Pentax KP prihaja

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 19 mar 2017, 13:46

Da boš videl kako zmedo dela Pentax sam sebi in uporabnikom. Naredi soliden mini aparat, ki je zatesnjen in s kovinskim ohišjem za katerega napiše, da je prilagojen za uporabo majhnih limited objektivov. OK, razumem. A Pentax sploh nima takih objektivov! Limited majni objektivi niso zatesnjeni. Čemu torej tako ohišje? Zmeda. A ljudje, ki posegajo po tovrstnih aparatih sploh rabijo zatesnjeno kovinsko ohišje?
OK, nima veze. Nataknemo pač zatesnjene in velike objektive na tak aparat, saj je konec koncev aparat na katerega pašejo vsi Pentax objektivi. A s takimi objektivi izgleda ravno tako ali še celo bolj neroden kot brezzrcalci. Torej kaj smo razumeli? Jaz sem to, da je pri Pentaxu zmeda kot že vrsto let.
Primerjave. Evo izbrskal sem eno, pa jih je precej. Če dam poleg svojega brezzrcalca Samsuga NX500 je primerjava še bolj ekstremna, a ni ravno primerljiva, ker NX500 nima EVF. Zato primerjam Fujija.
Fuji X-T20 teža s kartico in baterijo 383g, skupaj z objektivom 18mm/2 je 499g, skupaj 23mm/2 pa je teža 563g
Pentax KP teža s kartico in baterijo 703g, skupaj z objektivom 21mm/3,2 je 846g.
Podobne primerjave dobimo na več ali manj vseh goriščnicah, ki jih fotografi največ rabijo.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a Borci » 19 mar 2017, 18:32

Ampak omenjeni Fuji nima nobene stabilizacije, niti v omenjenih objektivih. To je smešna primerjava ;).
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a hrreen » 19 mar 2017, 18:59

eh zdaj pa res ne vem služijo fotoaparati za fotografiranje ali za vaganje....

lp marjan
PENTAX K l (K3ll,K-5ll in K-r reciklirani), Pentax DA 12-24mm f/4 ED AL (IF), pentax-DFA 50/2,8 Macro, pentax-D FA 100/2.8WR Macro, pentax 60-250 f4, pentax DA300 f4, pentax DA 1,4X,pentaxF 1,7x, pentax A 50/1,7 sigma24-70/2,8, pentaxAF-540fgz, ... https://marjanhren.com/
Uporabniški avatar
hrreen
 
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 jan 2011, 12:45
Kraj: zreče

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a Giklab » 19 mar 2017, 23:04

hrreen je napisal/-a:eh zdaj pa res ne vem služijo fotoaparati za fotografiranje ali za vaganje....

lp marjan


Kot katerim :p
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 20 mar 2017, 06:24

Bodite prepričani, da ciljna publika vstopnih in srednjerazrednih APS-C fotoaparatov aparat tudi potehta v roki in Pentaxa prečrta s seznama ravno zaradi tega. Vsaj tako kažejo prodajne številke. Tistim bolj zahtevnim, ki bi jim kovinsko ohišje in zatesnjenost služila, pa po APS-C skoraj ne posegajo. Tudi če bi, jim Pentax ne nudi enega od osnovnih objektivov za rabo, to je zatesnjenega zooma na širokem kotu. Te luknje v ponudbi začuda nihče ne vidi. Pokrajinskemu fotografu je namreč zatesnjen 10(12)-24 objektiv osnovno orodje.
@Borci
Seveda Fuji nima stabilizacije. Pa tudi stružnice v aparatu nima, njihovi objektivi nimajo vzvoda za zaslonko, Fuji še niti led luči nima. Skratka nemogoča primerjava, ker se Pentaxa ne more primerjati z ničemer.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a Borci » 20 mar 2017, 08:04

TakumarKid je napisal/-a:Pa tudi stružnice v aparatu nima, njihovi objektivi nimajo vzvoda za zaslonko, Fuji še niti led luči nima. Skratka nemogoča primerjava, ker se Pentaxa ne more primerjati z ničemer.


