Novi Pentax FA objektivi

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom in AF-jem. V to skupino spadajo objektivi serij: F, FA, DFA in DA.
AF - avtomatsko ostrenje

Moderator: TakumarKid

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 17 mar 2016, 07:32

TakumarKid je napisal/-a:Vam obljubim, da bom čez vikend s Canonom 5D naredil posnetke s štirimi ali celo petimi različnimi FF objektivi med 100-105mm in me zanima, če boste prepoznali Pentaxa vmes. Močno dvomim, da bo kaj drugačen v barvah in bokeju kot drugi objektivi.


Ja lahko poskušaš ampak, ker ne gojiš globoke vere v pentax ne bo učinka :) :) :)

Žal mi je, NE BO TI USPELO!!! :) :) :)

Pa brez zamere, mal heca ne škodi.
Zadnjič spremenil Borci, dne 17 mar 2016, 07:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 17 mar 2016, 07:33

ploski4 je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:Pri Pentaxu pa boš mogoče oz. verjetno dobil objektiv, ki bo risal lepše barve, kontrast, bokeh,.. in z njim slikal kakšno poroko na kateri ne bo preveč hiperaktivne neveste oz. ženina :) :)


Eno čisto resno vprašanje... Kaj je tisto, kar naredi pentax fotko tako prepoznavno, da izstopa od ostalih, če jih gledamo v skupini? Lahko tudi prestavimo debato, da ne zajadramo. Me pa res zanima, tako, po mnenju uporabnikov, kaj je tisti "žmah", kot bi rekel greg?


Ploski, enoznačen odgovor o najboljšem 'žmahtu' ne obstaja kot tudi ne obstaja absolutno najboljši aparat. Vsak na to gleda drugače in vsakemu je všeč kaj drugega. Za širšo in objektivno oceno forum ni najboljše mesto, ker so odgovori že po definiciji osebni in premalo obširni. Bolje je poiskati teste kakšnega znanega laboratorija, ki jih je po spletu malo morje, ki imajo ustrezno merilno tehniko in znajo poiskati prednosti in slabosti v ziljon detajlih.. ali pa poguglaj n.pr. 'Best full-frame DSLRs 2016'.
Lahko pa tehnikalije preskočiš in poizkušaš najti odgovor v fotografijah, ki jih je na spletu na milijone. Sam sem videl kar dosti fotk in ne znam oceniti, s katero znamko 'v skupini' se naredi najboljše. Lahko pa iz videnih slik zatrdim, da Pentax ni slabši od drugih in da se da tudi s Pentaxom narediti čudovite posnetke. Za tiste, ki se ne strinjate, še enkrat omenjam 'pozitivna pričakovanja'.
Če koga pri Pentaxu moti flange razdalja, starinski mount, hitrost SAFOXa, 'čudni' gumbi, število pikslov in kup drugih stvari, o čemer sem bral na tem forumu, je zanj res pametno, da čimprej zamenja znamko. Človek s predsodki bo aparat kritiziral še preden ga bo dobil v roke. Zapravil bo priložnost, da bi bil tiho in tudi aparata ne bo znal dobro izkoristiti. Za kaj takega je potrebna radovednost, želja.. nekatere stvari delajo drugače kot pri drugih. Razlike je treba spoznati in jih sprejeti. Potrebna sta potrpežljivost in eksperimentiranje, da ob prvem neuspehu ne vržemo puške v koruzo... vaja, iskanje boljših možnosti.. Skratka, potrebna so 'pozitivna pričakovanja'. Brez tega z nobeno znamko ni mogoče delati dobrih slik.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a greg » 17 mar 2016, 08:14

TakumarKid je napisal/-a:Vam obljubim, da bom čez vikend s Canonom 5D naredil posnetke s štirimi ali celo petimi različnimi FF objektivi med 100-105mm in me zanima, če boste prepoznali Pentaxa vmes. Močno dvomim, da bo kaj drugačen v barvah in bokeju kot drugi objektivi.

Preveč gremo v splošno. Tanov 70-200mm zgleda, da bo imel tiste prave atribute, kot recimo canikonov 70-200.
Več o žmahu objektiva :D , npr. imam Exakta 24mm/2.8 macro(A) in Takumar 28mm/2.8. Exakta ima lepo bližinsko ostrino ampak slabe barve in kontraste, se je potrebno precej matrati v post p. Takumar 28mm ima lepe barve , kontraste, mogoče ni tako oster, ampak žmah-karakter je dosti boljši kot pri Exakti. Ima celo lepo karakterno vinjetiranje :) . S takim objektivom je užitek fotkati.
Neglede na kateri aparat natakneš objektiv s karakterjem bo na vsaki znamki aparata imel tisti žmah.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 17 mar 2016, 11:15

Big A bere tisto, kar želi prebrati. Sprašujem po osebnih mnenjih, ne o laboratorijskih testih... Teh ne berem. Jaz osebno imam mnenje o tem in ga bi tudi z veseljem napisal, a me je predvsem zanimalo kako ostali pentax uporabniki gledajo na stvar. Kaj je tisto v fotki, ki je drugačnega pri pentaxu. Jaz se recimo vedno spomnim treh fotk, ki sem jih naredil s pentaxom...
Veš Big A, govoriš s človekom, ki bi še danes fotkal s pentaxom vse, če me ne bi nekaj nevšečnosti prisililo v menjavo... Tako pa še vedno v prostem času gonim staro dobro, a že precej zadihano k200d, ki je sproducirala kar nekaj čudovitih 100x70 printov. In če misliš, da sem nastrojen proti pentaxu, se motiš. Le z druge perspektive vidim, da ni niti cenovno ugoden, niti najkakovostnejši in za svojo ceno ponuja kvečjem kaj manj od konkurence. Kar se tiče mojih potreb, seveda. Žal nisem v finančni situaciji, da bi pri nekaj tisoč eurov opreme sprejemal kompromise, ki jih drugje ni treba in jih konec koncev tudi tukaj ne bi bilo potrebno. Le to. Pa ne govorim o hitrosti AF, ker mi že ta na K200d za marsikaj zadošča. Konec koncev upam, da vam vsem skupaj izpolnijo vsa pozitivna pričakovanja. Sicer pa se pravi pentaxaš očitno itak zadovolji z vsem, kar mu servirajo pri ricohu, tako da tudi tu ricoh ne bo imel težkega dela. LP
Zadnjič spremenil ploski4, dne 17 mar 2016, 12:49, skupaj popravljeno 1 krat.
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 17 mar 2016, 12:49

ploski4 je napisal/-a:"Le z druge perspektive vidim, da ni niti cenovno ugoden, niti najkakovostnejši in za svojo ceno ponuja kvečjem kaj manj od konkurence"


To je res. Cene pentax robe sploh pri objektivih so v EU precej višje kot čez lužo zato je tam tudi mnogo več uporabnikov. Pri drugih proizvajalcih kar se cen tiče ni takšne razlike oz. je kje celo obratno.

Kakšni so razlogi za to mi pa ni jasno.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 17 mar 2016, 14:52

ploski4 je napisal/-a:Big A bere tisto, kar želi prebrati. Sprašujem po osebnih mnenjih, ne o laboratorijskih testih... Teh ne berem. Jaz osebno imam mnenje o tem in ga bi tudi z veseljem napisal, a me je predvsem zanimalo kako ostali pentax uporabniki gledajo na stvar. Kaj je tisto v fotki, ki je drugačnega pri pentaxu. Jaz se recimo vedno spomnim treh fotk, ki sem jih naredil s pentaxom...
Veš Big A, govoriš s človekom, ki bi še danes fotkal s pentaxom vse, če me ne bi nekaj nevšečnosti prisililo v menjavo... Tako pa še vedno v prostem času gonim staro dobro, a že precej zadihano k200d, ki je sproducirala kar nekaj čudovitih 100x70 printov. In če misliš, da sem nastrojen proti pentaxu, se motiš. Le z druge perspektive vidim, da ni niti cenovno ugoden, niti najkakovostnejši in za svojo ceno ponuja kvečjem kaj manj od konkurence. Kar se tiče mojih potreb, seveda. Žal nisem v finančni situaciji, da bi pri nekaj tisoč eurov opreme sprejemal kompromise, ki jih drugje ni treba in jih konec koncev tudi tukaj ne bi bilo potrebno. Le to. Pa ne govorim o hitrosti AF, ker mi že ta na K200d za marsikaj zadošča. Konec koncev upam, da vam vsem skupaj izpolnijo vsa pozitivna pričakovanja. Sicer pa se pravi pentaxaš očitno itak zadovolji z vsem, kar mu servirajo pri ricohu, tako da tudi tu ricoh ne bo težkega dela. LP


Moje osebno mnenje je, da mi Pentax dobro služi. Ob tem osebno menim, da je prav, da uporabnikom dobro služijo tudi Canon, Sony, Fuji in drugi in to jim od srca tudi privoščim. Pričakujem, da tudi drugi privoščijo meni.

Ja, o tem, ali so cene opreme visoke ali nizke, obstajajo različne perspektive. Pomembno je, da perspektiva ni zavajajoča. Na primer, če nekdo primerja objektiv 70-200 od Canona za 1300 dolarjev s Pentaxom, ki stane 1800 dolarjev, je na prvi pogled videti, da je Pentax dražji.. Ampak tukaj nekaj manjka .. ob tej ceni Canon nima stabilizacije... pa še nekaj.. da boljši Canonov body stane več kot Pentaxov... in na Pentaxov body lahko natakneš vse stare in vse nove objektive od leta 1975 naprej. Kdor je spremljal gibanje cen ve, da cene opreme z leti kar vidno nihajo. Tisto kar je danes poceni, je jutri drago .. in obratno, zato pavšalne ocene niso smiselne. Je treba tehtati ob vsakem primeru posebej.

