Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

1.) Nimam dovolj denarja
12
32%
2.) Ne zanima me polni format
10
27%
3.) Aparat me ne prepriča
1
3%
4.) Pentax sistem me ne prepriča
1
3%
5.) Fotografiram z drugo znamko fotoaparata
7
19%
6.) Drugo
6
16%
 
Skupaj glasov : 37

Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 02 okt 2016, 13:29

Ko je bil Pentax forum še zelo živ (5 in več let nazaj) je bil vsak nov pentaxov fotoaparat pospremljen z velikim navdušenjem in v nekaj dneh po dobavljivosti aparata, je kar nekaj uporabnikov foruma imelo in hvalilo novo pridobitev. To se je zagotovo dogajalo ob najavah K-20, K-7, K-5 pa tudi drugih modelov. Po prihodu cenovno dostopnih aparatov polnega formata in kasneje tudi brezzrcalnikov, je prišlo do precejšnjega osipa uporabnikov in aktivnih članov foruma. Počasi je prišlo tudi leto 2016 in končno prvi Pentax polnega formata. Včasih bi se kakih 15 članov foruma dobesedno gnetlo pred trgovino in se hvalilo z novo pridobitvijo, tako pa vidimo, da je (vsaj pri nas) Pentax zamudil vlak in kljub že nekaj mesečni dobavljivosti aparata, nimamo enega uporabniškega mnenja in pravzaprav niti ene fotografije v naših galerijah. Ker me zanima zakaj je tako in kje je glavni razlog za to dejstvo, sem se odločil za anketo. Sam bom poleg odgovora v anketi, kasneje z nekaj besedami tudi obrazložil svoj odgovor. Vabljeni!
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a Giklab » 02 okt 2016, 16:45

Kar se mene tiče, nimam denarja ampak tudi če bi ga imel, še ne bi kupoval novega aparata. D5000 sem prodal po dobrih 3 letih in še to zato, ker sem želel bolj napreden fotoaparat. K-5II mi bo služil še par let, takrat pa bom videl kaj in kako. Objektivi niso problem, razen enega so vsi FF - tisti je tudi edini, ki je stal več kot 30€, tako da z opremo nebom preveč izgubil če me prime menjat sistem.
Seveda je to trenutna situacija :)
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a Big A » 02 okt 2016, 18:38

Časi se spreminjajo. Mase ne kupujejo več večjih aparatov tako kot včasih. To je sedaj bolj v domeni tistih, ki vedo zakaj jih potrebujejo, mase pa kupujejo mobilnike.
Ne verjamem, da se bodo zlati časi dslr-jev vrnili, pri čemer mislim na cel segment in ne samo na eno znamko.
lp
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a Entry » 03 okt 2016, 08:28

Obstajajo bolj kompaktne verzije fotoaparatov na tržišču. Pentax je malo zaspal :).
Pentax K5, 16-50*, 50-135*, 18-55 WR, Sigma 10-20 3,5
Entry
 
Prispevkov: 307
Pridružen: 27 jul 2011, 22:12

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a tsutsi » 04 okt 2016, 08:46

Entry je napisal/-a:Obstajajo bolj kompaktne verzije fotoaparatov na tržišču. Pentax je malo zaspal :).


H kateri znamki je tebe zaneslo in zakaj?
Logic will take you from A to B
Imagination will take you everywhere else.
(Einstein)

PENTAX K100 D Super, Pentax DA 18-55, Tamron 17-50 f/2,8, Pentax DA 50-200,Pentax K SMC 100 f/4,
tsutsi
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 18 jul 2012, 14:54

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a Entry » 04 okt 2016, 10:39

Trenutno sem se odločil da presedlam na mirorless Fuji. Zaradi kompaktnosti in ugodnega nakupa. Pogledoval sem proti Pentax, vendar se ne dogaja nič novega na ASP-C, K1 je pa prevelika krava. Bom povedal čez nekaj časa če obžalujem prehod. Trenutno obžalujem le to da se mi doma valjata še dva pentax objektiva.

Kar se tiče K1 in ostalih FF, ne vem kdo to rabi na hobi področju...Sistem je enostavno prevelik in če ne misliš printati jumbo plakatov je ASP-C dovolj dober.
Pentax K5, 16-50*, 50-135*, 18-55 WR, Sigma 10-20 3,5
Entry
 
Prispevkov: 307
Pridružen: 27 jul 2011, 22:12

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a tsutsi » 04 okt 2016, 11:12

Entry je napisal/-a:Trenutno sem se odločil da presedlam na mirorless Fuji. Zaradi kompaktnosti in ugodnega nakupa. Pogledoval sem proti Pentax, vendar se ne dogaja nič novega na ASP-C, K1 je pa prevelika krava. Bom povedal čez nekaj časa če obžalujem prehod. Trenutno obžalujem le to da se mi doma valjata še dva pentax objektiva.

Kar se tiče K1 in ostalih FF, ne vem kdo to rabi na hobi področju...Sistem je enostavno prevelik in če ne misliš printati jumbo plakatov je ASP-C dovolj dober.


Hvala za odgovor in veliko sreče z mr Fuji,pa kakšno fotko objavi v kotičku namenjenim ostalim proizvajalcem.Počasi se boš znebil tudi Pentax objektivov....
V zvezi z K1 in ostalimi FF se strinjam...