:lol: :lol: :lol:

Pazi kaj govoriš :( Ta stružnica poganja moje prečudovite mistične ltd objektive. Ja vem, Fuji v objektivih tudi nima nobenih zobnikov, vzvodov itd. Vse je elektronsko tako kot v sodobnih vozilih. Odličen sistem, samo jaz nabavljam objektive za daljše obdobje in vsej tej elektroniki pač ne zaupam preveč oz. se bojim dragih servisov.

Ne vem kakšen je razlog, da si tako nastrojen do pentaxa ampak vsaj poskušaj biti objektiven.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 20 mar 2017, 11:30

Nastrojen do Pentaxa?
Če bi Pentaxu tržni delež rastel in bi se čutilo nek nov veter v jadrih, bi bil problematičen tisti, ki kritizira poslovne odločitve vodilnih pri Ricohu. Ker pa vidim, da se to ne dogaja, pa res ne vem če sem nastrojen do Pentaxa. Enostavno to kar počno zadnjih vsaj 8 let nima prav kakega smisla. Kar naredijo dobrega z glavo, nato z ritjo poderejo. To se vidi pri vseh sistemih, kjer so v zadnjem desetletju aktivni. Nad tem je obupalo precej uporabnikov in tudi Sigma, Tamron, Tokina, Zeiss-Cosina očitno ne vidijo več smisla v podpori Pentaxu.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a Borci » 20 mar 2017, 16:47

Vidim, da navijaš za brezzrcalce. Nič nimam proti njim, moti me samo kurjenje baterij ter slab grip pri uporabi velikih zoom objektivov.

Pri pentaxu KP lahko grip vsaj poljubno izmenjuješ. Na voljo so celo tri različne velikosti. Naj še omenim, da KP verjetno ni naslednik za K3II. Tega naj bi predstavili ob koncu leta.

Vedno bodo plusi ter minusi pri vsakem sistemu.

Lp
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 20 mar 2017, 18:30

Borci je napisal/-a:Vidim, da navijaš za brezzrcalce.

To pa lahko potrdim, da zagotovo ni res. Jože je enako brezkompromisen tudi do njih :).
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 20 mar 2017, 20:34

Pancolart je napisal/-a:
Borci je napisal/-a:Vidim, da navijaš za brezzrcalce.

To pa lahko potrdim, da zagotovo ni res. Jože je enako brezkompromisen tudi do njih :).

Samo do tistih, ki nimajo smisla. Pentax Q, Nikon 1, Sony FF. Všeč so mi ostali brezzrcalni sistemi, trenutno še najbolj Fuji. Škoda za Samsunga, ki je obupal. Sam sem nad njihovim NX500 še vedno navdušen, saj so bili v večini stvari tehnološko korak naprej. Fuji in Sony so po dveh letih še kar v zaostanku za NX1 in NX500.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a Borci » 21 mar 2017, 12:42

TakumarKid je napisal/-a:Všeč so mi ostali brezzrcalni sistemi, trenutno še najbolj Fuji.


No tudi pri Fujiju je kar nekaj pomankljivosti, predvsem glede senzorjev ter pomanjkanju stabilizacije. Zatesnjenost objektivov, ki so po mojem mnenju tudi precenjeni jim očitno tudi ni prioriteta.

Mene zaenkrat še ne prepričajo.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a greg » 21 mar 2017, 16:31

sample gallery, kmalu bo review(gold medal :D ):
https://www.dpreview.com/samples/171399 ... le-gallery
Ta Kp mi je vsak dan bolj všeč.
Cena se mi zdaj niti ne zdi tako ogromna. Slučajno sem, po dolgem času, zanalašč pogledal cene brezzrcalnikov pri nas: http://trgovina.besenicar.si/24-sistemski-kompaktni#/ :o
Kakšna sreča, da nimam luštov po teh zadevah.

Borci je napisal/-a:ISO šum je pri KP boljši od K3 za cca. 1 stopnjo, stabilizacija senzorja prav tako. Pri takem aparatu ne potrebuješ več hitrih objektivov.

Nekdo je objavil hiter test na wpf:https://www.pentaxforums.com/forums/203-pentax-kp/342358-af-c-examples-kp-pic-heavy-thread.html
300mm f8 je skoraj tako, kot nekdaj 300mm f2.8, če upoštevamo iso in stabilizacijo.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron