Pentax FF - najnovejše slike

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a greg » 16 feb 2016, 10:53

TakumarKid je napisal/-a:
greg je napisal/-a:Dobre, konkretne specifikacije. Celo malenkost neverjetne: Synchro speed: 1/200 sec :P . A ni ta baterija (D-LI90 battery) že v K7/K5/K3?


Greg, že leta 1983 je Nikon FA imel sinhronizacijo na 1/250 sec, tako da je res malenkost neverjetno, da je Pentax leta 2016 prišel do 1/200 sec.

Važen je trend. :D
1/200 se sliši veliko bolje kot 1/180.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a bladesan » 17 feb 2016, 11:06

1/200 in 1/250 pa tudi ni neka razlika .. vedno se kaj najde. Folk se buni ker je težek okoli 920g, saj je že K3 težk 800g - so mar pričakovali da bo enako kot K-3?
Meni je recimo fajn 1/8000, kar D750 in D610 nimata.

Jaw-dropping je lahko s tehničnega stališča ravno 1/200 na IBIS FF senzorju recimo :). Kaj veš koliko so se namatrali, da so to dosegli. Samo za nas je pač "meh..." ker ni 1/320.

BTW .. Kdo bo kupil novega? :D Edit: videl anketo v sosednjem topicu.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Giklab » 17 feb 2016, 18:43

Hrvati so ga za kratek čas imeli na eni spletni trgovini za 15 500 kun ali 2000€.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Giklab » 18 feb 2016, 00:02

Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Borci » 18 feb 2016, 09:14

Po specifikaciji izgleda obetavno. Canikon FF DSLR me trenutno ne zanimata več!

Verjetno bodo zdaj prebežniki ter ostali iskali vsako pomanjkljivost, kot je recimo video ter število af točk.
To meni ni prioriteta, bo pa verjetno z naslednjimi modeli tudi to izboljšano.

Nekaj zanimivega se dogaja tudi glede sodelovanja Tamron/Pentax.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 18 feb 2016, 11:51

Lepo, da so ga napovedali. Sem zadovoljen za Ricoh-Pentax, da je sicer z vsaj 5 letno zamudo napovedal aparat, ki bo morda čez dobra dva meseca celo naprodaj. Besedo morda vseeno ohranjam, ker tudi 70-200 f2,8 objektiv so nekateri že v prednaročilu plačali in je sedaj že eno leto v zamudi.
Da bi sam menjal sistem in se iz Canona preselil spet na Pentax, pa ne pride v poštev. Imam že 4 leta in pol Canona 5D mkII, ki mi dobro in brezhibno služi, čeprav mu nekajkrat nisem prav nič prizanašal pri uporabi. Okoli njega sem sestavil precej dober sistem optično odličnih, zatesnjenih in stabiliziranih objektivov, ki začuda niso bili niti (pre)dragi.
Rahlo pozitivno preseneča relativno nizka cena aparata, ki izgleda na papirju zelo dobro, a se ta cenovna prednost zelo hitro razblini, ko pridemo do objektivov. Preoblečeni Tamroni so namreč ravno toliko dražji (od original Tamronov), da pokrijejo razliko tistega cenejšega aparata. Ob omembi besede SAFOX se marsikomu dvignejo dlake (lahko bi vsaj to nesrečno ime spremenili, če ne že natančnosti fokusiranja), jaz osebno bi se že zdavnaj znebil K bajoneta, ki je precejšnja cokla v nadaljnjem razvoju sistema. A pri Ricohu mislijo drugače in prav je, da so naredili tisto v kar so prepričani.
Vesel sem za svoje stare K objektive, ki so spet dobili pravi aparat na katerem, pa so na žalost še vedno okrnjeno uporabni, a bolje tako kot nič.
Skratka novica je dobra, uporabnikov pri nas pa vseeno ne bo ravno veliko, ker smo v večini tisti z FF ambicijami že prebežali.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a bladesan » 18 feb 2016, 12:21

Kratek preview, ki pokaže celo OVF.
https://www.youtube.com/watch?v=CvCxb17LIwo

Kakor vidim so večinoma zbežali tisti z AF ambicijami :).
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Borci » 18 feb 2016, 12:26

TakumarKid je napisal/-a:Lepo, da so ga napovedali. Sem zadovoljen za Ricoh-Pentax, da je sicer z vsaj 5 letno zamudo napovedal aparat, ki bo morda čez dobra dva meseca celo naprodaj. Besedo morda vseeno ohranjam, ker tudi 70-200 f2,8 objektiv so nekateri že v prednaročilu plačali in je sedaj že eno leto v zamudi.
Da bi sam menjal sistem in se iz Canona preselil spet na Pentax, pa ne pride v poštev. Imam že 4 leta in pol Canona 5D mkII, ki mi dobro in brezhibno služi, čeprav mu nekajkrat nisem prav nič prizanašal pri uporabi. Okoli njega sem sestavil precej dober sistem optično odličnih, zatesnjenih in stabiliziranih objektivov, ki začuda niso bili niti (pre)dragi.
Rahlo pozitivno preseneča relativno nizka cena aparata, ki izgleda na papirju zelo dobro, a se ta cenovna prednost zelo hitro razblini, ko pridemo do objektivov. Preoblečeni Tamroni so namreč ravno toliko dražji (od original Tamronov), da pokrijejo razliko tistega cenejšega aparata. Ob omembi besede SAFOX se marsikomu dvignejo dlake (lahko bi vsaj to nesrečno ime spremenili, če ne že natančnosti fokusiranja), jaz osebno bi se že zdavnaj znebil K bajoneta, ki je precejšnja cokla v nadaljnjem razvoju sistema. A pri Ricohu mislijo drugače in prav je, da so naredili tisto v kar so prepričani.
Vesel sem za svoje stare K objektive, ki so spet dobili pravi aparat na katerem, pa so na žalost še vedno okrnjeno uporabni, a bolje tako kot nič.
Skratka novica je dobra, uporabnikov pri nas pa vseeno ne bo ravno veliko, ker smo v večini tisti z FF ambicijami že prebežali.


Zakaj naj bi bil K bajonet problematičen pri nadaljnem razvoju?

Baje, da niso samo preoblečeni Tamroni ampak tudi nekoliko posodobljeni kar se tiče optike ter coatinga.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a AVivod » 18 feb 2016, 13:37

Tole je pa konkreten kos hladnega orožja. Izgleda obetavno. Samo da še v doglednem času kompletirajo za nas uporabno optiko, ker je npr. 150-450 za širše množice bolj ali manj neuporaben. Zanimivo bo spremljati, kako se kaj obnesejo nekoliko novejši DA*200 ali DA*300, ki so uradno crop, a po konstrukciji samo preoblečeni FA. Pa tudi, kako bo 36 MP prebavilo starejšo optiko. Upam, da bo sedaj Pentaxu krenilo na bolje, saj imajo sicer nekoliko skromnejši izbor aparatov, a so ti odlični.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a greg » 18 feb 2016, 14:51

Perfektno! :P
Objektivov je dovolj za začetek in še za malo dlje: http://www.dpreview.com/news/7158808396 ... 1?slide=11
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Big A » 18 feb 2016, 16:22

Me veseli, da je Pentax končno izdelal FF aparat, ki se ga je tako dolgo čakalo.
Za tako majhno firmo je to res velik podvig, posebej če upoštevamo tudi precej slabe razmere na trgu.
To ni samo FF aparat ampak je osnova za FF sistem z velikim številom zoomov in fiksnih objektivov; starih in novih.
Medtem, ko smo čakali na K-1, so namreč na novo razvili dovolj sodobnih DFA objektivov, da nihče ne bo čutil kakšnega pomanjkanja.
Sedaj imamo kar štiri sisteme z izmenljivimi objektivi (Q, APS_C, FF in MF). Se ne spomnim, da bi jih kdo drug imel več.

Bistveno se mi zdi, da so obdržali K bajonet in s tem podporo za kompleten nabor K leč.
Na hitro se vidi, da je aparat brezkompromisen z množico gumbov in s številnimi funkcijami. Podpira celo tethering, GPS, WiFi, kar smo dosedaj pogrešali.
Cena je dobra predvsem za tiste, ki se že dolgo držimo K bajoneta.
Za tiste, ki so veliko investirali v konkurenčne sisteme, bo nakup seveda dražji. Ti bodo morali poleg bodya dokupovati še objektive, stara oprema pa bo postala neuporabna.
To velja posebej za Canon in Sony, ki uporabljata krajšo flange razdaljo. Nikon ima flange razdaljo daljšo, zato primeren adapter najbrž lahko poskrbi za (vsaj delno) kompatibilnost z Nikon objektivi.
Glavnina človeštva sedaj slika z mobilci, ostaja pa niša, ki jo je že dodobra zapolnila konkurenca in domači sistemi Q, APS_C in MF.
Če gledamo slovenske razmere, bo kupcev malo. Ampak Slovenija je premajhna za oceno trendov.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 18 feb 2016, 20:33

Borci je napisal/-a:Zakaj naj bi bil K bajonet problematičen pri nadaljnem razvoju?

Baje, da niso samo preoblečeni Tamroni ampak tudi nekoliko posodobljeni kar se tiče optike ter coatinga.


Poglej si za začetek specifikacije videa pri K-1 in boš ugotovil, da je konkurenca dva koraka naprej. Sicer meni osebno video ne pomeni nič, je pa danes precej uporabnikov takih, ki fotoaparat kupijo predvsem zaradi videa.

Pri preoblečenih Tamronih lahko pogledamo tudi drugače in sicer kot na okleščene Tamrone, ki so brez stabilizacije. Torej bi kdo mogoče pričakoval, da bi moral biti Pentax-Tamron celo cenejši od pravega Tamrona.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

cron