Ok. Prav vsak pentaxaš se mora zadovoljiti s tistim, kar servirata Ricoh-Pentax. Ali to velja tudi za Canon ali katero drugo znamko? Če ne - zakaj ne?
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 17 mar 2016, 20:20

Ljubitelji blagovnih znamk imajo vsi skupno točko. Le barve ikon, ki jih obožujejo so si nekoliko različne...
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 18 mar 2016, 06:42

ploski4 je napisal/-a:Ljubitelji blagovnih znamk imajo vsi skupno točko. Le barve ikon, ki jih obožujejo so si nekoliko različne...


Jap. To ni nič slabega. Obstaja pa še ena delitev, ki ni odvisna od blagovne znamke. Pri vsaki znamki jih je nekaj, ki so do drugih tolerantni in nekaj takih, ki so do drugih negativno nastrojeni.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Borci » 18 mar 2016, 07:28

Big A je napisal/-a:
ploski4 je napisal/-a:Ljubitelji blagovnih znamk imajo vsi skupno točko. Le barve ikon, ki jih obožujejo so si nekoliko različne...


Jap. To ni nič slabega. Obstaja pa še ena delitev, ki ni odvisna od blagovne znamke. Pri vsaki znamki jih je nekaj, ki so do drugih tolerantni in nekaj takih, ki so do drugih negativno nastrojeni.


Očitno gre pentax s svojim razvojem uspešno naprej in tega pač nekateri ne prenesejo. Mislim, da so to predvsem tisti, ki so odšli na drug sistem in to sedaj malce obžalujejo. Menjava komplet sistema pa vemo, da je precej velik strošek, saj za rabljeno opremo pri nas ne dobiš kaj dosti.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 18 mar 2016, 07:53

Borci je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:
ploski4 je napisal/-a:Ljubitelji blagovnih znamk imajo vsi skupno točko. Le barve ikon, ki jih obožujejo so si nekoliko različne...


Jap. To ni nič slabega. Obstaja pa še ena delitev, ki ni odvisna od blagovne znamke. Pri vsaki znamki jih je nekaj, ki so do drugih tolerantni in nekaj takih, ki so do drugih negativno nastrojeni.


Očitno gre pentax s svojim razvojem uspešno naprej in tega pač nekateri ne prenesejo. Mislim, da so to predvsem tisti, ki so odšli na drug sistem in to sedaj malce obžalujejo. Menjava komplet sistema pa vemo, da je precej velik strošek, saj za rabljeno opremo pri nas ne dobiš kaj dosti.


Prav zabaven si. Pentax čaka še precej dela, da ujame ostale. Pred k-1, za katerega še ne vemo kako bo deloval, je ta zaostanek na nekaterih področjih tudi več kot 10 let, na drugih pa je recimo v stiku ali tu nekje.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a mato » 18 mar 2016, 08:30

Borci je napisal/-a:Menjava komplet sistema pa vemo, da je precej velik strošek, saj za rabljeno opremo pri nas ne dobiš kaj dosti.


Mislim, da je to predvsem težave tistih, ki so še na Pentaxu, ker drugače bi že menjali na drug "boljši" sistem.
Ne vem zakaj bi prebežniki obžalovali prehod na sistem, ki ga Pentax ne bo nikoli imel.
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: Novi Pentax FA objektivi

OdgovorNapisal/-a Big A » 18 mar 2016, 09:19

Zgodovinsko gledano je K-1 v določenem smislu korak nazaj.. ker se je FF format prvič pojavil okrog leta 1895, medtem ko je APS-C sto let mlajša pogruntavščina.
No v resnici ni tako. Povedati hočem le, da starejše stvari niso nujno tudi slabše.

Ena od stvari, ki so mi pri Pentaxu všeč, je njihova usmeritev. Vidi se po napovedih in po tem, kakšni izdelki prihajajo na police.
Časi so za vse proizvajalce fotoaparatov hudi, ker prodaja po svetu vztrajno pada.
Eni ne naredijo nič.. skrčili so stroške, razvoj, odpuščajo .. in čakajo, da gre nevihta mimo, čeprav glede tega ni nobene dobre napovedi.
Po videnem Pentax izbira drugačno taktiko. Se bori, razvija nove proizvode.. in skuša ostati povezljiv s staro opremo in mentaliteto.
To zadnje se mi zdi simpatično čeprav to pomeni, da se je treba držati standardov glede K mounta, zraven pa se držati nekaterih tradicionalnih konstrukcijskih rešitev (zrcalo, prizma..), ki so stari že desetletja.
Očitno razumejo, kaj počno in po vsem sodeč je usmeritev dobra.
Do sedaj se mi še ni zgodilo, da bi kakšen kos opreme (objektiv, fleš) moral zavreči zaradi nekompatibilnosti z novimi aparati.
Prodajne številke v zadnjem obdobju pa so pokazale, da brezzrcalniki ne bodo požrli zrcalnikov tako kot je Takumarkid še pred kratkim napovedoval.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax AF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron