Pentax FF - najnovejše slike

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Borci » 18 feb 2016, 21:05

TakumarKid je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:Zakaj naj bi bil K bajonet problematičen pri nadaljnem razvoju?

Baje, da niso samo preoblečeni Tamroni ampak tudi nekoliko posodobljeni kar se tiče optike ter coatinga.


Poglej si za začetek specifikacije videa pri K-1 in boš ugotovil, da je konkurenca dva koraka naprej. Sicer meni osebno video ne pomeni nič, je pa danes precej uporabnikov takih, ki fotoaparat kupijo predvsem zaradi videa.

Pri preoblečenih Tamronih lahko pogledamo tudi drugače in sicer kot na okleščene Tamrone, ki so brez stabilizacije. Torej bi kdo mogoče pričakoval, da bi moral biti Pentax-Tamron celo cenejši od pravega Tamrona.


Video resolucija nima veze z bajonetom! Me pa res zanima zakaj K bajonet ovira nadaljni razvoj aparata. Imam svoje mnenje, vendar bi res rad prebral tehnično razlago za te trditve.

Glede vrednotenja objektovov se strinjam ampak to je pač njihova cenovna politika. Tega je veliko tudi pri ostali elektroniki, avtomobilskimi znamkami, itd...
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a bladesan » 18 feb 2016, 21:51

Kar se Tamron rebadge tiče, so lahko Pentax coatingi pač dražji ali pa morajo plačati Tamronu "licenco"...jbg.

https://youtu.be/BmluFxZDzC8 .. Očitno se bo dalo za LCD tudi držati in prenašati aparat :D .. Meni je sicer dovolj že tilty screen in se mi zdi tole overkill, ampak ne škodi.

Mene moti da je spet softverski SR v video načinu..

Zanima pa me če se bodo nastavitve od 3ga koleščka odražale na zgornjem LCDju .. Malo premalo informacij mi prikaže za fotkca tega razreda, po drugi strani pa si zelim., da bi A6000 (ali A7) imel kaj takega.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 19 feb 2016, 07:12

Borci je napisal/-a:Video resolucija nima veze z bajonetom! Me pa res zanima zakaj K bajonet ovira nadaljni razvoj aparata. Imam svoje mnenje, vendar bi res rad prebral tehnično razlago za te trditve.

Glede vrednotenja objektovov se strinjam ampak to je pač njihova cenovna politika. Tega je veliko tudi pri ostali elektroniki, avtomobilskimi znamkami, itd...


Video resolucija ima vezo tudi z bajonetom, oziroma z mehaniko v bajonetu. Pri K bajonetu za razliko od modernih bajonetov nekaj stvari poteka še vedno mehansko in seveda so tu omejitve. O tem sva s prijateljem BigA precej napisala pred letom ali dvema. Najdeš, če malo pobrskaš po forumu.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a AVivod » 19 feb 2016, 07:40

Nekaj slabega nase vleče Pentax. Poglejte prvo stran dpreview-a in boste na prvi strani opazili K1 z objektivom serije M - pa še to najosnovnejši 1:2. Vsaj toliko bi se lahko potrudili, in dali gor FA 1:1.4. Res se delajo norca. Ne vem ali s tem kažejo samo odnos do firme, ali je zadaj še kaj več. Res, da so si sami v preteklosti marsikaj zakuhali sami, vendar vseeno ...

Sicer pa, aparat je dober, tu ni kaj. V vseh pogledih ni idealen, kakor tudi ostali niso, ne glede na barvo. Menim, da bo aparat bolj za fotografe, kjer je konkurenčen. Videografi so že itak zdavnaj prestopili.
Heh, ledice so pa obdržali, to je očitno njihova mantra zadnjega časa. :mrgreen: So pa vsaj diskretne.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 19 feb 2016, 07:47

Vidiš, mene je tudi zmotilo, da so dali gor fotko s K-1 in SMC M 50mm f2. Pa niti na kraj pameti mi ne pade, da bi raje videl na K-1 objektiv kot je FA50 f1,4, to je plastična stružnica na kovinskem aparatu. Na tak aparat paše A50mm f1,2, ki je kovinski, polno delujoč (kripl bajonet ga ne omejuje) in estetsko zelo lep kos glaževine.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Borci » 19 feb 2016, 08:39

TakumarKid je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:Video resolucija nima veze z bajonetom! Me pa res zanima zakaj K bajonet ovira nadaljni razvoj aparata. Imam svoje mnenje, vendar bi res rad prebral tehnično razlago za te trditve.

Glede vrednotenja objektovov se strinjam ampak to je pač njihova cenovna politika. Tega je veliko tudi pri ostali elektroniki, avtomobilskimi znamkami, itd...


Video resolucija ima vezo tudi z bajonetom, oziroma z mehaniko v bajonetu. Pri K bajonetu za razliko od modernih bajonetov nekaj stvari poteka še vedno mehansko in seveda so tu omejitve. O tem sva s prijateljem BigA precej napisala pred letom ali dvema. Najdeš, če malo pobrskaš po forumu.


A je pri Nikonu kaj drugače glede mehanskega premikanja zaslonke?

Pri Canonu mehanika zaslonke dela v objektivu. Kar ima Pentax v bodiju ima Canon v objektivu zato so tudi večji oz. širši ter težji.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 19 feb 2016, 11:21

Borci je napisal/-a:A je pri Nikonu kaj drugače glede mehanskega premikanja zaslonke?

Pri Canonu mehanika zaslonke dela v objektivu. Kar ima Pentax v bodiju ima Canon v objektivu zato so tudi večji oz. širši ter težji.


Napisal sem pri modernih bajonetih, ne pri Nikonu.
Pri Canonu (podobno tudi pri Soniju, Olympusu in ostalih) je v objektivu 6 federčkov, 4 vzvodi in še 5 do 9 zobnikov (odvisno od zaslonke), ki rabijo mazanje in menjavo olja na vsakih 15.000 menjav zaslonke :twisted: .
Seveda v teh objektivih ni ničesar drugega kot elektromotorček, ki preko elektromagnetov upravlja zaslonko.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Borci » 19 feb 2016, 11:46

TakumarKid je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:A je pri Nikonu kaj drugače glede mehanskega premikanja zaslonke?

Pri Canonu mehanika zaslonke dela v objektivu. Kar ima Pentax v bodiju ima Canon v objektivu zato so tudi večji oz. širši ter težji.


Napisal sem pri modernih bajonetih, ne pri Nikonu.
Pri Canonu (podobno tudi pri Soniju, Olympusu in ostalih) je v objektivu 6 federčkov, 4 vzvodi in še 5 do 9 zobnikov (odvisno od zaslonke), ki rabijo mazanje in menjavo olja na vsakih 15.000 menjav zaslonke :twisted: .
Seveda v teh objektivih ni ničesar drugega kot elektromotorček, ki preko elektromagnetov upravlja zaslonko.


Glede dimenzij ter teže sem mislil predvsem na SR.

Ne vem če je elektro motor v objektivu bolj moderna rešitev. Jaz bi rekel, da je s tem več možnosti za kakšno okvaro, saj ima vsak objektiv svoj motorček. Bodije menjaš na par let, objektive pač ne.
Upam, da Pentax tega ne bo spreminjal, ker bo s tem marsikateri legendarni FA objektiv skoraj neuporaben.
Je pa to boljše za video, če nimaš zunanjega mikrofona v kolikor med snemanjem spreminjaš zaslonko.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a greg » 19 feb 2016, 12:28

Pri začetni ceni 1800eur/$ je čisto vseeno, če sploh nebi imel video funkcije 8-) . 36mpx, pixel shift, ledice za nočno slikanje... Pentax ima filing za drugačne pristope. Nič nenavadnega nebi bilo, če bo aparat prišel na police 1. aprila. :)
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Giklab » 19 feb 2016, 15:35

Borci je napisal/-a:
TakumarKid je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:A je pri Nikonu kaj drugače glede mehanskega premikanja zaslonke?

Pri Canonu mehanika zaslonke dela v objektivu. Kar ima Pentax v bodiju ima Canon v objektivu zato so tudi večji oz. širši ter težji.


Napisal sem pri modernih bajonetih, ne pri Nikonu.
Pri Canonu (podobno tudi pri Soniju, Olympusu in ostalih) je v objektivu 6 federčkov, 4 vzvodi in še 5 do 9 zobnikov (odvisno od zaslonke), ki rabijo mazanje in menjavo olja na vsakih 15.000 menjav zaslonke :twisted: .
Seveda v teh objektivih ni ničesar drugega kot elektromotorček, ki preko elektromagnetov upravlja zaslonko.


Glede dimenzij ter teže sem mislil predvsem na SR.

Ne vem če je elektro motor v objektivu bolj moderna rešitev. Jaz bi rekel, da je s tem več možnosti za kakšno okvaro, saj ima vsak objektiv svoj motorček. Bodije menjaš na par let, objektive pač ne.
Upam, da Pentax tega ne bo spreminjal, ker bo s tem marsikateri legendarni FA objektiv skoraj neuporaben.
Je pa to boljše za video, če nimaš zunanjega mikrofona v kolikor med snemanjem spreminjaš zaslonko.


Meni je v K-5II crknil motorček za zaslonko, pri K-30 je to tudi bil precej pogost problem, torej tukaj ni nobene razlike v zanesljivosti.
Se strinjam, da bi bilo boljše, če bi se vse kontroliralo elektronsko, ampak tak velik problem ta mehanska zaslonka tudi ni. Bolj se mi zdi problem, da so šele zdaj z Ricohom dobili programersko šponto v rit in to so očitno želeli izrazit pri drugih rečeh kot videu.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Giklab » 19 feb 2016, 22:35

Before you leave an angry comment, I know there are plenty of better manual focus lenses in Pentax's historical lineup (we just happened to have this one lying around the office), and the K-1 will work with pretty much all of them.

:D
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Pentax FF - najnovejše slike

OdgovorNapisal/-a Giklab » 25 feb 2016, 14:29

Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

cron