Lp Eva
Logic will take you from A to B
Imagination will take you everywhere else.
(Einstein)

PENTAX K100 D Super, Pentax DA 18-55, Tamron 17-50 f/2,8, Pentax DA 50-200,Pentax K SMC 100 f/4,
tsutsi
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 18 jul 2012, 14:54

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a Borci » 04 okt 2016, 12:21

Entry je napisal/-a:Trenutno sem se odločil da presedlam na mirorless Fuji.


Tudi meni je Fuji zanimiv ampak kar se ročnega ostrenja ter EVF focus peakinga tiče je sony boljši. Berem tudi, da so fuji senzorji nekaj slabši glede pokrajinske fotografije. Fino bi bilo, če nas boš kaj obveščal o svojih občutkih.

Kar se tiče K1 mislim, da je pentax res malo pozen, saj v modo prihajajo MF mirorless zadeve :D . Fuji je predstavil zelo simpatičen
prototip.
Zdaj a mi hoby kekci izpod prelepih s soncem obsijanih Alp sploh potrebujemo FF ter MF aparate je drugo vprašanje. Verjetno res ne, ampak nekateri pa bi se mogoče vseeno malo poigravali ob svojem prostem času (s fotografsko tehniko mislim :D ). Ali je nekdo pripravljen plačati nekaj tisočakov za svoj užitek je pač stvar posameznika, tako kot to velja na vseh ostalih področjih modernega potrošništva.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 04 okt 2016, 21:03

Kot sem obljubil bom malce razložil svoj glas. Kliknil sem na odgovor Pentax sistem me ne prepriča.
Pred petimi leti sem kupil Canon 5d mkII, ki mi še vedno dobro služi. Kake hude potrebe po zamenjavi trenutno nimam, ker aparat še vedno zelo dobro opravlja svoje delo in se je moj interes za fotografijo nekaj zmanjšal. Je pa dejstvo, da je aparat nekoliko zastarel (gre za aparat, ki se prodaja že od leta 2008) in bo prišel čas, ko ga bo potrebno menjati. Skoraj zagotovo bo zamenjava aparat polnega formata, precejšnja verjetnost je, da bo imel zrcalo. Torej po teh specifikacijah pride v poštev tudi Pentax K-1. Sam aparat je še preveč dober za moje trenutne potrebe, vendar mi trenutni Pentax sistem ne nudi pravih objektivov za moje potrebe. Namreč, če sem na kaj navezan od svojega Canon sistema, sem navezan na dva objektiva, ki jih Pentax v ponudbi nima. Gre za širokokotni zoom razmeroma normalne velikosti in teže in vsestranski tele zoom, ki ne tehta ravno 2 kilograma. Tu ima Canon dva odlična objektiva in sicer 16-35 f4 in 70-200 f4. Oba sta stabilizirana, zatesnjena in z razmeroma normalno ceno. Če temu dodam dva fiksna objektiva (pogosto kar stara Takumarja), imam pravzaprav vse kar rabim za svoje delo. Tu Pentax na žalost ne pride niti blizu s svojimi ultra težkimi f2,8 zoom objektivi, ki poleg najtežjega FF telesa skupaj nanesejo precej razlike napram trenutnemu sistemu. Pentax, ki je slovel po kompaktnih aparatih in objektivih je naenkrat postal proizvajalec najtežjih in največjih aparatov ter objektivov. In to mi ne sede.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a tsutsi » 05 okt 2016, 09:00

Zanimiva razmišljanja.Takumar zanima me zakaj tebe miroless FF ne prepriča?
Logic will take you from A to B
Imagination will take you everywhere else.
(Einstein)

PENTAX K100 D Super, Pentax DA 18-55, Tamron 17-50 f/2,8, Pentax DA 50-200,Pentax K SMC 100 f/4,
tsutsi
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 18 jul 2012, 14:54

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a Borci » 05 okt 2016, 13:24

Zdi se mi, da v kolikor mi oprema daje neko zadovoljstvo posledično tudi raje fotografiram. Pri pentaxu mene trenutno zanimajo predvsem FF fiksni objektivi še posebej Limited verzija, kar se pa aparata tiče me pa zaradi kompaktnosti čedalje bolj zanimajo mirrorless zadeve z retro izgledom. Vem, da kar se pentax objektivov tiče pride v poštev samo adapter ter ročno ostrenje, ampak z dobrim EVF peakingom mislim, da ne bo večjih težav oz. prej obratno.

K1 je res dober ampak mi zaradi njegove velikosti ter teže ne pride v poštev.

Lp
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Zakaj še nisem kupil Pentaxa K-1?

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 05 okt 2016, 18:42

tsutsi je napisal/-a:Zanimiva razmišljanja.Takumar zanima me zakaj tebe miroless FF ne prepriča?

Leica me prepriča in to na celi črti. Ne prepriča pa (še) moje denarnice :).
Sony FF brezzrcalnik me pa res ne prepriča. Prepričal bi me že, če bi na njemu dobro delovali Leica objektivi, a na žalost je večina teh objektivov pol uporabnih. Prednost brezzrcalnikov naj bi bila velikost in teža in do aps-c formata to nekako drži, na Sony A7 seriji pa pade ta teorija v vodo. Objektivi so namreč še celo večji kot za aparate z zrcali. In če je objektiv velik je bolje, da je aparat primerno velik in udoben v rokah, kar pa Sony ni. Torej problem je Sony, ki je v aps-c aparat nekako na silo stisnil FF senzor in premala flange razdalja zahteva zelo kompleksne optične sestave, ki prinesejo večjo velikost, težo in ceno. Torej FF Sony bo zelo težko prišel v mojo hišo.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Naslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron