brezzrcalnež brez EVF je dober z fiksnimi objektivi in to širokokotnimi, normalnimi ali še z rahlo tele objektivi (tja do 85mm). Največja bedarija je kupit brezzrcalni aparat majhnih dimenzij in brez EVF in na njemu imet 18-200mm objektiv. Enostavno je zadeva zelo nerodna za uporabo in brezzrcalnik izgubi vse prednosti, ki jih ima (kompaktnost, teža).
Zgodba je lahko malce drugačna če ima aparat EVF, ti so po uporabnosti praktično enakovredni DSLR aparatom, sploh tisti z malo večjimi gripi, ki jih držimo kot "normalen" aparat.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a greg » 19 okt 2014, 18:58

TakumarKid je napisal/-a:Zgodba je lahko malce drugačna če ima aparat EVF, ti so po uporabnosti praktično enakovredni DSLR aparatom, sploh tisti z malo večjimi gripi, ki jih držimo kot "normalen" aparat.

He, he. Manjši dslrji so praktično enakovredni večjim brezzrcalnežem. :D
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 19 okt 2014, 21:13

greg je napisal/-a:
TakumarKid je napisal/-a:Zgodba je lahko malce drugačna če ima aparat EVF, ti so po uporabnosti praktično enakovredni DSLR aparatom, sploh tisti z malo večjimi gripi, ki jih držimo kot "normalen" aparat.

He, he. Manjši dslrji so praktično enakovredni večjim brezzrcalnežem. :D


Glej greg, jaz vidim stvari takole, če mi daš na mizo Fuji xA1 in 18-200 objektiv, ga pač ne zamenjam za recimo Pentax K50 in 18-200. Če pa daš na iste aparate recimo Fuji 23mm in Pentax 21mm, je pač brezzrcalnik v veliki prednosti v svetlobni moči, velikosti, teži in še čem.
Če primerjaš brezzrcalnike z DSLR obliko in EVF (recimo Samsung NX30) pa je rokovanje z njim praktično enako kot z DSLR in torej tudi 18-200 na njem ni več tako smešen in neuporaben. Sam aparat pa je pol lažji kot DSLR in torej je tu brezzrcalnik lahko že v prednosti.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a greg » 20 okt 2014, 11:50

Se strinjam TakumarKid.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a grega » 20 okt 2014, 17:35

vsekakor bi vzel nek nov dslr, ampak ker trenutno nimam ničesarja (ukraden k5ii in vse kar spada zraven) + omejitev pri financah cca 1000€ mi preostane samo nek brezzrcalni sistem ali pa rabljen dslr. Pri slednjem je še problem v pomankanju pentax opreme tako, da mi potem preostane menjava na nikon, canon.

dokler mi niso na sosednjem forumu predlagali brezzrcalnikov sploh nisem pomislil na te, zdaj pa postajajo resna opcija.
http://www.3a-servis.si/izdelek_Fujifil ... 50-230-OIS

recimo takšna zadeva mi je vsaj cenovno precej mamljiva :D
grega
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 03 maj 2009, 09:35

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Jazz » 20 okt 2014, 20:13

Mogoče tole pomaga k lažji odločitvi:
http://www.sansmirror.com/newsviews/sta ... rless.html
Jazz
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 05 okt 2010, 17:07

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 20 okt 2014, 21:43

grega je napisal/-a:vsekakor bi vzel nek nov dslr, ampak ker trenutno nimam ničesarja (ukraden k5ii in vse kar spada zraven) + omejitev pri financah cca 1000€ mi preostane samo nek brezzrcalni sistem ali pa rabljen dslr. Pri slednjem je še problem v pomankanju pentax opreme tako, da mi potem preostane menjava na nikon, canon.

dokler mi niso na sosednjem forumu predlagali brezzrcalnikov sploh nisem pomislil na te, zdaj pa postajajo resna opcija.
http://www.3a-servis.si/izdelek_Fujifil ... 50-230-OIS

recimo takšna zadeva mi je vsaj cenovno precej mamljiva :D


No vsaj malce sem se nasmejal pri opisu tega Fuji X-E1. Še v Hoferju je fotoaparat bolje opisan.
Ne vem v čem vidiš prednost tega kompleta pred naprimer DSLR aparatom z dvema kit objektivoma. Cenovno smo tam tam, pa meni osebno je DSLR s takimi objektivi bolj praktičen za uporabo. Spet se bom vrnil na mojega brezzrcalnika, ki mi dopolnjuje Canona 5D. Če imam na njem kit objektiv 18-55 stvar nima praktično nobene prednosti pred DSLR-ji. Objektiv je približno enako velik, ni niti kaj bolj svetel. Če pa imam na aparatu 30mm palačinko je stvar žepna in optično skoraj enako zmogljiva kot recimo K50 in 31mm ltd. in to pri 1/3 teže, velikosti ter nenazadnje cene. Tu je velika prednost pred DSLR-ji. Torej Fuji X-E1 je zagotovo zelo dober aparat (čeprav po moje malo precenjen), a le v zavezi z njihovimi odličnimi fiksnimi objektivi.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 29 jan 2015, 01:21

Študiram: DSLR ne bo izumrl. Vedno bo dovolj entuziastov, ki bodo želeli gledati skozi objektiv. In je razumljivo. Sliko dobiš v uč nepredelano.
Nekateri zato polagajo upe v RAW. No, RAW nikoli ne bo the real thing, ker mozak ni čip, ampak meso in kri.
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 29 jan 2015, 12:31

Pancolart je napisal/-a:Študiram: DSLR ne bo izumrl. Vedno bo dovolj entuziastov, ki bodo želeli gledati skozi objektiv. In je razumljivo. Sliko dobiš v uč nepredelano.
Nekateri zato polagajo upe v RAW. No, RAW nikoli ne bo the real thing, ker mozak ni čip, ampak meso in kri.

Se do neke mere strinjam. Tudi Leica še vedno dela aparate, ki so na las podobni tistim iz leta 1960, ker nekateri želijo pač tak tip aparata in so za to pripravljeni plačati večkratnik danes bolj množično prodajanih aparatov. Ne dvomim, da bo še kdo delal tudi čez 20 let DSLR, močno dvomim pa da bo to ravno Pentax in da bo imel APS-C format senzor v svojem drobovju. Za navadne smrtnike bo ostal kak Spotmatic ali kaj podobnega skozi katerega bomo lahko od časa do časa pogledali preko prizme skozi objektiv.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

cron